Temat: SIDE - niestabilne zachowanie

Dziś testuję SIDE, które nie działa ! Oto zdjęcia z krótkimi opisami:

Cart w slocie. Żadnych innych urządzeń także na SIO. Przełącznik w pozycji SDX. Goła konfiguracja SIDE, karta Kingston 2GB z kwiatkiem  (FAT32) zapełniona plikami xex. Model atarki nie ma znaczenia (testowane na 3 różnych). SIDE nie uruchamia się zawsze tak samo. Do rzeczy.

1. Czasami odpali się tak
http://img715.imageshack.us/img715/3364/img3434l.th.jpg

2. Czasami odpali się tak
http://img836.imageshack.us/img836/6816/img3436v.th.jpg

i niby miało by być dobrze, ale medium niekompatybilne (AS... mówił że działa z tą kartą bez problemu).
Po uruchomieniu fdisk'a i próbie inicjalizacji dysku:

http://img80.imageshack.us/img80/3557/img3439e.th.jpg

3. Za to wspaniale wygląda SIDE Loader (przełącznik w carcie w pozycji SIDE):

http://img705.imageshack.us/img705/6646/img3438bl.th.jpg

Powiem tak, kur....a ! Straciłem na to dziadostwo cały dzień a to dla mnie za dużo.

Czy ktoś ma pomysły bo dla mnie ten egzemplarz carta jest do tyłka ! Zaraz smaruję do montera.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-16 21:47:26)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

tu masz jedno przykładowe zdjęcie ze sv2k11
http://www.krupkaj.cz/xgal/showpic.php? … amp;obr=21

kingstone 2gb z allegro z kwiatkiem działa jak wściekłe!

A tutaj masz nawet video które ukazało się w tv i widać na nim mojego side w akcji :)
zresztą w teleexpresie to również moja atarka i roadrace jest odpalony z side ...
http://ftp.pigwa.net/stuff/photos_and_v … 1.2011.wmv

Zamiast stękać na forum napisał bym do Zaxona.

Nawet mercedesy za 600tyś pln też się psują  i nie chcą jeździć, a do tego do serwisu trzeba je targać lawetą.

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-11-16 22:16:08)

3

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

obrazek nr 1 - tak sie zachowuje sparta jesli proboje robic use banked, tylko ze te banked prawie dziala
obrazek nr 2 - incompatible media - karta nie odpowiedziala na komende set features
obrazek nr 3 - bezcelowy, bo nr 2
obrazek nr 4 - bezcelowy, bo nr 3 i 2

majac na uwadze "soldering sux" proponuje przelutuj

przechodze na tumiwisizm

4

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

@AS...: Przecież nie mówię, że SIDE nie działa nikomu. Mnie nie działa. Manufaktura sux.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Hmm, moze i sux. Grzeniu, nie dziala, wymieniam na sprawne, nie ma problemu.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

6

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Dociśnij mocno kartę CF w slocie. Ja na początku też miałem podobne numery jak incompatible media. A jeśli już założyłeś partycje SDX, to przeformatuj kartę (pozostałe miejsce) jeszcze raz na FAT 32 pod Windowsem.

7

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

.... zamiast załatwić sprawę z autorem jednym prostym zapytaniem - to smarujesz posta, jakie to SIDE gówno jest i śmierdzi. Masakra.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Partycji SDX jeszcze nie miałem przyjemności założyć :/ Patrz zdjęcie nr 3 na początku posta.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

9

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

popieram. w dodatku obsmarowujesz 'manufakture' a byc moze sam cos zle robisz.

10

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

@Pin: Ty od razu o gównie i zapachach :-) Szukam pomocy dość szczegółowo opisując sytuację. Myślisz, że nie mam innych zajęć jak tylko robić fotki i wklejac tu na forum zabierając przy okazji rodzinie telewizor. Chce mi się bardzo. Pomyślałem też o innych, którzy być może będą mieli takie zagadki do rozwiązania.
Btw. Zaxoniec ostatnio jest zarobiony.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-16 23:33:08)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

11

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

mikey napisał/a:

w dodatku obsmarowujesz 'manufakture'

Manufaktura (łac. manus - ręka, manufactura – rękodzieło) – zakład produkcyjny, w którym produkcja masowa złożonego produktu końcowego odbywa się ręcznie i oparta jest na podziale pracy: poszczególne etapy produkcji wykonywane są przez pracowników wyspecjalizowanych w ich wykonywaniu.

mikey napisał/a:

a byc moze sam cos zle robisz.

Nie mówię, że nie ale odlutowanie się jednego elementu w carcie, co wspominałem w innym poście daje jedynie do myślenia.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-16 23:37:48)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

12

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Hmm, no jakis problem jest, gorzej jesli wystapila kumulacja i jednoczesnie masz trefna karte .Wyslalem ci wsad do SIDE na maila, przeflashuj nim i daj znac co sie dzieje.
Taki efekt mialem tez na atarce z schrzanionym 1 mega ram,
Odlutowany element to blaszka do bateri, tam jest spory nacisk, teraz zwracam na to szczegolna uwage przy skladaniu.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

13

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Super ! Dzięki za odzew. Zaraz robię reflasha. Co do uchwytu do baterii to lut poprawiłem. Mam nadzieję, że będzie trzymać.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-16 23:40:28)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

14

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Przeflashowałem i nadal to samo :/

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

15

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

grzeniu napisał/a:

Manufaktura (łac. manus - ręka, manufactura – rękodzieło) – zakład produkcyjny, w którym produkcja masowa złożonego produktu końcowego odbywa się ręcznie i oparta jest na podziale pracy: poszczególne etapy produkcji wykonywane są przez pracowników wyspecjalizowanych w ich wykonywaniu.

O, tez znam to slowo! :) I nawet nie musze cytowac slownika/wikipedii.

To ty powiedziales 'manufaktura sux' wiec o co ci chodzi?

16

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Nie przeszkadzaj.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

17

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

To nie pisz do mnie, nie bede odpowiadal.

18

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Zaxon zaoferował się z wymianą na sprawną sztukę w razie niepowodzenia. Tutaj duże brawa za konkretność i szybkość działania Zaxona. Dzięki !

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-17 00:13:45)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

19

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

To to SIDE padlo, wymienie.
Tak swoja droga atarka w podstawowej konfiguracji czy ma jakies rozszerzenia?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

20

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

W podstawowej konfiguracji testowałem: 800XE, 65XE i 800XL, XEGSa nie wyciągałem ;) Teraz testuję na 130XE (qmeg, stereo, 320k). Czekaj Zaxon, jutro poprawię luty i dam znać. Teraz łatwo się nie poddam ;) Luty ołowiowe, bo na RoHS to nie wygląda ;) ?

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-17 00:18:45)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

21

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Hmm, podlacz do sprawdzenia moze jednak nieprzerabiane 65 xe , zeby nie mnozyc potencjalnych problemow.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

22

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

OK. Poprawione luty przetestuje na gołej 65XE.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-17 00:34:15)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

23

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

grzeniu napisał/a:

@Pin: Ty od razu o gównie i zapachach :-) Szukam pomocy dość szczegółowo opisując sytuację.

"szczegółowy opis": :)

grzeniu napisał/a:

Powiem tak, kur....a ! Straciłem na to dziadostwo cały dzień a to dla mnie za dużo.

Czy ktoś ma pomysły bo dla mnie ten egzemplarz carta jest do tyłka ! Zaraz smaruję do montera.

... cudowna wręcz reklama dla produktu Zaxona :) - pracujesz w marketingu? Czy Atari włączasz dla chęci pozyskania konkretnej stawki godzinowej i z tego powodu owy czas jest tak cenny? :D ... dema na 8 bit testowałem na różnych konfiguracjach Atarek 2 tygodnie ... tylko, że nikt mi niczego w zamian nie zaoferował. Czy to jest ok? ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

24

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Ej, no. Zaxon robi naprawdę kawał dobrej roboty. Do tego gra bardzo uczciwie. To, że chce pomóc i pomaga to chyba największa reklama, a nie fakt że padł jeden na kilkadziesiąt dobrych cartów. Ja się wpieniłem, bo trafiło na mnie ;-) Każdy ma prawo popsioczyć. Life is brutal. Jestem na chorobowym. Powinienem leżeć (angina ropna) a zajmuję się moim ulubionym atari :O
Się obrońca pokrzywdzonych znalazł ;)

PS. Takie wytykanie może jedynie działać motywująco na wykonawcę.

zaxon napisał/a:

Odlutowany element to blaszka do bateri, tam jest spory nacisk, teraz zwracam na to szczegolna uwage przy skladaniu.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-17 01:26:20)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

25

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

@Zaxona: Poprawiłem luty i efekt dokładnie ten sam. Bez zmian. Testowałem na gołej 65xe.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...