26

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

no przeca mówie, że wychodzi przyzwoicie dla end usera.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

27

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

@grzeniu: jak policzysz koszt samych elementów, tak. Natomiast nie liczysz kompletnie innych kosztów, które są znacznie większe - prototyp, uruchomienie produkcji płytek PCB w niskim nakładzie, a potem to co najdroższe - własny czas, często kosztem rodziny, zdrowia, własnego odpoczynku, odciski od lutownicy i bolące plecy od ślęczenia nad płytką. Ja to przerabiałem. To wszystko wydaje się proste, jak się na to z boku patrzy....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

28

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

To jest niestety nasza Polska przywara- narzekanie jak by było za darmo to też by narzekali.
Ja osobiście uważam że to dar niebios że ludziom się wogóle chce cokolwiek robić do sprzętu o którym sam producent już dawno zapomniał.
chylę czoła przed takimi zacnymi ludźmi. Ja czegoś takiego nie zrobiłbym nawet za 10000pln. Więc cena jest tutaj jakby drugorzędną sprawą.

29

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

@Duddie: Ta cała otoczka związana z wyrzeczeniami podczas tworzenia projektu jest przecież oczywista. Czy ja napisałem, że to źle dla kupującego ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

30

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

Marudzisz jak zawsze :P
Szacunek dla Zaxona że mu się chce!!

Zaxon robi naprawdę zajebiste zabawki...
karta sieciowa do Falcona z USB,
side do atari 8bit,
sio2usb ...

!!!!!!!!!!!!!!!ZAXON SZACUNEK RÓB DALEJ SWOJE ZABAWKI!!!!!!!!!!

**a marudery i inne sikory się zawsze znajdą :P

31

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

@grzeniu: nie mówię, że tak napisałeś. Ale osoby się tym zajmujące mogą to odebrać tak że masz do nich pretensje o za wysoką cenę. A ta jest kwestią indywidualną każdego "producenta" :) Każdy inaczej wycenia swój czas, umiejętności itp.
Zaxon mógłby zrobić 3 sztuki, jedną dla siebie, żeby pokazać jakie fajne, dwie pozostałe, żeby sprzedać megadrogo (zawsze ze dwóch pierwszych się znajdzie, co kupią w takiej cenie) i żeby się w ten sposób zwrócił koszt produkcji jego własnego egzemplarza.
Dlatego uważam, że dyskusje o cenie, że można taniej, bo koszt elementów, bo to, bo tamto - są bezcelowe. Przecież nie ma przymusu kupowania. A jak ktoś umie/może/chce taniej - nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobił sobie taniej....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

32

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

lubujacym sie w wycenach i narzekajacym ze za drogo, podczas gdy sami nie umieja/chca/maja czas zrobic cokolwiek proponuje sprzedaz atarki i zakup c64 - tam znajda gro osob myslacych w ten sam sposob, nie beda czuli sie wiec zaszczuci wyrazajac takie opinie
i tych rozszerzen wtedy beda mieli dokladnie tyle ile im trzeba - zero

ja nie jestem w stanie robic za frajer i przede wszystkim projekt musi mi sie oplacic bym poswiecil na niego swoj czas
zadko podchodze do tematu ambicjonalnie i chce cos zrobic z czystego wyprobowania siebie czy potrafie, bo jednak to jak fajna idea by za danym projektem nie stala, z pensji nie starczy mi na utrzymanie rodziny do nastepnej matki boskiej pienieznej i oplacenie kosztow zwiazanych z - jak pisal pajero - czesto nie jednym prototypem

nikt nie poruszyl tego tematu, ale chyba trzeba - procz tego co oczywiste pod wspolna nazwa prototyp, dochodza jeszcze koszty wynagrodzenia autorow software - to nie sa jakies super wielkie kwoty - zazwyczaj jest to po prostu "darmowa" plytka, ale jednak

nawet najlepszy hardware jest gowno wart bez softu ktory go wspiera - i tu moze jest szansa dla tych ktorzy podnosza larum ze za drogo z tego czy innego wzgledu - zawsze mozecie dolaczyc do grona osob ktore maja dane rozwiazanie "za darmo" - wkladajac w nie wlasny czas i piszac oprogramowanie ktore dane rozszerzenie wykozystuje

przechodze na tumiwisizm

33

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

Dokładnie, uważam, że zaglądanie komuś do kieszeni jest normalnie podłe (i polskie ;) ).
Sprzęt jest dostępny dzięki kilku elektronikom, w dobrych cenach, czego chcieć więcej? Kokosów na tym nie zbijają... I jak najbardziej uważam, że za swój trud i poświęcenie powinni być przy każdej sprzedaży wynagradzani także finansowo, inaczej tak naprawdę nikt nie da rady ciągnąć takiej roboty zbyt długo  tylko "ku chwale", mając obowiązki dnia codziennego.
A przecież chcemy mieć dostęp do kolejnych nowinek sprzętowych, prawda? W dużym stopniu one także napędzają to, co się dzieje w światku ATARI.
Zatem precz od finansów elektroników, jak za drogo (a nie jest moim zdaniem) - nie kupować ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-11-27 10:20:53)

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

zagatka : czemu kowal chodzi do piekarza po chleb jak ma make w domu ? ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

35

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

Bo w jego piecu lekko by się zwęglił :) :) ?

36

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

@Duddie, @Candle, @AS...:
Chopy ! Źle się zrozumieliśmy. Wyceniłem SIDE i chciałem pokazać że cena dla użytkownika (kupującego) jest odpowiednia (przyzwoita). Tak więc warto kupić biorąc pod uwagę cały nakład pracy, etc. Nie wiem skąd się wam wzięło że marudzę i narzekam :/

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

37

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

moj komentarz nalezy traktowac "prewencyjnie"
kiedys myslalem sobie, a, zrobie cos dla c64, a pozniej wszedlem na ichnie forum - jak reka odjol!

przechodze na tumiwisizm

38

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

@Jacques: Chyba nie wiesz o czym tu się pisze (jak inni zresztą). Nie doczytałeś i powtarzasz po innych. Czytaj ze zrozumieniem.

Przecież moje przesłanie jest takie:
Po podsumowaniu wydatków jakie poniesiono na development i produkcję SIDE - NIC TYLKO BRAĆ !

A ty Jacques zachowujesz się jak typowy polaczek. Kracze jak inni bez zrozumienia. Ktoś przekręcił że w/g mnie koszty są zbyt wysokie. Gówno prawda - czytać co napisałem !

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-27 14:07:04)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

39

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

Grzeniu, ale ciezko cie czytac ze zrozumieniem bo co chwila edytujesz posty.Napisz raz a dobrze ;)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

40

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

Tak, ale edycja przynajmniej w tym wątku nie występowała po kolejnym wpisie :) Więc o co kaman ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

41

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

@grzeniu: ja wiem o co Ci chodziło, ale chciałem jedynie podkreślić, że rozmowy o cenach w tym wypadku wywołają lawinę...
Wiadomym jest to, że ponosi się wydatki na opracowanie projektu i jego produkcję. Więc potem musi się to zwrócić, trzeba też zarobić, żeby mieć zapał do dalszej pracy i powiększania warsztatu/umiejętności a czasem też znoszenia marudzenia reszty rodziny. Krytyka ceny, czy samego projektu (że można było lepiej itp.) odbiera ten zapał. I tu się zgadzam z Candle'm. Kto chce, może włączyć się w projekty w zakresie jakim potrafi, np. software'owo. Ja teraz ciągnę CAS2SD, o ile hardware nie był jakiś skomplikowany, to wsad do ATMegi zajmuje mi dużo czasu. Jak już wszystko dopnę na ostatni guzik, pozostanie kwestia obudowy... I tu pole do popisu dla znających CADy i inny soft, który firmy mające CNC mogą wykorzystać. Ktoś chętny?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

42

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

ja tylko życzę Wam, żeby te pomysły były wasze...
poza tym też nie podoba mi się ustawianie cen dumpingowych tylko po to, żeby wykosić konkurencję...

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2011-11-27 16:29:50)

43

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

bezrobotny, coś sugerujesz?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

44

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

bezrobotny zbastuj jak nie masz nic rzeczowego do powiedzenia. populistyczne wypowiedzi to na forum onetu.

45

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

bezrobotny napisał/a:

poza tym też nie podoba mi się ustawianie cen dumpingowych tylko po to, żeby wykosić konkurencję...

A kto ma być tą konkurencją, ty?

46

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

Może raczej Robotny

47

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

bezrobotny napisał/a:

poza tym też nie podoba mi się ustawianie cen dumpingowych tylko po to, żeby wykosić konkurencję...

:))) Bezrobotny też chciałby rozwinąć produkcję ale przecież czas jego jest tak cenny, iż każde urządzenie z jego fabryki powinno mieć cyfrę z trzema zerami na metce ;)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

48

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

nowa, testowa wersja side-loadera jest tu

przechodze na tumiwisizm

49

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

grejt njius ! Dobrze, że nie wymaga rozlutowania ;) :D

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

50

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

bardzo fajne zmiany!

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep