Temat: Konsola "Rambo" - kultowy klon Atari 2600

Witam.
To mój pierwszy post na tym forum.

W pierwszej połowie lat '90 zagrywałem się na mojej konsoli do gier, która, jak się dopiero niedawno dowiedziałem (sic!), była podróbką Atari 2600. Ochrzczono ją "Rambo", a to dlatego, że najczęściej sprzedawano ją w pudełkach z podobizną kultowego bohatera z filmów akcji o tym samym tytule :-). Sama chyba nie miała żadnej nazwy, w moim środowisku mówiliśmy na nią po prostu "gra telewizyjna". Miała zasadniczy mankament - niektóre gry znajdujące się w jej pamięci nie wyświetlały się w prawidłowych kolorach. Wynikało to z różnicy systemów audio-video telewizora i konsoli (NTSC - PAL). Ale komu by to wtedy przeszkadzało :-). Pamiętam dziesiątki godzin spędzonych przy River Raid, dla mnie to kultowa i bezkonkurencyjna pozycja tamtych czasów. Ale do czego zmierzam. Słyszałem, że piracka była nie tylko konsola, ale i gierki, które oferowała. Jeśli to prawda to chciałem się dowiedzieć czy różniły się od oryginałów? Druga sprawa - ponoć na tylnym panelu konsoli znajdował się przycisk odblokowujący dodatkowe gry (prawdopodobnie wyświetlane w NTSC), czy to prawda? I trzecia najważniejsza sprawa - będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś z was poda mi pełną listę gier oferowanych przez tą konsolę. Było ich bodaj 101, ale słyszałem, że niektóre egzemplarze miały więcej tytułów w pamięci, czy to prawda? Sam pamiętam kilka, może kilkanaście tytułów, takich jak wspomniany wyżej River Raid, Pitfall!, Seaquest czy RealSports Volleyball. Jeśli ktoś skompletuje całą listę (łącznie z tymi dodatkowymi jeśli to prawda) ma u mnie duże piwo jeśli się kiedyś spotkamy :-).

Wiem, że są internetowe bazy gier na Atari, ale jest w nich takie multum gier, że nie jestem w stanie tego wszystkiego przejrzeć. Mnie chodzi tylko o te 101 tytułów z mojego "Rambo".

2

Odp: Konsola "Rambo" - kultowy klon Atari 2600

Serdecznie witamy na forum.

Warto zapoznać się z tym działem (i ew. poprosić o przeniesienie tam tego wątku) - http://www.atari.org.pl/forum/viewforum.php?id=16

ps. ciekawostką w konsolach VCS i ich klonach jest to iż w odróżnieniu od innych atarynek nie były w żadnym systemie telewizyjnym, dopiero kart z grą (ew. jego funkcjonalny odpowiednik zabudowany w klonach) "mówił" konsolce jak ma wyświetlać obraz ;)

wszystkie trzy strony świata

3

Odp: Konsola "Rambo" - kultowy klon Atari 2600

Z tą pełną listą będzie problem, bo tych klonów było kilka, ja mam w swojej kolekcji 4 rodzaje no i listy gier są różne, może 60% pomiędzy nimi jest taka sama. I tak, bywały tam różne dziwne sytuacje, na przykład w oryginalnej konsoli na krawędzi jest przełącznik, czy ma być obraz wyświetlany na 3 czy 4 kanale. W wielu klonach ten przycisk powodował zmianę listy dostępnych gier. Co do gier, to były pirackie w sensie prawnym, ale w większości zgadzają się 1:1 z oryginałami. Pozwolę sobie w ramach autoreklamy zachęcić do przeczytania też tego tekstu http://www.retrogames.pl/index.php?mod=txt&id=7116, a jeśli szukasz jakiejś konkretnej gry to opisz jak ona wyglądała, nie powinno być problemu z ustaleniem tytułu.

4

Odp: Konsola "Rambo" - kultowy klon Atari 2600

Pójdę za sugestią Lt_Bri i proszę osoby posiadające odpowiednie uprawnienia o przeniesienie wątku na tablicę poświęconą konsolom.

mac_z, jeśli rzeczywiście jest tak jak mówisz i istnieje kilka wersji w/w konsoli z różnymi zestawieniami gier, na dodatek zmieniającymi się po użyciu określonego przycisku, to nie ma większych szans na zestawienie listy gier znajdujących się akurat na mojej konsoli. Co innego gdyby wszystkie modele oferowały te same gry. Cóż, większość tytułów, które lubiłem pamiętam. Do reszty będę pomału dokopywał się przez internetowe bazy gier na Atari.

5

Odp: Konsola "Rambo" - kultowy klon Atari 2600

Na tej aukcji* jest fotka(marna - ale część idzie rozczytać) z wypiską gierek:

http://www.aukcjoner.pl/gallery/008038826-.html#I6

Może gdyby ładnie poprosić to sprzedawca wykonałby/udostępniłby taką lepszej jakości? ;)








* http://allegro.pl/kultowa-konsola-rambo … 60640.html

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2011-12-28 02:25:34)

wszystkie trzy strony świata

6

Odp: Konsola "Rambo" - kultowy klon Atari 2600

@Lt_Bri - po co się zastanawiać - zadałem pytanie - zobaczymy czy odpowie.

7

Odp: Konsola "Rambo" - kultowy klon Atari 2600

Dostałem odpowiedź, także w załącznikach są tytuły dostępne na konsoli.

Post's attachments

img705.jpg 1.25 mb, liczba pobrań: 4 (od 2011-12-29) 

img706.jpg 1.41 mb, liczba pobrań: 2 (od 2011-12-29) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.