1

Temat: Falconowe image

Dzień Dybry

Dla jurego, Conrada i innych maniaków Falcona oraz na prośby już nawet nie pamiętam jeszcze kogo:
Wrzuciłem kompletne image dysku skonfigurowanego pod Falcona.
Potrzebujemy kartę pamięci cf 8gb, program usb image tools (działa z xp, nie działa z vistą i win7)
Po ściągnięciu pliku z pigwy, wypakowujemy , wskazujemy w usb image tools gdzie jest obraz i dajemy restore...
http://ftp.pigwa.net/stuff/other/hdd%20 … falcon.rar
falcon.rar     
Plik spakowany maxymalną metodą kompresji rarem.

Co mamy na image?
-większość dem i gierek jakie powstały na Falcona, kilkadziesiąt programów narzędziowych.
Mamy xboota a w nim 2 konfiguracje, pod tos-a i pod mint 1.16 ale mint dla procesórów 040 i więcej, mint-a jest skonfigurowany  pod kartę sieciową Zaxona, zaorał to AdamK, tylko podłaczyć kartę sieciową i szaleć w necie. Więc jak czegoś brakuje to można ściągnąć bezpośrednio na Falcona na dysk Falconowy.
Wszystko co udało mi się znaleźć i LEGALNIE??! ściągnąć z internetu (hddriver jest chyba jedynym programem komercyjnym i proponuję go zakupić tym co nie mają licencji, ale wiem że jury, piter, adamk i sporo osób ma kupioną licencję...)
Image można potraktować w celach edukacyjnych.
Pod tosem falcon jest również ciekawie skonfigurowany, ma nvdi, jest obsługa urządzeń scsi cdrw/dvd...

Jednym słowem mamy dobrze skonfigurowany obraz dysku Falcona pod tos-a i mint-a.
Szkoda że tyle czasu musiałem się bawić i dochodzić co i jak.
Gdzie w przypadku amigi jak się okazuje jest tego pełno gotowego.
Dziękuję Piterowi i AdamowiK za pomoc ...

Na zdrowie ... I miłej zabawy waszymy Falconami.

p.s.
po sv2k11 wrzucę obraz z mintem 1.18 z obłsugą usb itd. itp.
p.s.2.
dzięki dla Azbesta za pomoc z pigwą!

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-10-21 22:24:54)

2

Odp: Falconowe image

Fajnie, sory, że zapomniałem o tym :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: Falconowe image

Sami daliśmy radę.. Jak widać..
ALe to dopiero początek..........

4

Odp: Falconowe image

AS świetna inicjatywa mimo że nie posiadam Falcona (nad czym będę ubolewał dopóki go nie będę miał) to skrzętnie skopiowałem wszystko na lepsze czasy .

PS ten program usb image tools działa pod win7 właśnie go ściągnąłem i odpaliłem .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

5

Odp: Falconowe image

Dzięki za dobre słowa, moją intencją było to aby każdy kto będzie chciał się kiedyś pobawić Falconem nie będzie z nim musiał walczyć :)
usb image tools nie działa pod win7 i vistą, tzn.  że się uruchamia ale spróbuj zrobić image karty bądź restore..
I tutaj pojawia się problem (mam kilka różnych czytników do cf z racji zabawy w fotografię i kilkana cart cf i niestety pod win7 i vistą mi nie działa)...
A jeśli zadziała pod win 7 to tylko się cieszyć (mam jakiegoś biznes win 7...)

Pod xp działa.

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-10-21 18:56:06)

6

Odp: Falconowe image

Zwracam honor bo aż tak dogłębnie nie ingerowałem w ten program tzn. jedynie odpaliłem go a tą czynność wykonał bez bólu, na stronie jednak jest info że jest to program przeznaczony do współpracy z winxp oraz vista .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

7

Odp: Falconowe image

Gwarantuje że na viście również nie działa :(

8

Odp: Falconowe image

Działa, działa. Trzeba go tylko uruchomić jako administrator. I przestawić w tryb "Device Mode" jeśli jest w "Volume Mode".

--
edit

zapomniałem dodać, że chodzi o Win7. Za Vistę nie daje głowy

Ostatnio edytowany przez larek (2011-10-21 20:57:21)

Odp: Falconowe image

AS: ty dużo wiesz, ale czasem się mylisz ;) A nielegali jest tam więcej, choćby Xboot.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

10

Odp: Falconowe image

larek napisał/a:

Działa, działa. Trzeba go tylko uruchomić jako administrator. I przestawić w tryb "Device Mode" jeśli jest w "Volume Mode".

--
edit

zapomniałem dodać, że chodzi o Win7. Za Vistę nie daje głowy

O to przetestuję... :P


Adam Klobukowski napisał/a:

AS: ty dużo wiesz, ale czasem się mylisz ;) A nielegali jest tam więcej, choćby Xboot.


A myślałem że obecnie można parę € posłać tylko autorowi hddriver-a...
No cóż to trzeba będzie i zakupić xboota :)
Zapodaj jakiegoś linka gdzie to można kupić.

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-10-21 21:46:31)

11

Odp: Falconowe image

ja mam oryginal xboot'a w razie co :) bede kryl ;)

Ostatnio edytowany przez piter (2011-10-21 21:48:38)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

12

Odp: Falconowe image

Dzięki wielkie za image! Już go pobrałem, jak tylko wreszcie dotrze do mnie zasilacz, to przetestuję to Twoje dzieło Falconowe ;) Muszę tylko sprawdzić czy USB Image Tool działa pod wine'm, bo na chacie dostęp do maszyny z XP mam tylko w weekendy.
Jeszcze raz dzięki, bo tuż przed padnięciem zasilacza w Falconie coś znów rozwaliłem :D a do tego jak próbowałem odzyskać mój backup zrobiony dd na Ubuntu, to odzyskany dysk nie widział większości partycji, więc nie chciało by mi się znowu wszystkiego stawiać od nowa.

Odp: Falconowe image

AS: nigdzie :P. Co nie zmienia że jego kopiowanie to piractwo.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

14

Odp: Falconowe image

AdamK: jest Xboot V , cholera nie mam :) - Ty masz? moj oryginal to 2.59 :) chociaz mam "trojke" zzainstalowana

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

15

Odp: Falconowe image

jury napisał/a:

Dzięki wielkie za image! Już go pobrałem, jak tylko wreszcie dotrze do mnie zasilacz, to przetestuję to Twoje dzieło Falconowe ;) Muszę tylko sprawdzić czy USB Image Tool działa pod wine'm, bo na chacie dostęp do maszyny z XP mam tylko w weekendy.

Nie musisz sprawdzać. Masz to OOTB (Out Of The Box).

dd if=plik.z.obrazem of=/dev/sdb

zamiast /dev/sdb podaj ścieżkę do karty (dostępna m.in. via dmesg lub cat /proc/partitions).

Atari 8-bit: 2600, 2600Jr, 7800, 400, 600XL, 800XL, 65XE, 130XE, 800XE, XEGS
Atari 16-bit: 260ST, 512ST, 512ST+, 512STE, 1040STE, 1040STF, 1040STFM, MEGA1

16

Odp: Falconowe image

Znaczy się masz na myśli że dd poradzi sobie z obrazem z tego USB...? Sprawdzę.

Ostatnio edytowany przez jury (2011-10-22 13:02:39)

17

Odp: Falconowe image

jury napisał/a:

Znaczy się masz na myśli że dd poradzi sobie z obrazem z tego USB...? Sprawdzę.

Z tego co wyczytałem ten windowsowy USBCośtam zrzuca dane sektor po sektorze.
Czyli dokładnie jak dd.

Atari 8-bit: 2600, 2600Jr, 7800, 400, 600XL, 800XL, 65XE, 130XE, 800XE, XEGS
Atari 16-bit: 260ST, 512ST, 512ST+, 512STE, 1040STE, 1040STF, 1040STFM, MEGA1

18

Odp: Falconowe image

No ale jeszcze pozostają nagłówki i takie tam więc ja raczej obstawiam że to nie pójdzie. Ale nie ma co się bawić w teoretyka :) Sprawdzę jak zanabędę czytnik kart CF i będzie wiadomo :)

19

Odp: Falconowe image

Czy działa ktoś na moim image???
Ciekawe jestem jak to Wam poszło :P

20

Odp: Falconowe image

Ja spróbowałem i narazie niestety karta (SanDisk II Ultra 8 GB) ...nie ruszyła, ale jeszcze powalczę.
Tymczasem we flaku pracuje też SanDisk ale 4 GB partycjonowany oryginalnym hddriverem

Blissful user Amiga 1200 060 Desktop, Amiga Sam440ep Flex, Atari 130XE, Atari Falcon 030, Acorn Archimedes A3020, C64C, Apple PowerBook G3 500 Pismo, iBook G3 Clamshel, iBook G4, MacBook and more ... more ... powerbook classic
------------------
www.club4a.pl | www.chal.pl

21

Odp: Falconowe image

Działa na 100% Z KINGSTONEM 8gb z kwiatkiem..
Parę razy już bardzo popierdziłem partycje hddriverem, zrobiłem image i wszystko pięknie działa.
Napisz z czym problem że karta nie ruszyła???
Image jest zły???
usb image tools nie widzi karty?
Falcon nie widzi karty?

22

Odp: Falconowe image

Po włożeniu karty do Falcona ten nie zobaczył karty. Myślę, że na samą kartę wgrałem poprawnie obraz, chociaż moim zdaniem przydałaby się dla pewności jakaś suma kontrolna do archiwum, chociaż prosty do wykonania MD5.

Blissful user Amiga 1200 060 Desktop, Amiga Sam440ep Flex, Atari 130XE, Atari Falcon 030, Acorn Archimedes A3020, C64C, Apple PowerBook G3 500 Pismo, iBook G3 Clamshel, iBook G4, MacBook and more ... more ... powerbook classic
------------------
www.club4a.pl | www.chal.pl

23

Odp: Falconowe image

Po sv2k11 zrobię update obrazu.. i wtedy sprawdzimy co i jak..

24

Odp: Falconowe image

edit,
sprawdzałem swojego image na kartę transcednt 8gb i działa od kopa z moim Falconem..
MOże ten image jest sp****** co jest w sieci...

Odp: Falconowe image

szkoda ze Usb image tools nie widzi twardych dyskow

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014