1

Temat: ciepły reset

mam pytanie, może banalne, ale nie moge tego rozgryźć na szybko...
w modelach XL/XE ciepły reset wykonuje skok pod adres w fffc-d, ale gdy tak robie, na ekranie pojawiają się jakieś śmieci, poza tym jest problem ze stosem, bo na jego dole mam dane a kilkukrotne wciśnięcie reset i przejście do początku programu nadpisze mi je niechybnie, jaka jest zatem najlepsza metoda startowania z "ciepłego"?

2

Odp: ciepły reset

> ciepły reset wykonuje skok pod adres w fffc-d

jmp ($fffc) czyli jmp $c2aa to chyba powinno dobrze dzialc

Ostatnio edytowany przez xxl (2011-11-09 21:07:58)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3

Odp: ciepły reset

no tak, ze stosem też można sobie poradzić przez txs, prosze o skasowanie tematu

4

Odp: ciepły reset

jmp $e474. Dane na "dole" stosu (rozumiem, że od $0100?) powinny to przetrwać. Jeśli masz na myśli dno stosu (od wskaźnika stosu w stronę wyższych adresów), to nie ma szans.

KMK
? HEX$(6670358)

5

Odp: ciepły reset

hm, a co da skok pod $e474? dodam, że mam wyłączony rom
edit: no nic, skok do własnej procedury wpisanej w fffc nie działa poprawnie, ale kogoś już na zlocie o to pomęcze

Ostatnio edytowany przez gorgh (2011-11-09 21:36:35)

6

Odp: ciepły reset

ROM wyłączony? No to pod $FFFC raczej nie ma niczego sensownego, nie rozumiem, jak możesz oczekiwać przy tym akurat ciepłego startu... W takiej sytuacji $FFFC/D działa tak samo jak każda dowolna inna para komórek RAM-u.

KMK
? HEX$(6670358)

7

Odp: ciepły reset

czyli przy wyłączonym romie nie ma możliwości obsługi reset?

8

Odp: ciepły reset

W sensie naciśnięcia klawisza RESET? Pierwsze, co się po tym stanie, to zostanie podpięty ROM.

KMK
? HEX$(6670358)

9

Odp: ciepły reset

gdy tylko naciśniesz RESET, zostanie resetowane również PIA . ROM natychmiast zostaje podłączony ponownie.

10

Odp: ciepły reset

rozumiem, dzięki za wyjaśnienie

11

Odp: ciepły reset

Czyli jeśli chcesz zrobić reset programowo, to najpierw włącz ROM.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE