26

Odp: 1040STE i co dalej ?

mazi, ale tu wyraźnie koledzy dają znaka że dźwięk stereo jest skopany, no nastraszyli mnie tym jak nie wiem. Ale cień nadzieji daje mi kolega Duddie.

27

Odp: 1040STE i co dalej ?

Podlaczalem pod glosniki i bez przesady - nie jest tak zle :)
Bardziej chodzi mi o jakosc obrazu bo przez modulator to jest dopiero kaszanka. Wszystko rozmyte.

28

Odp: 1040STE i co dalej ?

a to podłaczasz do LCDka? czy CRT? Swoja drogą to pamiętam czasy jak u kumpla graliśmy na 520ST przez zwykły kabel antenowy i jakoś wtedy nam nie przeszkadzało. ech te czasy:)

29

Odp: 1040STE i co dalej ?

Niestety do LCD.

30

Odp: 1040STE i co dalej ?

mazi: powiem tak - całe życie miałem w ST obraz po composite i się przyzwyczaiłem. Natomiast kiedy otrzymałem od Duddiego kabel RGB to byłem porażony przejrzystym pulpitem w medium-res - wreszcie dało się pracować, gry też (w szczególności Sensible Soccer, Championship Manager i strategie) nabrały przejrzystości. Natomiast do dem przełączam sobie kabel na Composite, sprzętowe rozmycie, które zapewnia tenże "transport" daje dużo lepsze doznania w efektach i fulskrinach.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

31

Odp: 1040STE i co dalej ?

Lepsze doznania przy oglądaniu dem można sobie zapewnić kilkoma piwkami..
Sprzętowy motion blur się włącza :)

A tam poważnie podłączanie Atari przez composite to zboczenie w czystej formie :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-09-20 08:48:33)

32

Odp: 1040STE i co dalej ?

A piwo pijesz w trojkatnych szklankach?
;)

33

Odp: 1040STE i co dalej ?

AS: a przez co podłączasz Falcona w trybach RGB? Czyżbyś multisynca miał? Bo, chyba nie przez Composite-a? :P :P :P

34

Odp: 1040STE i co dalej ?

Mam jeszcze pytanie a w zasadzie całe mnóstwo :)
Czy warto szukać myszy oryginalnej czy raczej współczesną z przejściówka z aledrogo?
I z czego wczytywać gry nie mam żadnej dyskietki żeby przetestować sprzęt, czytałem o satanie i tak teraz zastanawiam się jaką drogę obrać.

35

Odp: 1040STE i co dalej ?

@mazi: obraz jest najlepszy z możliwych... A to, że dely lubi celowo pogorszony obraz i dźwięk, żeby przypominał czasy TV Helios czy Neptun i Kasprzaka w roli kolumny....  Co kto lubi. Ja wolę ostry, wyraźny obraz i krystaliczny dźwięk.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

36

Odp: 1040STE i co dalej ?

Dobra Duddie czyli powiadasz ze mogę za pomocą kabelka Twojej produkcji podłączyć ste do LCD lub CRT po euro? To super mieszkam blisko warszawy to może bym skoczył po taki kabelek. Ewentualnie powiedz mi co miałes na myśli pisząc o modyfikacji atari celem poprawy dźwięku?

Odp: 1040STE i co dalej ?

Secon: większość gier z Satana nie pójdzie bo są całodyskowe, albo po prostu na sztywno próbują czytać z dyskietki. Część została 'przerobiona' przez DBug aby działać z HDD. Lepiej chyba zainwestowac w emulator flopa.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

38

Odp: 1040STE i co dalej ?

@Duddie: To ja też chciałbym taki kabelek. Podeślesz namiar na siebie na prv?

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

39

Odp: 1040STE i co dalej ?

secon napisał/a:

Mam jeszcze pytanie a w zasadzie całe mnóstwo :)
Czy warto szukać myszy oryginalnej czy raczej współczesną z przejściówka z aledrogo?
I z czego wczytywać gry nie mam żadnej dyskietki żeby przetestować sprzęt, czytałem o satanie i tak teraz zastanawiam się jaką drogę obrać.

