1

Temat: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Do swojego Atari STe mam podłączonego przez euro telewizor oraz obok monitor SM124. Zmiana z koloru na cz-b wymaga ciągłego grzebania z wtyczkami. Da się to jakoś usprawnić? Np. rozdzielacz z 2 gniazdami żeńskimi do podłączenia TV i monitora, przełącznik do tego bym wybierał gdzie chcę oglądać obraz Atari (i by komp nie zgłupiał w jakiej rozdzielczości ma puszczać sygnał) i na koniec przewód z gniazdem męskim do podłączenia do komputera? Da się coś takiego zrobić/kupić?

A może ma ktoś coś takiego do sprzedania?

Ostatnio edytowany przez conrad (2011-08-19 09:53:28)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Zrobić się oczywiście da. Nie pamiętam dokładnie, ale bywały takie kable na Allegro. Całość to tylko lutowanie + przełącznik, więc bardzo proste.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Da się zrobić, ale ST zawsze się restartuje po wykryciu zmiany typu monitora, co jest logiczne :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

4

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

A do Falcona dało by się zrobić coś takiego????
Też tak aby nie mieszać kablami raz vga raz rgb..

Oczywiście płacę w pln-ach :)+ piwko na najbliższym zlocie :P

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

AS: mam takie kable do Falcona... nawet dwa :) (jeden z dźwiękiem, drugi bez, zgadnij który możesz dostać ;))

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Ja również chętnie taki rozdzielator bym przytulił, ponieważ Duddie mi zrobił elegancki kabelek RGB, dzięki któremu obraz jest tak ostry, że aż niektóre dema wyglądają "za dobrze".

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Adam Klobukowski napisał/a:

AS: mam takie kable do Falcona... nawet dwa :) (jeden z dźwiękiem, drugi bez, zgadnij który możesz dostać ;))


O to bardzo chętnie zapisał bym się na jeden, oczywiście z dźwiękiem :P

8

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

AS... napisał/a:

A do Falcona dało by się zrobić coś takiego????
Też tak aby nie mieszać kablami raz vga raz rgb..[...]

Ja też reflektuję, może by ktoś się podjął wyprodukowania serii?

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2011-08-19 11:12:15)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

9

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Duddie!
- pewnie by się podjął!
Bo jest jeszcze kilkanaście osób które też by chciały mieć taki kabel dwa w jednym aby nie męczyć złącza monitorowego w Falconie :P

10

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Ja też chętnie zaopatrzyłbym się w taki kabelek/rozdzielacz do Falcona (VGA, RGB/Monitor SC oraz RGB/Scart).

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

11

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

A ogarnąłeś już swojego Falcona???
Bo pamiętam że kiedyś pisałeś o tym że ct63 coś Tobie słabo działało ?

12

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Ekhm. A ja bym bardzo podziękował za jedno tytułowe ustrojstwo do STe. Oczywiście odpłatnie :)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

13

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

OK, mogę zrobić i do Falcona i do ST. Zamówienia na priv, z ewentualnymi dodatkowymi wymaganiami co do długości itp. :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

14

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

No to super!

15

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

A nie mogłoby to wyglądać tak że jest na krótkim kabelku wpinanym do gniazda w Falconie mały switch z dwoma gniazdami: din13 i vga?
Widziałem coś takiego w aukcji a z falconem chyba w Holandii. To nawet nie był switch na krótkim kabelku tylko większa wtyczka wpinana bezpośrednio do gniazda flaka z gniazdami din13 i vga z drugiej strony i przełącznikiem między nimi.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

16

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Właśnie też mnie to ciekawi jak to wygląda???
Marzy mi się db19 podłączone do Falcona a z 2giej strony wyjście na 2kablach vga i euro + przełącznik???!!

17

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

AS... napisał/a:

A ogarnąłeś już swojego Falcona???
Bo pamiętam że kiedyś pisałeś o tym że ct63 coś Tobie słabo działało ?

Falcon z CT63 śmiga aż miło - po 3 miesięcznych wczasach u Rudolfa Czuby ;-)

Miałem lekkie problemy za to z 1040 STE, ale już go podniosłem...

A do kolekcji ostatnio doszedł mi Jaguar (niestety bez CD Drive) i tu dostałem szlaban od Żony - a łezka się kręci na myśl o 800XL (stare, dobre czasy).

A propos - czy jest potencjał w Poznaniu/Wielkopolsce na organizowanie okresowych sztabów? Szukam chętnych...

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

18

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Dawaj nad morze :P
Żonę zostawisz na plaży(!!) a siebie z Falconem weźmiesz na sztaba :P

http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=9144

Sztaby są organizowane głównie na pomorzu oraz w Warszawie, kiedyś był jeszcze Kraków, ale Pinokio coś się ociąga od zorganizowania sztabu oraz była jeszcze ssawka czy jakoś tak :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-08-19 12:55:47)

19

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Temat do przemyślenia, ale wystąpię z wnioskiem do Szanownego Organizatora o przyjęcie po dopięciu logistyki i terminów ...
Aczkolwiek ożywienie Atari w Wlkp chodzi mi po głowie od dłuższego czasu...

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

20

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

bart napisał/a:
AS... napisał/a:

A ogarnąłeś już swojego Falcona???
Bo pamiętam że kiedyś pisałeś o tym że ct63 coś Tobie słabo działało ?

Falcon z CT63 śmiga aż miło - po 3 miesięcznych wczasach u Rudolfa Czuby ;-)

No to jestes szczesciarzem ze lezal 3 miesiace, moze to nie byla powazna awaria w moim, w moim poszedl uklad Xilinx i lezy w naprawie od stycznia tego roku

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

21

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

bart napisał/a:

[...]ożywienie Atari w Wlkp chodzi mi po głowie od dłuższego czasu...

Ziemia lubuska mogłaby się przyłączyć od czasu do czasu, przynajmniej jednosobowo w mojej skromnej osobie.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

22

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

uicr0Bee napisał/a:

A nie mogłoby to wyglądać tak że jest na krótkim kabelku wpinanym do gniazda w Falconie mały switch z dwoma gniazdami: din13 i vga?
Widziałem coś takiego w aukcji a z falconem chyba w Holandii. To nawet nie był switch na krótkim kabelku tylko większa wtyczka wpinana bezpośrednio do gniazda flaka z gniazdami din13 i vga z drugiej strony i przełącznikiem między nimi.

Może. Dlatego poprosiłem o ewentualne sugestie na priv. Bo jeden chce DIN13, inny Scarta, ktoś jeszcze zamiast VGA może też chcieć DIN13. Z założenia najprościej jest zrobić Wtyk Falcon + dwa gniazda i pudełko z przełącznikiem pomiędzy nimi. Wtedy do gniazd podłącza się co chce - przejściówkę Falcon-VGA, Falcon-Scart, czy Falcon-DIN13. Analogicznie z ST. Ale ponieważ robię to na zamówienie, dostosuję się do potrzeb zamawiających :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

23

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

AS... napisał/a:

Właśnie też mnie to ciekawi jak to wygląda???
Marzy mi się db19 podłączone do Falcona a z 2giej strony wyjście na 2kablach vga i euro + przełącznik???!!

Najlepiej w sprytnej małej obudowie żeby flak nie zajmował jeszcze więcej miejsca i żeby można go przysunąć jak najbliżej monitora. Może coś wykombinowąć kontowo - zawiniete w górę, żeby gniazda monitorów były w górze? No albo jednak na kabelku z db19.

Jak dla mnie gniazda vga+din13. Gniazdo scart jest za duże, a poza tym chyba każdy już ma kabel din13-scart (albo din13-db9 do monitorów commodore/philips),a poza tym do din13 można podłączyć monitory atari SMxxx SCxxx więc byłoby bardziej uniwersalne.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2011-08-19 14:13:21)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

24

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Dla mnie (oraz wszystkich użytkowników kolorowego monitora + SM12x) najfajniejsze byłoby pudełko z jednej strony DIN13-M do komputera i w pudełku 2 x DIN 13-F do podłączenia kabli. A na pudełku pstryczek - tylko gdzieś schowany z boku or sth. Oczywiście mówię o rozwiązaniu dla Atari ST/E.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

25

Odp: Rozdzielacz/przełacznik sygnału z gniazda monitorowego STe

Dla mnie z kolei vga+euro do Falcona z przełącznikiem.
Falcon jest użytkowany z tv lcd a małe Atari samo z siebie działa z LCD..

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-08-19 17:55:19)