1

Temat: MiNT 1.18, Taskbar i Kobold

Moi drodzy,

Mam zainstalowanego MiNT 1.18 z xaaesem z Thingiem jako desktop. W czasie startu systemu uruchamiam sobie Taskbara i z wiekszascia aplikacji bardzo ladnie to dziala. Natomiast w momencie uruchomienia z desktopu Kobolda poja wie komuniakt
pid 84 (TASKBAR): BUS ERROR:
User PC=59F062 i itd
naciskam OK co powoduje zamkniecie Taskbara

Czy to ktos dlaczego a moze sie z tym spotkal

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: MiNT 1.18, Taskbar i Kobold

Nie. Nie spotkał się. Z tym że najprawdopodobniej problemem jest protokół AV. Winowajcom jest de facto Kobold, ale konstrukcja protokołu jest taka że po głowie dostaje Taskbar. Można to poprawić, ale zamiast tego mam dla Ciebie trzy rady:

1. Nie używaj Kobolda
2. Nie używaj Kobolda
3. Nie używaj Kobolda

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: MiNT 1.18, Taskbar i Kobold

WItam,

wracam do tematu Taskbara, otoz tylko nadmienie ze cos poprawili bo juz mi nie wywala Taskbara jak uruchomie Kobolda, ale nie ten temat chciaem poruszyc. Otoz zwracam sie do tych ktorzy probowali go uzywac. Mam u siebie postawionego Minta+Xaaesa+Thinga i taskbara uruchamiany przy starcie w menu start mam takze inne grupy np DTP, Editors, Internet etc. i wszystko pieknie dziala.

Stworzylem takze drugi plik xaaes.cnf w ktorym mam jako desktop ustawione JINNEE-go oba pliki cnf odpowiednio wybierane w xboocie roznia sie tylko wyborem desktopu, ale jakie ogromne zdziwienie jest bo jak wywolam przycisk START w Taskbarze przy Jinneem to niestety ale nie ma tych poszczegolnych grup (DTP i itp.), czytajac HYP do taskbara to tam psze o ustawieniu zmiennej home, w obu plikach cnf jest to zmianna na dysku k/home/

Czy ktos wie gdzie moze siedziec szczegol ?

Rozwiazanie klopotu informacja dla pozostalych uzytkownikow:

Oczywiscie piszac do autora udalo sie rozwiazac problem brak ustawienia zmiennej srodowiskowej THINDIR i teraz Taskbar dziala pod Thingiem i Jinnenn

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2012-08-26 21:43:26)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE