Temat: PALASM na JED

Potrzebuje przekonwertować załączone pliki na te z końcówą jed aby zaprogramować GAL'e... Jest ktoś mądry kto mi to zrobi lub opisze co po kolei zrobić...?
Prosił mnie o nie człowiek ... sa to pliki do dopałki 16Mhz do St i ACSI-CF http://www.8bitchip.info/atari/acsicfs.html .... bede wdzieczny za pomoc ;-) (szybka)

Post's attachments

gal.zip 3.02 kb, liczba pobrań: 21 (od 2011-08-11) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: PALASM na JED

Dopałka do ST to ciekawy i potrzebny pomysł. A z tym asci-cf to st się raczej z tego nie zabootuje ? Więc jaki sens ?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: PALASM na JED

Czemu mialo by sie nie zabootowac ?
I jak z ta pomocą ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: PALASM na JED

daj mi czas do soboty wieczorem

pinout ma byc taki sam ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

5

Odp: PALASM na JED

Wszystko ma byc w 100% identyczne ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: PALASM na JED

stryker napisał/a:

Czemu mialo by sie nie zabootowac ?
I jak z ta pomocą ?

No niestety cf to urzadzenie IDE, a na asci zawsze byly podlaczane urzadzenia scsi. Totalnie inny swiat. Z tego wnioskuje, ze TOS bedzie potrafil sie zabootowac tylko z urzadzenia opartego o standard scsi. Podejrzewam, ze gdybym nie mial racji to od polowy lat 90 mielibysmy wysyp dyskow ide do ST opartych na podobnym pomysle.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

7

Odp: PALASM na JED

nie bedzie bootowal. trzeba bedzie go zainicjowac, przeca na filmiku jest

ps. to wszystko mozna do jednego atf1502 wsadzic..

Ostatnio edytowany przez lotharek (2011-08-12 11:48:43)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

8

Odp: PALASM na JED

sqward napisał/a:

No niestety cf to urzadzenie IDE, a na asci zawsze byly podlaczane urzadzenia scsi. Totalnie inny swiat. Z tego wnioskuje, ze TOS bedzie potrafil sie zabootowac tylko z urzadzenia opartego o standard scsi. Podejrzewam, ze gdybym nie mial racji to od polowy lat 90 mielibysmy wysyp dyskow ide do ST opartych na podobnym pomysle.

TOS >=2.06 potrafi się bootować z IDE.

Było miło :) Do widzenia.

9

Odp: PALASM na JED

Tak, ale nie podłączonego do acsi...

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

Odp: PALASM na JED

Wydaje mi się że dysk IDE podłączony do ACSI jest widoczny jako urządzenie ACSI, bo inaczej to nie ma specjalnie sensu (bo co dysk IDE miałby zrobić z komendami ACSI? Muszą być tłumaczone na standard ATA a odpowiedzi dysku z powrotem na ACSI). Tyle że nie widziałem takiego rozwiązania na oczy i tak sobie teoretyzuje. Więc jest szansa że TOS się zbootuje.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

11

Odp: PALASM na JED

Z tego co widzę po schemacie to nie bedzie żadnego tłumaczenia komend acsi na ide i odwrotnie bo do tego potrzebny byłby jakiś układ fpga albo procek (Albo jedno i drugie). To, że się zepnie dwa interfejsy to nie oznacza przecież że wszystko zadziała bez specjalnego sterownika. To tak jakby wymagać, żeby atari mogło się bootować a Netusbee po sambie, no bo przecież z carta można zabootowa każdego ST czy falcona.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

12

Odp: PALASM na JED

Name     STRYJEK _TY_LUJU ;
PartNo   00 ;
Date     2011-08-11 ;
Revision 01 ;
Designer Lotharek ;
Company  JIL ROXXX ;
Assembly None ;
Location  ;
Device   g16v8 ;

/* *************** INPUT PINS *********************/
PIN 1 = A1;
PIN 2 = CS;
PIN 3 = RW ;
PIN 4 = ACK;
PIN 5= IRQ;
PIN 6 = DMAON;
PIN 7=  DMARW;
PIN 8 = DMARQ ;
PIN 9 = RESET;
PIN 11 =ENABL;
PIN 12= MONOST;


