Temat: Falcon i nne.

Witam. W związku z licznymi pytaniami, postanowiłem założyć temat tutaj.
Mam do sprzedania Atari Falcon 14 mb, klawiatura angielska, żadnych rys, przebarwień czy żółtaczki, tos 4.04.
Żeby być w zgodzie z regulaminem rzucam cenę 1800 PLN tak na szybko :-).
Szczerze informuję, że nie włączałem go od roku, bo mam tylko przejściówkę do monitora PC crt...a takowego monitora już nie mam. Jak będzie zainteresowanie, to oczywiście monitor skombinuję/kupię i nie będzie problemu-lub zapraszam do siebie na sprawdzenie-tak chyba będzie najlepiej(Warszawa).
Oprócz tego mam jeszcze 4 atari 520ste, dwa naprawdę piękne i dwa lekko zmieniony kolor(LEKKO )i postaram się to doczyścić. Wszystkie mają powiększoną pamięć, dwa raczej na pewno do 4mb, jeden chyba 1mb, czwarty nie wiem jeszcze, ale jutro postaram się sprawdzić. Klawiatura angielska. Kable, myszki, dyskietki, joysticki też jakieś są.
Mam również sporo Amig(3000 i 4000 brak ;-), tez do sprzedania.
Sprzęt sprawny, sprawdzony przez znajomego elektronika pod kątem zimnych lutów, rozlanych kondensatorów itp.
Nie jestem zbieraczem ani handlarzem, raczej hobbystą, więc komputery to nie wykopki piwniczno/strychowe tylko wszystko leży od dawna u mnie w domu.
Kartonów brak ;-).
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez solarnik (2012-01-08 20:09:09)

Odp: Falcon i nne.

Duddie szuka od lat Falcona

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

3

Odp: Falcon i nne.

Rezerwuję 520STe te ładniejsze, english z 4mb ram + kable (zasilający) + mysz. Jaka cena ?
Wrzuć jakieś fotosy.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-01-06 18:52:42)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: Falcon i nne.

Bitman'Resurrection napisał/a:

Duddie szuka od lat Falcona

To musi w jakichś dziwnych miejscach szukać jak mu to zajmuje lata :D :D :D

5

Odp: Falcon i nne.

Jutro postaram się te zdjęcia porobić, bo rozumiem że to ważne. Będę miał z tym trochę problemów gdyż aparat mam prawie w moim wieku ;-) (a premierę Czterech Pancernych pamiętam).
Z rezerwowaniem poszczególnych STE proszę się wstrzymać zanim upewnie się co do ich pamięci, będę wiedział dokładnie po ile mają i wtedy bedziecie decydować, dobrze? Chcę, żeby wszystko było klarowne. Przepraszam, że nie wiem tego dzisiaj, ale temat wyrósł tak trochę niechcący, w związku ze sprzedażą lynxa.

6

Odp: Falcon i nne.

Bitman'Resurrection napisał/a:

Duddie szuka od lat Falcona

Bitman, problem nie ze znalezieniem, ale z ceną, którą chciałbym zapłacić. Obecnie ceny sprzętu jak i kursy walut - poszybowały wysoko.....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

Odp: Falcon i nne.

a proponowalem Ci kilka razy falcony jak jeszcze " chodzily " w granicach 300 eur , i euro bylo tansze ...
teraz to tylko mozna powspominac ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

8

Odp: Falcon i nne.

bitman, trudno - nie jest to dla mnie towar priorytetowy. Kupiłbym go dla uzupełnienia kolekcji. I tak głównie zajmuję się XL/XE lub ST. Z Falconem miałem mało do czynienia, więc i sentyment mam niewielki.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

Odp: Falcon i nne.

tak prawde mowiac to kto kupil Falcona jak ukazal sie na rynku ?
( uzytkownicy forum raczka do gory )  ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

10

Odp: Falcon i nne.

Jak ukazal sie na rynku to napewno nie (bo to byl bodajze 94), ale kupilem go w Pabianicach jeszcze w starych Polskich zlotych, ktory byl jednym z dystrybutorow  na polske.

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Falcon i nne.

o , to wielki szacun
ja pierwszy raz widzialem falcona w jakims komputerowym supermarkecie ( ale to bylo bodajze w 93 )

Ostatnio edytowany przez Bitman'Resurrection (2012-01-07 23:16:38)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

12

Odp: Falcon i nne.

http://imageshack.us/g/854/pdrm0410.jpg/
Kilka zdjęć Falcona. Sorki, ale jestem widać zdolny inaczej i nie za bardzo potrafię obsłużyć imageshack'a. Jakieś małe te zdjęcia mi wyszły. Mogę zainteresowanym wysłać większe mailem.
Albo podpowiedzcie jak z tymi zdjęciami sobie poradzić, bo jeszcze STE chciałbym pokazać.

Ostatnio edytowany przez solarnik (2012-01-08 18:34:55)

13

Odp: Falcon i nne.

Czy on ma wycięte coś w obudowie z tyłu?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

14

Odp: Falcon i nne.

Jest tam miejsce na jakieś gniazdo/wtyk. Nie wiem co to. Jest zaślepione. Są tam te "śrubki z gwintem" w środku do przykręcenia/unieruchomienia wtyku.
W związku z STE. Posprawdzałem i jeden ma 4mb, dwa po 1mb i jeden fabrycznie 0,5mb. Z tym ostatnim jest tak, że mogę na jutro mieć od znajomego 4mb i podmienić. Pytanie tylko czy mam to robić, bo to dodatkowe 50 PLN no i pewnie wielu z Was potrafi rozszerzyć tę pamięć samemu.

Ostatnio edytowany przez solarnik (2012-01-08 20:11:59)

15

Odp: Falcon i nne.

solarnik napisał/a:

Witam. W związku z licznymi pytaniami, postanowiłem założyć temat tutaj.
Mam do sprzedania Atari Falcon 14 mb, klawiatura angielska, żadnych rys, przebarwień czy żółtaczki, tos 4.04.
Żeby być w zgodzie z regulaminem rzucam cenę 1800 PLN tak na szybko :-).
Szczerze informuję, że nie włączałem go od roku, bo mam tylko przejściówkę do monitora PC crt...a takowego monitora już nie mam. Jak będzie zainteresowanie, to oczywiście monitor skąbinuję/kupię i nie będzie problemu-lub zapraszam do siebie na sprawdzenie-tak chyba będzie najlepiej(Warszawa).
Oprócz tego mam jeszcze 4 atari 520ste, dwa naprawdę piękne i dwa lekko zmieniony kolor(LEKKO )i postaram się to doczyścić. Wszystkie mają powiększoną pamięć, dwa raczej na pewno do 4mb, jeden chyba 1mb, czwarty nie wiem jeszcze, ale jutro postaram się sprawdzić. Klawiatura angielska. Kable, myszki, dyskietki, joysticki też jakieś są.
Mam również sporo Amig(3000 i 4000 brak ;-), tez do sprzedania.
Sprzęt sprawny, sprawdzony przez znajomego elektronika pod kątem zimnych lutów, rozlanych kondensatorów itp.
Nie jestem zbieraczem ani handlarzem, raczej hobbystą, więc komputery to nie wykopki piwniczno/strychowe tylko wszystko leży od dawna u mnie w domu.
Kartonów brak ;-).
Pozdrawiam.

Witam

Jestem zainteresowany A4000/A3000 oraz Atari 520 4 MB lub inny 520. Odbiór osobisty w Warszawie mile widziany :)

Ostatnio edytowany przez PrzemasIII (2012-01-08 19:43:15)

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

16

Odp: Falcon i nne.

solarnik napisał/a:

Jest tam miejsce na jakieś gniazdo/wtyk. Nie wiem co to. Jest zaślepione. Są tam te "śrubki z gwintem" w środku do przykręcenia/unieruchomienia wtyku.
W związku z STE. Posprawdzałem i jeden ma 4mb, dwa po 1mb i jeden fabrycznie 0,5mb. Z tym ostatnim jest tak, że mogę na jutro mieć od znajomego 4mb i podmienić. Pytanie tylko czy mam to robić, bo to dodatkowe 50 PLN no i pewnie wielu z Was potrafi rozszerzyć tę pamięć samemu.

Jestem wstępnie zainteresowany jedną sztuką Atari STE :) Chciałbym jeszcze zapytać o cenę?

17

Odp: Falcon i nne.

Ja też bardzo wstępnie STE..tylko pytanie o cenę...najlepiej takie 4MB

18

Odp: Falcon i nne.

jakby co to poszukuję samej klawiatury do ST/Falcona

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

19

Odp: Falcon i nne.

Ale chcesz kompletną? Bo mam takie trochę wybrakowane stfm. Bez stacji dysków i bez kilku klawiszy i mogę oddać za dobre słowo.

20

Odp: Falcon i nne.

super biorę,
może być wybrakowana, klawisze mam bo klawiaturze od STE padła mi elektronika,

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

21

Odp: Falcon i nne.

Jest Twoja.

Ostatnio edytowany przez solarnik (2012-01-08 23:21:50)

Odp: Falcon i nne.

Kurcze, zrobiłbyś listę co jest zarezerwowane a co jeszcze wolne. Byłbym zainteresowany jakimś STE ale nie wiem czy się wszystko rozeszło czy jeszcze coś jest do wzięcia.

23

Odp: Falcon i nne.

Racja.
Falcon sprzedany, człowiek zadzwonił, konkretnie ugadaliśmy się i tyle.
Natomiast ste wszystkie cztery są. Moja wina bo ciągle nie porobiłem zdjęć i nie zdeklarowałem się co do ceny, choć część z Was na priv te informacje dostało.
Niestety jutro rano musze polecieć do pracy, więc raczej wieczorem powstawiam zdjęcia i opiszę komputery.
Za bałagan z mojej strony przepraszam, poprawię się.

24

Odp: Falcon i nne.

Nie nalegam, ale kiedy można spodziewać się zdjęć sprzętu ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

25

Odp: Falcon i nne.

MAsz jakies zewnetrzne stacje ?

"wszystko się kiedyś kończy......."