Temat: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

Jakiś czas temu wystawiłem na Allegro stację dysków CA-2001

Stacja w świetnym stanie, nigdy nie otwierana o czym świadczyła oryginalna nie naruszona plomba ! Stacja dysków nie była moją własnością od nowości.

Stację dysków wygrywa gość (w tej chwili nie chcę ujawniać nicka). Bezpiecznie pakuję stację z akcesoriami i wysyłam pod docelowy adres. Po kilku dniach dostaję maila, który zwala mnie z nóg ! Stacja dysków dociera w całości, ale ...
Człeń ten pisze, że stacja dysków posiada klejony docisk, że jakiś kabelek ocierał o mechanizm i musiał ją otworzyć. Oczywiście pisze, że cytuję: "poprawił dodatkowo klejenie" przy plombie i teraz wygląda tak jak oryginał ! Szaleństwo !
Twierdzi teraz, że stacja była naprawiana (uszkodzony docisk) i dodatkowo plomba musiała być klejona ! To jakieś kpiny !

Oto moje zdjęcie z nieuszkodzoną plombą w momencie wysyłki :
http://img59.imageshack.us/img59/9880/ca2001moja.th.jpg

A to zdjęcie, od kupującego, który otworzył stację, coś tam rzekomo stwierdził i zakleił mówiąc, cytuję: "plomba dalej jak oryginał" !
Teraz to tak naprawdę plomba jest uszkodzona (patrz dolna część plomby):
http://img31.imageshack.us/img31/1887/imag0229mini.th.jpg

Szok! Dziwię się, że jeszcze przesłał mi zdjęcia plomby ....

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-12-28 20:03:57)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

Może była kiedyś w serwisie... i tam nową plombę nakleili ?
Jaką masz pewność ze ta plomba jest prosto z fabryki ?
Trzeba by było zapytać Jer'a ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

Tzn. że serwis mógł naprawiał docisk poprzez klejenie ?
Bez jaj. Skąd ja mam to wiedzieć czy plomba jest z fabryki ? Jest plomba i tyle. Stwierdzam fakt. Historii nie znam, bo skąd.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

Czy on chce jakąś rekompensatę czy coś? Ponieważ nie napisałeś co gość oczekuje lub co dalej - no chyba że nie chciałeś.
Szkoda, że ja nie wygrałem, byłem blisko ale niestety.
Przecież na takich nic nie poradzisz, sam miałem kilku klientów co różne numery odstawiali i różne rzeczy chcieli bo coś im się nie podobało.

Czyżby Domin65? Google prawdę Ci powie...
No dobra widać, że gość lubi komentarze neutralne i negatywne wystawiać i robić problemy - czy słusznie nie wnikałem dokładnie.

5

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

Dla przyszłych sprzedawców mam propozycję aby umieszczali pod swoim opisem:

Nie jestem pewien tego co napisałem, więc przedmiot kupujesz na własne ryzyko. Plomba może być nieoryginalna a zawartość urządzenia dowolnie zmodyfikowana.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-12-27 16:17:06)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

6

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

Źle radzisz!!
- Zainwestuj we własne plomby "gwarancyjne"  i będziesz miał spokój, zapomniałem przed wysyłką koniecznie film z tym jak dany sprzęt chodzi/działa.
Wszystko w temacie, jak imbecyl będzie sam grzebał w środku i poprawiał fabrykę, a później  okaże się że nie działa, to :) dwa razy dupę mi uratowały moje własne plomby :P Mimo iż tak sporadycznie coś tam sprzedaję na allegro :)

7

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

@grzeniu - jak dla mnie sprawa jasna - gościu sam otworzył sprzęt, sam coś poprawiał a nie pytał wcześniej - ja bym go "olał" brzydko mówiąc, ma niepoważne podejście. Jak kupuje się w sklepie np. zasilacz, nie działa to przecież nie zabiera się za naprawę tylko najpierw się rozwiązuje problem.

8

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

Gosc kupil stacje? Zaplacil? To moze sobie ta plombe rownie dobrze obsikac.

Edit: swoja droga ta plomba nie jest fabryczna.

Ostatnio edytowany przez syscall (2011-12-27 16:44:19)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

9

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

@syscall tak, może nawet sobie te stacje podpalić - jednak mieć później jakieś pretensje do sprzedającego po własnych ingerencjach to jest właśnie przesada.

10

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

Ja tam nie wierze w pretensje (chyba ze gosc faktycznie jakis przygłup). Znamy tylko relacje z jednej strony,

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

11

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

syscall napisał/a:

Edit: swoja droga ta plomba nie jest fabryczna.

To jest plomba z jakimi Pewex sprzedawał nowiutkie CA-2001.

12

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

W opisie stacji było napisane:
Nigdy nie była naprawiana ani otwierana - pod spodem posiada oryginalną plombę (patrz zdjęcia).

Jest to więc moja interpretacja powodu znajdującej się tam plomby. To chyba oczywiste.

Być może zbytnio rozszerzyłem opis o "nie była naprawiana ani otwierana". Ale od czego tak naprawdę jest oryginalna plomba ?


Zakładając, że stacja była w naprawie, serwis po należytym (!) usunięciu usterki powinien ją dostarczyć w takim stanie technicznym w jakim wyprodukowała go fabryka minus inne uszkodzenia spowodowane przez klienta których nie obejmuje gwarancja. Serwis po wykonaniu usługi umieszcza tam plombę potwierdzając jakość i należytość wykonanej naprawy.
No chyba, że plomba to tylko taka kłódeczka na klienta w okresie gwarancyjnym aby nie otwierał urządzenia i potem udowadniał, że serwis nie wykonuje należycie napraw gwarancyjnych.

Z uwagi na zaistniałe zdarzenie proponuję głównie kolekcjonerom otwarcie swoich pudełeczek z plombami, foliami, deklami i zerknięcie do środka, bo może się okazać że zamiast kawałka plastiku mamy np. drut kolczasty. W dodatku naprawa taka była dokonana na linii produkcyjnej bo skończył się właśnie materiał a produkcja musi iść .... zaczyna robić się ciekawie :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

13

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

Luknelem w swoja ca2001 ktora jakis czas temu przegladał Jer.
Naklejka bardzo łatwo sie odkleja :-) z drugiej strony widać drugą (zerwaną). Tez oryginalna ?
http://stryker.pigwa.net/ca2001/

"wszystko się kiedyś kończy......."

14

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

grzeniu napisał/a:

Z uwagi na zaistniałe zdarzenie proponuję głównie kolekcjonerom otwarcie swoich pudełeczek z plombami, foliami, deklami i zerknięcie do środka, bo może się okazać że zamiast kawałka plastiku mamy np. drut kolczasty.

Spoko spoko, na tym forum jest paru co kupi i zaplombowana cegle :)

Jacques napisał/a:
syscall napisał/a:

Edit: swoja droga ta plomba nie jest fabryczna.

To jest plomba z jakimi Pewex sprzedawał nowiutkie CA-2001.

Czy plomba pewexu jest fabryczna plomba? To jest pewnie plomba karenu :) Gdzies na pewno jest fabryczna plomba, (albo byla przed ingerencja Karenu) - pewnie na srubach.

MM: Posty scalone.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

15

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

stryker napisał/a:

Naklejka bardzo łatwo sie odkleja :-)

W przypadku stacji którą sprzedałem, klient po odklejeniu plomby zwyczajnie ją uszkodził. Chyba jednak nie jest to takie proste.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

16

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

syscall napisał/a:
Jacques napisał/a:

To jest plomba z jakimi Pewex sprzedawał nowiutkie CA-2001.

Czy plomba pewexu jest fabryczna plomba? To jest pewnie plomba karenu :) Gdzies na pewno jest fabryczna plomba, (albo byla przed ingerencja Karenu) - pewnie na srubach.

ps nie wiem jak scalic posty takze moderator pliz calm down :)

W mojej stacji LDW z Pewexu plomba była na śrubce z folij przypominającą taśmę samoklejącą i skonstruowana w taki sposób, że jaka kol wiek próba oderwania jej czy odklejenia powodowało rozerwanie jej.

17

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

Może Karen oprócz w pełni sprawnych ściągał stacje z fabrycznie uszkodzonym mechanizmem (zbyt długie leżakowanie magazynowe w pozycji zamkniętego zamka), naprawiał je, lepił swoją plombę i dalej słał do Pewexu?

Choć ja w tamtych czasach miałem nowiutką CA-2001 właśnie z taką plombą i w środku również nie było żadnych oznak naprawy, także przedsprzedażowa naprawa przez Karen to raczej S-F ;)

Najpewniej poprzedni właściciel (przed grzeniem) naprawił mechanizm i jednocześnie udało mu się zachować tę plombę ;)

@grzeniu:
czego od Ciebie chce ten kupujący właściwie teraz?

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-12-27 18:06:27)

18

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

Stacja napewno była naprawiana. Przy odrobinie wysiłku plombę dawało się odkleić, ale potem nie chciała trzymać, więc została podklejona. To były nowe stacje z nowymi napędami. Dociski pękały po pewnym czasie pracy.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

19

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

Docisk w stacjach CA i LDW łatwo uszkodzić. Wystarczy, że dyskietka nie jest dociśnięta do końca i klient próbuje zamknąć klamkę. Pęka krzywka dociskowa. Może tak było w tym przypadku? Plombę można odkleić, wystarczy odrobina alkoholu izopropylowego i odchodzi. Da się przykleić ponownie.... Gość próbował naprawić, ale mu się nie udało i próbuje odzyskać kasę. Jeśli nie masz sobie grzeniu nic do zarzucenia, odrzuć reklamację. Ja z własnego doświadczenia na eBay i Allegro wiem, że kombinatorzy się trafiają....

Ostatnio edytowany przez Duddie (2011-12-27 19:41:21)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

20

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

Taka mała ciekawostka.
W XC 12, który w roku 1990 oddałem do naprawy wpisano: wymiana koła zamachowego :D Prawda jednak była inna o czym poniżej.

Objaw był taki, że magnet nie przewijał bodajże do przodu. Został więc oddany do naprawy gwarancyjnej. Przy okazji instalowania turbo po zakończeniu okresu gwarancji (nie pamiętam czy magnet był oplombowany ponownie) z kolegą który instalował turbo zauważyliśmy że jakiś kabelek jest przylutowany do chassis magnetu i blaszki. Po chwili doszliśmym że to naprawa, która polegała na odpowiednim dolutowaniu kabelka "masy" a powinien być wymieniony cały zespół stykowy, bo urwała się blaszka. W karcie gwarancyjnej (którą mam do dziś :D) wpisano wspomnianą wymianę koła zamachowego :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

21

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

Duddie napisał/a:

Gość próbował naprawić, ale mu się nie udało i próbuje odzyskać kasę.

Póki co nic o tym nie wspominał.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

22

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

To ja się już pogubiłem. Kupujący rzekomo usunął jakąś tam usterkę, przykleił plombę z powrotem, przysłał Ci zdjęcia sprzed i po (wnętrze z usterką też?!) i niczego nie chce? To dlaczego w tytule wątku zakładasz jego nieuczciwość? WTF :O

23

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

Zdjęcia sprzed są moje. Ja tylko chciałem zasygnalizować, co może stać się gdy sprzedaje się sprzęt z plombą.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

24

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

a  moze powinienes podrapac sie po glowie, co sie dzieje jak za wszelka cene chce sie miec sprzet z plomba
sam sobie ukreciles tego bata podchodzac do zafoliowanych pudelek z mikrometrem w celu pomiaru grubosci tejze...

przechodze na tumiwisizm

Odp: Plomba w CA2001 i nieuczciwość kupującego ?!

;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014