Mam 2 oryginalne myszki oraz przejściówkę i mysz laserową. I używam nowoczesnej myszki z przejściówką bo jest znacznie wygodniejsza. Z tym że uwaga - z przejsciówką z allegro chodzi tylko część myszy - w moim wypadku z 5 które miałem w domu chodziła jedna i to z problemami. Dopiero zakup rekomendowanej na forum myszy na allegro (koszt ok 20zł) dał pełnię luksusu ;)

Co to satana/ultrasatana. Miesiąc temu kupiłem UltraSatana u Zaxona i jestem bardzo zadowolony. Na karty SD wrzuciłem obrazy kart ze strony P.Putnika (posiadające w sobie podział na partycje plus gry (coś około 150 - piszę z pamięci - na hdd) do tego okazało się iż pierwsza partycja każdej z kart jest widziana przez XP jako dysk wymienny (mają po ok. 100MB) i przenoszenie danych jest proste, miłe i sympatyczne dzięki czemu juz podłączony do kompa kabel do przenoszenia danych poszedł do pudła.

Dodam jeszcze że P.Putnik ma programik pozwalający odpalać na hd część gier i demosów zapisanych w postaci .st - świetna sprawa jak się nie chce bawić dyskietkami albo inwestować w HxC.

Ostatnio edytowany przez conrad (2011-09-20 11:26:40)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

Odp: 1040STE i co dalej ?

secon:

> nastraszyli naprawdę
Lotharek twierdzi że STE to cudowny komputer, czytałem takie jego słowa.
Duddie, więc tak, jak możesz to zrób mi kabel do Euro w tv lcd wyprowadź mi ten dźwięk mono z monitorowego gdyby faktycznie przestery mnie wkurzały za mocno.
----------------
Spokooojnie, może tego nie być. Ponoć zależy od modelu. Ale kabel z dźwiękiem z monita nie zaszkodzi. Sprawdzisz sobie.
Każdy STe, jaki słyszałem to miał. W różnym zakresie. Najgorzej ma Jurek Mono, którego 520STe ma rasowe brzmienie kapeli black-metalowej.



> ps. słuchałem utwór YERZMYEYa Octopush na STE i nie słyszałem jakichś przydzwięków czy przesterów no chyba że moje ucho tego nie słyszy
-------------------
Bo one są tylko na AY.



> ale tu wyraźnie koledzy dają znaka że dźwięk stereo jest skopany, no nastraszyli mnie tym jak nie wiem.
--------------------------
Tylko na AY. Na digitalnych tego nie ma.

Ostatnio edytowany przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM (2011-09-20 11:34:42)

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

41

Odp: 1040STE i co dalej ?

secon napisał/a:

I z czego wczytywać gry nie mam żadnej dyskietki żeby przetestować sprzęt, czytałem o satanie i tak teraz zastanawiam się jaką drogę obrać.

Pięćset razy było pisane na forum o Satandisk, Ultrasatan, przenoszeniu danych za pomocą kabla null-modem, jak i również zwykłych dyskietek z kiosku, względnie marketu. Opcja szukaj jest na górze strony.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

42

Odp: 1040STE i co dalej ?

A te przestery nie wynikają z tego, że STE ma DODATKOWO (w stosunku do ST) 2xDAC i mikser z softwareowo ustawianym wzmocnieniem (żeby zmiksować dźwięk z YM i DACów)? Wtedy sens by miało to, co koledzy pisali, że trzeba sobie w panelu sterowania ustawić wzmocnienie na wyjściach... i problem zniknie.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

Odp: 1040STE i co dalej ?

mono: no właśnie. Tu jest artykulik o programowaniu tego chipa: http://alive.atari.org/alive11/mcrowire.php, gdzie jest to ładnie wyjaśnione, Ogólnie, domyślnie jest za dużo basów.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

Odp: 1040STE i co dalej ?

secon:


> Mam jeszcze pytanie a w zasadzie całe mnóstwo :)
-----------
Nie ma problemu.


> Czy warto szukać myszy oryginalnej czy raczej współczesną z przejściówka z aledrogo?
--------------
Jednej i drugiej na raz. Potem się okaże, co znalazło się wcześniej - i jak Ci się z tym pracuje. :)


> I z czego wczytywać gry nie mam żadnej dyskietki żeby przetestować sprzęt, czytałem o satanie i tak teraz zastanawiam się jaką drogę obrać.
----------------
Gry, powiadasz.
Proponuję HxC od Lotharka. Emuluje stację dysków po USB.
Albo wersję stand-alone, chociaż do niej trzeba odpowiednio przygotowywać image dyskietkowe, a do HXC USB - nie trzeba.



PS: Jeśli chcesz sobie przekopiować dyskietki z PC (i jeśli na PC masz realny FDD, nie ten podczepiany do USB), to nasz forumowy faszystowski pan i władca ma program OmniFlop (gdzieś jest wątek o tym), dzięki któremu można przygotowywać dyskietki dla ST na PC (formatowanie/kopiowanie z imege'ów).
Sprawdzałem i działa doskonale.

Ostatnio edytowany przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM (2011-09-20 11:57:45)

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

45

Odp: 1040STE i co dalej ?

A Pan Google mówi, że można to pobrać stąd: http://www.shlock.co.uk/Utils/OmniFlop/OmniFlop.htm
i nawet od przedwczoraj ma wsparcie dla 64-bit :)

46

Odp: 1040STE i co dalej ?

Duddie: dzieki za odpowiedz. To jak z tym kabelkiem dasz rade zrobic?
Prawde mowiac to przydalby mi sie tez taki kabel do malucha. Bo na moim LCD obraz po compozycie rowniez jest koszmarnie rozmyty.

Edit:
mam taka reczna konsolke firmy Jakks Pacific podlaczana do tv przez przejsciowke chinch -> scart. Obraz jest niezadawlajacy. Ale moze dlatego, ze to idzie wlasnie przez chinche. Co myslicie?

Ostatnio edytowany przez mazi (2011-09-20 19:02:00)

47

Odp: 1040STE i co dalej ?

Jasne, że dam radę. Wyślij zamówienie na priv, żebym nie przeoczył. Do malucha, jeśli nie jest to XL, można zrobić kabel Scart z oddzielną luminancją i chrominancją - jest lepszy niż Composite.
A co do konsolki - przejściówka Scart-Cinch niczego nie wnosi, dalej jest to Composite, tyle, że wprowadzane po Scart'cie...

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

48

Odp: 1040STE i co dalej ?

OK. Ale jeszcze kilka pytan :)
Posiadam XL oraz XE. Podlaczam je na zmiane po kompozycie. Na zmiane, dlatego, iz XL daje lepszy obraz a w XE mam rozszerzenie pamieci. Mowisz, ze taki kabel nie nada sie do obu?
Podalbys orentacyjne ceny kabli.

49

Odp: 1040STE i co dalej ?

macgyver napisał/a:

AS: a przez co podłączasz Falcona w trybach RGB? Czyżbyś multisynca miał? Bo, chyba nie przez Composite-a? :P :P :P

Dzięki Jerowi i Dudiemu, normalnie podłączam Falcona przez rgb to tv lcd (i działa!)
Bo po vga z tv lcd działa normalnie..

*pomijam produkcje wymagające vga i więcej jak 60hz :P
Do tego właśnie jest rgb :)


mazi napisał/a:

A piwo pijesz w trojkatnych szklankach?
;)

Skąd wiesz?

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-09-20 19:27:41)

50

Odp: 1040STE i co dalej ?

@mazi: XL standardowo nie ma wyprowadzonej chrominancji, oczywiście można ją wyprowadzić, ale wymaga to drobnej ingerencji we wnętrze komputera. Kabelek RGB Scart do ST - 45 zł, do XE - 35 zł.
Kabelki są wykonane z solidnych materiałów, nic się nie rozpada, przewód jest b.wysokiej jakości - co niektórzy mogą potwierdzić :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...