Temat: Gra dla 4 i pół latka

Po 8 latach odpaliłem real Atari. Wszystko chodzi, dyski nie rozmagnesowane, tylko monitor po godzinie zaczął się smażyć. Wstępnie się nacieszyłem, a teraz chcę zagrać z synem, lat 4 i 1/2, w coś na 2 joye. Coś Wam się nasuwa? Lepsza raczej gierka, gdzie gracze współpracują niż występują przeciw sobie. Poziom skomplikowania powinien być minimalny.

2

Odp: Gra dla 4 i pół latka

Pong!? Mega nieskomplikowany, choć tu jest rywalizacja.

Ostatnio edytowany przez mariuszbox (2011-10-06 19:58:02)

3

Odp: Gra dla 4 i pół latka

Moze cos dla 4 latki?

s.

poszukuje kwarcu 14.187576 MHz (CO70034)

4

Odp: Gra dla 4 i pół latka

Z obserwacji poczynań dzieci 4-7 lat mogę powiedzieć, że gry na Atari są dla nich za trudne, w porównaniu do gier w Javie - darmowych na wielu serwerach.

5

Odp: Gra dla 4 i pół latka

Oj  tam za trudne.. Dzisiaj jak ciąłem w yoompa na real Atari to mój 2letni synek mi nie odpuścił i musiałem oddać mu joya..
Chociaż za bardzo nie wiedział co ma z nim zrobić :P
Króger spróbuj w megablasta!

6

Odp: Gra dla 4 i pół latka

@Króger: spróbuj z młodym Ballblazer-a z opcją na dwóch graczy i daj młodemu fory :) niech opanuje sterowanie i piłkę :) do kompletu można spróbować spy vs spy (też dając dziecku szansę).

@pajero nie przesadzaj... mój młody mając 3 lata grał już w preliminary monty 16k. Śmiga pierwszy level sam bez pomocy już. Na chwilę obecną jego ulubione gry z 8-bit to np. Mr. Robot, Boulder Dash, Frogger, Ballblazer, Yoomp. Młody może wybierać pomiędzy Atari 8-bit, Sega Dreamcast, Nintendo Wii oraz Pecetem. Co ciekawe wcale nie wybiera gier pod względem "jakości grafiki", zauważyłem że nie ma dla niego znaczenia czy jest to bazylion trójkątów Super Mario Galaxy czy low-res w 4-kolorach na Atari 8-bit.

Ostatnio edytowany przez seban (2011-10-06 21:56:53)

7

Odp: Gra dla 4 i pół latka

mój 5 letni synek śmiga już na handheldach a jedne z jego ulubionych gierek to klon Pooyana na GameParku i Pacman na DS-ie...

gep/lamers^dial

8

Odp: Gra dla 4 i pół latka

.. dla dziecka moim zdaniem - szukaj ładnych gier z trainerem :). Mój młody onegdaj zagrywał się w Hansa Klosa, choć jest to niestety gra dla jednego gracza. ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: Gra dla 4 i pół latka

Co prawda nie ze współpracą ale z graniem na zmianę, ładne i dość proste jest Pengo.

Ze współpracą do głowy mi przychodzi Zybex.. ale dla małego może być trochę trudny.

Ostatnio edytowany przez xan (2011-10-07 09:34:28)

10

Odp: Gra dla 4 i pół latka

Wydaje mi sie, ze trudno chyba na a8 znalezc jakas gre na dwoch grach w trybie "kooperacji" i do tego pokojowa... ;)
Najbardziej przychodzi mi na mysl ZYBEX.  Jeszcze TANKS, Thinker... albo lekki sportowy sci-fi czyli REBOUND.
Byc moze w BATTY BUILDERS nie da sie grac we dwoch? ;)

Po 8 latach odpaliłem real Atari. Wszystko chodzi, dyski nie rozmagnesowane, tylko monitor po godzinie zaczął się smażyć. Wstępnie się nacieszyłem

... :)  a czy wrocisz do kodowania i bedzie jeszcze cos spod szyldu QUASIMODOS? ;)

Ostatnio edytowany przez Dracon (2011-10-07 09:36:04)

11

Odp: Gra dla 4 i pół latka

A Mario? Kooperacja jest, a i sama rozgrywka nie jest trudna :)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

12

Odp: Gra dla 4 i pół latka

Mario - po jakimś czasie współpracy jeden gracz przypadkiem budzi żółwia tak, że zabija drugiego gracza i współpraca przekształca się w zemstę. ;)
Bruce Lee - na początku współpraca - Bruce zajmuje się lampionami, a Zielony biciem Czarnego, potem jeden niechcący uderzy drugiego i jest zemsta. ;)
Cavelord - jednym joystickiem można latać, a drugim strzelać.
Tomahawk - dwa joye + klawiatura, tylko że skomplikowane.
Z kooperacji kojarzę jeszcze Gauntlet, ale zupełnie niegrywalne.
Z rywalizacji najbardziej grywalne dla mnie: Archon, Ballblazer, Dynakillers, Major League Hockey, One on One, Outlaw, Polar Pierre (świetna gra!), Spy vs Spy 1/2/3, World Karate.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

13

Odp: Gra dla 4 i pół latka

Dyna Blaster też można do rywalizacji dorzucić :)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

14

Odp: Gra dla 4 i pół latka

Nie off topikujcie, gra miała być dla 4,5 latka.
Mój 3,5 letni synek gra w Gunfight: http://atari.fandal.cz/detail.php?files_id=1963
Gra zdecydowanie nic mądrego nie uczy i raczej nie jest wskazana dla najmłodszych, ale szybkość operowania joystickiem nabiera się dość szybko ;)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-10-07 12:56:55)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

15

Odp: Gra dla 4 i pół latka

Z kooperacja i w pokojowym klimacie jest The Goonies. Daj malemu obejrzec film a potem grajcie. Bedzie frajda :)

16

Odp: Gra dla 4 i pół latka

W spy hunter też jest kooperacja, jeden jeździ samochodem a drugi strzela tymi powerupami, żeby wykoleić przeciwników.
Swoją drogą, jak byłem mały i grałem w tą grę to nie wiedziałem, że trzeba użyć drugiego joya.. i w tej sytuacji użytecznym powerupem była tylko rakieta.

17

Odp: Gra dla 4 i pół latka

@xan: Ja do dziś nie miałem pojęcia że coś się robi drugim JOY-em w Spy-Hunterze :P Człowiek uczy się jednak całe życie :) Może ta gra nabierze teraz nowego wymiaru? ;P

18

Odp: Gra dla 4 i pół latka

Kroger, pilke dziecku kup i przejdzcie sie do parku. ;)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

19

Odp: Gra dla 4 i pół latka

@seban: byłem niemal pewien, że znajdzie się ktoś  kto po tej wiadomości się zreflektuje hehehe.
Podobnie kiedyś uświadomiłem kumplowi, że w przeglądarce (ff) linki można otwierać w nowej karcie kliknięciem roliki/środkowego przycisku.

20

Odp: Gra dla 4 i pół latka

Dzięki wszystkim za pomysły.
Najlepszy to chyba jednak Gunfight (ukłony dla Grzenia). Dam młodemu fory i jak nie będzie robił rykoszetów, to może nawet wygra.

@xan - wreszcie dowiedziałem się o co chodzi w spy hunter
@dracon - mam niedokończone demo, za 30 lat przechodzę na emeryturę i wtedy się nim zajmę