/* *************** OUTPUT PINS *********************/
PIN 13 = IRQA;
PIN 15 = DRQA;
PIN 17 =IORD;
PIN 18 = IOWR;
PIN 19 = LAC;

LAC = !A1#!CS#!RW#RESET;
!IORD = A1#!CS#RW#ENABL &  !DMAON#ENABL#DMARQ#!ACK#MONOST#DMARW ;
!IOWR = A1#!CS#!RW#ENABL & !DMAON#ENABL#DMARQ#!ACK#MONOST#!DMARW;
!DRQA = DMARQ#ACK#ENABL ;
!IRQA = IRQ ;

Post's attachments

stryjek.rar 4.5 kb, liczba pobrań: 3 (od 2011-08-12) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

13

Odp: PALASM na JED

Lotharek :-) podpisuj to moze po ludzku ? ;-)
Tam sa 4 pliki ktory to z nich ? I kiedy beda kolejne ? ;-) ;>

"wszystko się kiedyś kończy......."

14

Odp: PALASM na JED

co ma byc kolejne ? Stryjek, piles cos ??
chciales wsada do gala , to masz *.jeda w paczce dla 16v8

reszta plikow dla symulacji i pld.

any more assistance ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

Odp: PALASM na JED

sqward napisał/a:

Z tego co widzę po schemacie to nie bedzie żadnego tłumaczenia komend acsi na ide i odwrotnie bo do tego potrzebny byłby jakiś układ fpga albo procek (Albo jedno i drugie). To, że się zepnie dwa interfejsy to nie oznacza przecież że wszystko zadziała bez specjalnego sterownika. To tak jakby wymagać, żeby atari mogło się bootować a Netusbee po sambie, no bo przecież z carta można zabootowa każdego ST czy falcona.

Ja się na elektronice nie znam, ale jak dysk ATA dostanie komendę ACSI to się chyba nieco zdziwi ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

16

Odp: PALASM na JED

Lotharek w pierwszym poscie masz załacznik "gal.zip" (sa tam 4 pliki)
http://atariarea.krap.pl/forum/misc.php … download=1
Ty mam rozumiec zrobiles mi jed'a z pliku ze strony ? ;>
Czy ja czegos nie lapie ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

17

Odp: PALASM na JED

Program Gali pochodzi z tego:
http://atari4ever.free.fr/hardware/zip/mach16.zip

ATARI Falcon 14MB , STE 4MB, STFM 4MB, 800 XL turbo CA12 CA 2001, CPC 6128 mono, THOMSON MO5, SVI 738, Amiga 500+, 600 2MB, CDTV   + , CD32

18

Odp: PALASM na JED

Stryjek -- dales schemat, to zrobilem GALA a watek jest o asci-ide tak wiec wyplulme gala do www miedzyordzia.



aaaa...tobie chodzilo o gale dla w txt :-) gal1,gal2,gal3 :-)


to siem tez zrobi ;-)

ps. to moze ja duzo pije przy lutownicy (kiero, nic nie mow....)

Ostatnio edytowany przez lotharek (2011-08-13 10:17:01)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

19

Odp: PALASM na JED

lotharek wytrzeźwiałeś juz ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

20

Odp: PALASM na JED

Dalej szukam kogoś kto mi w tym pomoże... lothar olał sprawe... widocznie jest za cienki ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

21

Odp: PALASM na JED

Z tego co ja tam wyczytałem wynika, że potrzebny jest specjalny sterownik. I Pera napisał, że postara się przygotować zmodyfikowany TOS 1.04 i 2.06, żeby dało się bootować. Zresztą tu jest wszystko opisane:
http://www.8bitchip.info/atari/astide.php.

22

Odp: PALASM na JED

ano jestem.. wole zlecic specowi niz sie sam p*.*.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

23

Odp: PALASM na JED

.

Ostatnio edytowany przez jer (2011-11-10 07:33:07)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware