176

Odp: SlightSid żyje ;]

Sikor, aleś tego naprodukował :) to może punkt po punkcie:

Sikor napisał/a:

Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest... Tak źle? Reasumując: projekt jest skończony, więc (poza kilkoma sztukami) chowam do szuflady i  mam wszystkich oczekujących gdzieś. Niech błagają o upublicznienie/udostępnienie etc.

nikogo nie proszę o błaganie. pierwsze działające wersje zostały rozdane zainteresowanym osobom. wysłuchałem uwag, propozycji i doszedłem do wniosku iż należy zmodyfikować projekt. prezentujesz tutaj typową postawę roszczeniową :) robię projekt za własne pieniądze, w swoim wolnym czasie, finansuje wszystko sam... a Ty oczekujesz że ja zrobię to szybko i udostępnię projekt wszystkim na zawołanie,  bo wam się należy. mylisz się Sikor i to bardzo... skoro nie możesz doczekać się na mój projekt to zamów taki projekt u kogoś innego, zapłać mu a potem udostępnij wszystko dla chętnych, najlepiej za darmo bo przecież działamy z duchu demosceny, a komercja jest fuj! ;-)

Sikor napisał/a:

Więc jest skończony czy nie, skoro trzeba zmienić. Robisz ankietę: SlightSID jest, zbieram na partię produkcyjną, cena bazylion złotych (bez SID-a, te zdobądźcie sami). Przy wpłacie od dwudziestu osób - robię. Wtedy wiadomo że jest, działa, i można kupić. Tak należy nam wierzyć, że to tylko mżonki.

Zapytaj Strykera czy działa, i pozostałe osoby które zostały wybrańcami narodu i dostały egzemplarze z pierwszej serii i
wyobraź sobie iż rozmawiałem z ludźmi o kosztach i usłyszałem "że jest za drogo". I nie trzeba zmienić bo działa, ale można zmienić, bo jest możliwość zyskania większej funkcjonalności (line in, PAL/NTSC) / lepszej jakości dźwięku (low noise op-amp, low noise dc/dc), low-cost components, etc.

Sikor napisał/a:

Jak pewien projekt robiony kilka lat (już kończę), po czym się okazało, że w międzyczasie zrobiony był inny - ale nie poruszajmy tego tematu, bo mnie już to póki co nie interesuje.

Skoro chcesz prać publicznie nasze prywatne brudy i nieporozumienia, proszę bardzo nie mam nic do ukrycia. Ty pewnie mówisz o projekcie carta programowalnego dla Ciebie który miałem zrobić? Jest faktem to iż zanim się z tym wymotałem to Ty stwierdziłeś że nie jesteś zainteresowany. Nie mam o to pretensji bo projekt robiłem dłużej niż obiecałem (ale chyba wpadłeś w dziurę czaso-przestrzenną, bo to nie było parę lat).

Ach.... chyba teraz rozumiem że masz do mnie pretensje że zaprojektowałem np. carty dla Yoomp-a lub pomogłem przy innych Atarowskich projektach zamiast zrealizować Twoje zamówienie. Przypomnę tylko że wcześniej usłyszałem że nie jesteś już zainteresowany bo nie zmieściłem się w wyznaczonych ramach czasowych. Także Sikor, za to że się nie wyrobiłem z projektem w wyznaczonym czasie przeprosiłem, i nie mam pretensji że projektem nie jesteś zainteresowany. Pieniądze w które to włożyłem (przypomnę że od Ciebie nie wziąłem ani złotówki), poszły w błoto tylko i wyłącznie z mojej winy ;), ale projekt leży sobie w szufladzie i pewne znajdzie jakieś zastosowanie prędzej czy później.

Sikor napisał/a:

Nie masz czasu/możliwości/chęci, a projekt skończony? Zaproponuj komuś produkcję za % od sztuki - uważam, że tak byłoby sprawiedliwie.  A tak nadal uważam to za mżonki.

Ależ to już moja prywatna sprawa co zrobię z projektem. Nikogo z forum nie prosiłem o finansowanie tego projektu, nie robiłem pre-orderów, etc. Jestem wdzięczny ludziom który stworzyli choćby mały kawałek kodu dla tego hardware. A stosowne rozmowy już dawno zostały przeprowadzone i wszystko jest ustalone.

Sikor napisał/a:

A i owszem, ale według mnie przyblokowałeś, twierdząc, że już kończysz/kończycie. I tak od kilku dobrych lat. I tak, w tym temacie nie mogę nic powiedzieć - ani ze mnie elektronik, ani pasjonat SIDa. Ale takie podejście jak Twoje do wielu spraw i obiecanki na wczoraj nie budują dobrego wizerunku, niestety.

Pokaż mi te projekty które przyblokowałem? :) a o mój wizerunek naprawdę nie musisz się martwić, to że współpraca nam osobiście nie wyszła nie oznacza iż nie wychodzi ze wszystkimi. Są czasami chwile w życiu w których są ważniejsze sprawy niż praca i projekty. Kiedyś spotkamy się przy jakimś piwie to może poznasz powody dla których Twój projekt nie był zrealizowany w wyznaczonym terminie, bo publicznie nie mam zamiaru pisać wywodów o życiu prywatnym.

Co do Twoich problemów osobistych/rodzinnych, bardzo Ci współczuję i życzę Ci jak najlepiej i oby Ci się udało wszystkie te problemy rozwiązać.

pozdrawiam
Seban

177

Odp: SlightSid żyje ;]

po co?
ale chyba wiem - inaczej w ogole nic by nie bylo do czytania...
"lol" i "zal"

przechodze na tumiwisizm

178

Odp: SlightSid żyje ;]

Ja się trochę wypowiem :) Nie znam się, to się wypowiem :)

Pytanie nr 1: czy wersja finalna SlightSIDa różnić się będzie w jakikolwiek sposób od strony programowania? Bo jeśli tak, to pisanie software'u dla wersji obecnej uważam za bezsens. Tzn. konkretnie - nie chodzi mi o kompatybilność wstecz (bo ta jak mniemam będzie zachowana) ale właśnie np. o dual sida, inne wykrywanie itp.

Pytanie nr 2, a właściwie wyjaśnienie: chyba wiem o co chodzi Sikorowi z tym "blokowaniem" innych projektów - przecież nie ma innego takiego prawda? Prawda, ale wygląda to tak, że kiedy ktoś coś robi i wszyscy o tym wiedzą, to nikt inny czegoś takiego nie zacznie - bo po co? To np. dotknęło kilka projektów konwersji gier, np. Uwola - Nosty twierdzi że widział sprawny prototyp - ale już dawno temu - w związku z tym zrobił wersję na Androida (bo przecież na Atari już ktoś robi itp.). Nie będę podawał innych przykładów - a chyba trochę by się znalazło - ani w żadnym stopniu nie piszę tego jako zarzut czy wyrzut - wiadomo jak jest - tylko wyjaśniam jak ten mechanizm działa :)

Pytanie nr 3: Krótko - co i kiedy? :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

179

Odp: SlightSid żyje ;]

@seban: nie, nie o yoomp!a akurat, ale nieważne. A co do robienia - czekałem trzy lata, wystarczy. Tak, Twój projekt. Tak, Wieczór odgadł (to co o Nostym napisał i bodajże Uwolu). Nieważne.
Aha, nie, nie uważam "daj wszystkim za darmo", ba, nawet za projekt dla mnie miałem zapłacić. Ale w międzyczasie zrobiłeś kilka innych, jak widzę (o jednym wiedziałem i było nawet na nim coś wydane, a dowiedziałem się przypadkiem) - cały czas mnie zwodząc, "że już kończę"
Tyle prania brudów. Tak, mi akurat nie zależy na tym projekcie, co nie znaczy, że mu kibicuję, mimo wszystko. Nieważne.

Sikor umarł...

180

Odp: SlightSid żyje ;]

Rodzina, pieniądze na jedzenie i mieszkanie są najważniejsze (czyli praca je dająca), później sen, a na końcu hobby. Które może się sprowadzić do tego, że da się o nim poczytać na forum na telefonie, za przeproszeniem, siedząc na kiblu. Zamiast przy biurku z lutownicą i miernikiem albo nad klawiaturą przed monitorem.

Bo jak z rodziną jest źle, to ludzie są zgorzkniali, marudzą i kończy się np. tak jak z ReiserFS 4.
Życie doświadcza nas negatywnie w różnych aspektach i tylko nieliczne pozwalają poznać chociażby to, że inne aspekty negatywne istnieją, nie wspominając o ich głębszym doznaniu.

Ponadto moce produkcyjne są ograniczone, nie można na raz wypuścić wszystkiego do sprzedaży, bo kto będzie miał na to pieniądze, żeby kupić te zabawki.

Więc będzie i SlightSid, i SimpleStereo v3, i dopałki, i mist, i Tomek Cart, i jeszcze wiele innych zabawek.

181

Odp: SlightSid żyje ;]

Cześć,

wieczor napisał/a:

Pytanie nr 1: czy wersja finalna SlightSIDa różnić się będzie w jakikolwiek sposób od strony programowania? Bo jeśli tak, to pisanie softwareu dla wersji obecnej uważam za bezsens. Tzn. konkretnie - nie chodzi mi o kompatybilność wstecz (bo ta jak mniemam będzie zachowana) ale właśnie np. o dual sida, inne wykrywanie itp.

Sprzętowo będzie to w 100% zgodne. Drugi SID będzie adresowany trochę wyżej (tak jak w przypadku stereo POKEY).

SID#1: $D500-$D51F
SID#2: $D520-$D53F

Rejestry sterujące $D540-$D54F

Obecna wersja jest adresowana w przestrzeni $D500-$D51F. Nie posiada żadnych możliwości konfiguracyjnych (PAL clock, mono. bez wyprowadzonego na zew. obudowy Line-IN).

182

Odp: SlightSid żyje ;]

wieczor napisał/a:

Prawda, ale wygląda to tak, że kiedy ktoś coś robi i wszyscy o tym wiedzą, to nikt inny czegoś takiego nie zacznie

ze tak sie wyraze - twierdzenie z dupy wyrwane. a pasiowy dopalator i candlowy c816? jakos moga robic rownolegle... pamietaj ze "moj projekt jest mojszy" i moze wykazac sie cecha nie dostepna u konkurencji - na tym wlasnie polega... konkurencja. wbrew pozorom to czesto wiekszy motywator do pracy, niz demotywator.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

183

Odp: SlightSid żyje ;]

Nie jestem pewien czy to jest najlepszy przykład, bo co najmniej jeden z tych projektów jest aktualnie nieaktywny... Chyba, że się mylę.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

184

Odp: SlightSid żyje ;]

a sranie pod proca? gdzie ono?

przechodze na tumiwisizm

185

Odp: SlightSid żyje ;]

Już chyba nie ma, bo producent oferuje inne rozwiązanie :) Nevermind, ja powiem w ten sposób; może i faktycznie ktoś może się poczuć zmotywowany żeby zrobić konkurencyjnego SlightSIDa, jeśli autor będzie się nadal ociągał. Istotne jest aby urządzenia były jakoś zgodne, bo inaczej oba staną się bezużyteczne (chyba że jedno ostatecznie wyprze drugie i cały wysiłek jednej z osób pójdzie na marne...)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

186

Odp: SlightSid żyje ;]

Seban najlepszego !
Jakieś nowe wieści ? ;/

"wszystko się kiedyś kończy......."

187

Odp: SlightSid żyje ;]

Hej!

Dziękuję za pamięć! :)

A co do Slight-SID to czekam na przesyłkę od chińczyka z gniazdami i innymi pierdołami. Chiński nowy rok się zbliża mam nadzieję że do Polski przed tym okresem.

188

Odp: SlightSid żyje ;]

Dotarły ? Jakieś wieści z placu boju ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

189

Odp: SlightSid żyje ;]

Właśnie :) Naród czeka :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2014-02-09 11:05:19)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

190

Odp: SlightSid żyje ;]

Ale po co SID? Ja wolę POKEYa :P

Sikor umarł...

191

Odp: SlightSid żyje ;]

Ja wolę oba naraz (a w zasadzie wszystkie cztery - po dwa każdego) :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

192

Odp: SlightSid żyje ;]

Seban - i ????

"wszystko się kiedyś kończy......."

193

Odp: SlightSid żyje ;]

.. potrzeba jeszcze tylko sensowny player, bo jak na razie to takiego nie ma.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

194

Odp: SlightSid żyje ;]

Moze byc, a nawet sensowny tracker kombinujacy SlightSida z Pokeyem, ale przydaloby sie miec urzadzenie :) Ja wiem ze jest emulacja w Altirze ale rozumiem, ze zaszly jakies zmiany tzn sid stereo. Format takich sidow tez istnieje a nawet wersja goat trackera do tego wiec przydaloby sie robic juz porzadnie :)

A obecny player ma kilka drazniacych bledow, no ale to bardziej jest szkic niz ostateczny program.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2014-04-05 17:33:29)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

195

Odp: SlightSid żyje ;]

plajer z goat trackera jest wprost do uruchomienia na atari. oprogramowanie do komponowania jest.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

196

Odp: SlightSid żyje ;]

No tak, ale fajnie by było mieć tracker do grania na obu chipach równocześnie, a nie po prostu player do commodorowskich muzyczek. Posłuchać SIDów to mogę i na Commodore :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

197

Odp: SlightSid żyje ;]

już za chwileczkę, już za momencik...

http://seban.slight.pl/aa/slt_sid_v31.jpg

http://seban.slight.pl/aa/slt_sid_v31-PCB.jpg

198

Odp: SlightSid żyje ;]

Jako że nowych sidów nikt już nie robi...

http://www.youtube.com/watch?v=w_GTOvkdM5Q

SIDCog - emulator Sida na mikrokontroler Propeller. Od czasu tego dema autor jeszcze poprawił tego sida. Jeden Propeller "załatwi" sześć SIDów...

Oprócz sida jest - tego samego autora - ay-3-8910.

Oprócz tego - a to już moje dzieło - istnieje na Propellera stanowczo lepszy driver audio niż ten, z którego korzystało demo. Noise shaped @ 300 kHz

Emulatory i driver audio są free na licencji MIT. Propeller kosztuje u producenta $7. Do życia potrzebuje niewiele. Kwarc, pare kondensatorów i eeprom z którego weżmie kod.

199

Odp: SlightSid żyje ;]

seban napisał/a:

już za chwileczkę, już za momencik...
..............................


Czy lista chętnych już jest zamknięta ? Chętnie nabyłbym to urządzenie.

200

Odp: SlightSid żyje ;]

Nooooooo..... dawaj, dawaj, już blisko :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem