51

Odp: ideplus i przejsciowki sd/cf

Przecież na aage był już preorder na 3cią wersję ide+ :) I draco pisał tutaj na tym forum o tym.
Doszło parę przełączników i "obracanie" stron atr-ów...

Najnowszy ide+ jest naprawdę niezły przy atr-ach wielo stronnicowych.

52

Odp: ideplus i przejsciowki sd/cf

AS.. przeczytaj wpierw a nie pier...sz

"wszystko się kiedyś kończy......."

53

Odp: ideplus i przejsciowki sd/cf

Przeczytałem dałeś du....py i przegapiłeś pre order.. simius nawet wrzucał info o tym....

54

Odp: ideplus i przejsciowki sd/cf

AS... Czyżbyś miał już ten nowy bios z obsługą guzika, o który dopytują na AAge?

I fakt, kupić nowe, a stare do sejfu? Już mam dwa SIDE i uznałem, że trzeba zastopować.
Skoro pojawia się szansa, że można poprawić wersję C to dlaczego z niej nie skorzystać.
Mam nadzieję tylko, że wersja D i przerobiona C będą kompatybilne z tym samym biosem - nie trzeba będzie robić dwóch wersji.

Teoretycznie jeszcze 20 sztuk wersji D zostało - http://www.realdos.net/IDE%20Plus%202.0%20Rev%20D.html

55

Odp: ideplus i przejsciowki sd/cf

AS... czy ty sie dobrze czujesz ?
Ja ten wątek czytałem napewno szybciej niżeli ty...ale po kiego h...a mi kolejny interfejs ?
Wole / jak można upgraedować stary... :-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

56

Odp: ideplus i przejsciowki sd/cf

ja jestem chętny na ten drutex do *.atr

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

57

Odp: ideplus i przejsciowki sd/cf

Simius napisał/a:

Różnic w stosunku do poprzedniej rewizji jest bardzo dużo. Kilka układów doszło, parę wypadło. Część z tych, które pozostały, robi zupełnie co innego. Dzięki temu wszystko się jakoś zmieściło na tej samej powierzchni. Próba skopiowania tego skończyłaby się kompletną kaszaną. To nie miałoby prawa dobrze działać. Nawet nie będę próbował tego opisywać.
Wszystko, co mogę zrobić, to przerysować fragment oryginalnego układu odpowiadającego za obsługę przycisku i uzupełnić go dodatkowym dekoderem adresowym. I niech sobie rzeźbi, kto chce, jeśli potrafi, na własną odpowiedzialność. W zasadzie mógłbym zrobić płytkę redukującą liczbę połączeń drutem do w miarę rozsądnej, ale na to musiałoby się znaleźć przynajmniej 20 chętnych, zapewne po jakieś 10zł za (gołą) sztukę oraz trochę wolnego czasu po mojej stronie. Więc raczej nie w tym tygodniu. :)

Simius i...... ? Jakieś wieści ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

58

Odp: ideplus i przejsciowki sd/cf

Niestety, na razie wieści brak.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

59

Odp: ideplus i przejsciowki sd/cf

tylko niech Ich nie popier...i znowu z tą baterią, od razu zadziałajcie Panowie i wymuście baterię w podstawce i to koniecznie podstawce przewlekanej... bo to co odjeb... w v2 to się nie godzi...

60

Odp: ideplus i przejsciowki sd/cf

Tak, i koniecznie powiększcie płytę z 10x aby bezrobotny mógł skopiować...

Sikor umarł...

61

Odp: ideplus i przejsciowki sd/cf

... wykonałem przeróbkę z posta #33 i interface wstał mi z Rapidusem w turbo ;)-

Ma co prawda sporadyczne wahania w czasie odczytu, na razie zdarzyło się to dwa razy więc nie jest źle. Obecnie mam dysk 2.5" a i tak przesiadam się raczej na CF, więc problemu nie będzie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

62

Odp: ideplus i przejsciowki sd/cf

Pin, to dobra nowina dla wszystkich którzy chcą mieć Rapidus-a i mają rev. C (nauczyłem się już jaką miałem).
Na szczęście Ci co mają rev.D to mogę spać spokojnie. (bądź nie muszą ciąć :) ).

p.s.
Linkowałem z jaką kartą CF ide+ nie ważne jaki działa poprawnie :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2014-01-24 21:24:48)

63

Odp: ideplus i przejsciowki sd/cf

niczego ciąć nie trzeba. Wystarczy dokładnie przeczytać opis. Wywalić jeden układ i użyć kynaru. No i działa. Dopiero teraz oglądam na Rapidusie te produkcje, których nie mogłem odpalić ze Side (bo memlo pod SDX za wysokie bez U1MB, lub loader side nie trybił w turbo na facie i kiszka). Teraz robię wielkie oczy ;). Np. 62kHz sample z pokeya odpalane RT z HDD ;). Lolz.

EDIT: Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że metodą Epiego to może by wyjszło na covox'a 44100hz stereo na 8 bit. Można by w zasadzie na luzaka słuchać muzy z Atari w ten sposób :D ... no i filmy oglądać ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-01-24 23:00:50)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

64

Odp: ideplus i przejsciowki sd/cf

Pin, dawaj filmy z demami na youtuba :)
Smaczek robisz!

65

Odp: ideplus i przejsciowki sd/cf

Nie mogę, bo nie mam czym :P.

Mówiłem, sprzedaj tę wersję "D" - to może by się znalazł sposób :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

66

Odp: ideplus i przejsciowki sd/cf

ha ha!

67

Odp: ideplus i przejsciowki sd/cf

:) - ha ha. Odpowiem Ci :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

68

Odp: ideplus i przejsciowki sd/cf

Pin, pisałeś do Simius-a?
- Czy nie ma jeszcze z jednej nowej wersji... Całkiem niedawno jeszcze miał.
Wiem z przecieków :) (sOnar chciał sobie takie coś sprawić!).
Swoją obecną 2.0 spokojnie komuś sprzedasz, ja nie tu to na allegro..

A jak już Draco zrobi soft do przełacznikuff/wajhhh to będzie już wszystko!

69

Odp: ideplus i przejsciowki sd/cf

Średnio z finansami mam, ale wolę zaczekać niż pozbywać się czegoś co tak na prawdę lubię i chciałbym zatrzymać dla siebie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

70

Odp: ideplus i przejsciowki sd/cf

Simius napisał/a:

Ze względu na nową edycję interfejsu, byłem zmuszony znaleźć chwilę na pochylenie się z głęboką troską nad problemem karty CF. Na szczęście szybko udało mi się trafić na taką (Kingston 4GB z kwiatkiem), która działała niepoprawnie. Nie miała znaczenia ani rewizja płytki (A,B,C) ani BOM - to miało wpływ tylko na nasilenie objawów.

Uprzejmię donoszę, że:

Pacz kontrolera IDE Plus rev. C faktycznie spowodował, że problem z 65c816 i Rapidusem nie istnieje. Wszystko działa. Kupiłem jednak dziś takie oto dziwadło:

"HMS360606D5CF00"

Na nie-paczowanej wersji IDE+ działa w pełni, lecz na paczowanej nie do końca. Tzn - mogę poustawiać partycje w FDISK (produkcji FJC), lecz po powrocie do SDX w czasie formatowania napędu (partycji) fizycznie nie widzi.

Edit:

:) - no i dziwna rzecz, na paczowanej wersji IDE+ w połączeniu z tym Microdrive i fdisk'iem (by Draco) sdx (format) widzi np. D4:, lecz nic wcześniej, ani dalej ;) Nie rozumiem tego.

Edit2:

I jeszcze bardziej dziwna rzecz. SysInfo widzi wszystkie zadeklarowane partycje i bez formatowania ich mogę testować szybkość odczytu z nośnika, lecz pod sdx nadal widzę tylko D4:

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-02-20 23:31:20)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

71

Odp: ideplus i przejsciowki sd/cf

Edit3:

Jest jeszcze gorzej ;)- Interface paczowany ma problem z kartą Kingston 1GB Elite Pro taki sam, jak z MicroDrive. Hehhh..

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-02-21 21:04:15)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

72

Odp: ideplus i przejsciowki sd/cf

dodatkowe info. IDE Plus po modyfikacji umożliwia podzielenie dysku na partycje programem FDISK napisanym przez Draco. Jednakże ta sama operacja w przypadku programu fdisk FlashJazzCat'a każdorazowo kończy się niepowodzeniem.

Co może być przyczyną?

EDIT:

Hahh - Simius, Draco i FJC pytanie - dlaczego po tym, jak naprzemiennie używałem FDISK by Draco i FDISK by FJC uzyskałem stan taki w którym po uruchomieniu FDISK by Draco widzę partycje istniejące faktycznie z po uruchomieniu FDISK by FJC partycje założone tam testowo?

Wygląda to tak, jak by FDISK FJC zapisywał gdzie indziej dane a FDISK Draco jeszcze gdzieś indziej ;)

EDIT:

Udało się jeszcze jedno i widzę, że się da. Zlikwidowałem jedyne dwie partycje na sektorach 256B (D: i E:) i zamiast nich założyłem 512, czyli skok z 16MB do 32MB. No i wszystkie partycje po nich zachowały swoją zawartość jakby bez szwanku ;)- Ciekawe

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-05-05 22:28:27)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

73

Odp: ideplus i przejsciowki sd/cf

I can make little sense of this in translation, but FDISK2 by Drac030 and FDISK 4 by FJC don't belong in the same sentence. FDISK2 partitions the disk according to the old partitioning scheme used by the KMK/JZ and IDEa interfaces. The IDE Plus 2.0 BIOS is backwards compatible with the old partitioning scheme used by FDISK2, but it's preferable to use the APT partitioning scheme (for reasons of compatibility with SIDE, SIDE2, Incognito, etc). FDISK2 cannot understand APT, but FDISK (FJC) uses it exclusively, and is the only APT editor available. It might make sense to bundle it with the IDE Plus 2.0 toolkit disk, in order to avoid confusion. :)