Temat: SIDE - same problemy

w końcu dziś miałem czas na odpalenie SIDE, no i jestem nieco poirytowany...

czy SIDE działa bez karty?

zagadnienia:
- jeden kartridż raz na 10 uruchomień komputera 3 razy odpala SIDE loadera lub spartę, w pozostałych przypadkach odpala się selftest...
- drugi kartridż zupełnie nie reaguje na nic, cały czas odpala się self test...

spier.... czy operator marny?

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2012-01-10 15:52:21)

2

Odp: SIDE - same problemy

A co chcesz robić bez karty?
Wiesz, że jest tam przełącznik między Spartą a SIDE Loaderem?

3

Odp: SIDE - same problemy

możesz mi powiedzieć jaką kartę kupuje się do SIDE? bo nie znam się na tym za bardzo, a rodzajów jest z 50...

jak pisałem, psztykanie przełącznikiem i przyciskiem praktycznie nic nie daje, cały czas odpala się (na jednym) selftest... może robię coś nie tak?

4

Odp: SIDE - same problemy

Jak chcesz korzystać bez karty jak ten sprzęt został stworzony by pracować z kartą.
Jest cały temat odnośnie SIDE.
Większość korzysta z Kinstonów, u mnie działa wiekowy już kingston 512MB i Silicon Systems 2GB (te są rzadko dostępne i na dodatek bardzo mało problematyczne a użyłem już ich kilkadziesiąt)

Guzik służy do powrotu do SIDE loadera - wciskasz guzik a później reset na komputerze i wracasz do loadera.

W tej chwili nie pamiętam co się dzieje bez karty.

5

Odp: SIDE - same problemy

Bezrobotny przecież też używał ide+ bez dysku i też miał dziwne problemy..
BrygadoantyW na youtubie masz filmy jak to wszystko odpalić i zrobić, film trwa 4minuty...

Side działa za każdym razem bez problemu od kopa!

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-01-09 18:35:54)

6

Odp: SIDE - same problemy

Karmcie trola, karmcie.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

7

Odp: SIDE - same problemy

tylko nie trola, tylko nie trola

jak te karty się nazywają CF-compact flash? nie wiem, skąd niby mam wiedzieć...

8

Odp: SIDE - same problemy

Nie wiem jak Ty to kupiłeś ale chyba na zasadzie, inni kupują to ja też.
W pierwszym poście jest dużo informacji: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=8948
CF kupisz wszędzie, na Allegro, na bazarze, w sklepie dla wiadomo kogo z dużą ilością koloru czerwonego w logo, w sklepie foto, może masz w starym aparacie foto - nie tym na klisze, bywały pewnie i w biedronce, kauflandzie i innych tego typu wynalazkach, jak się postarasz i zagadasz to może i nawet dentysta, lekarz albo w aptece Ci sprzedadzą.

9

Odp: SIDE - same problemy

Hej, to jest ciekawa sprawa. Gosc kupuje urzedzenie, ale w sumie nie wie co i jak, no ale kupil.
O zgrozo miec takiego klienta :(

Ale to tak wogole to juz zakraja na lenistwo. Ludzie robia super urzadzonka, daja do nich opis po polsku, no i jeszcze niejednoktornie support (po polsku tez), a tu sie nawet nie chce sprawdzic co to jest CF na googlach....

A co my, ktorzy zaczynalismy lat temu 20 i wicej, gdzie nie bylo internetu, wiekszosc zeczy bylo po angielsku (no i jeszcze nie do dostania w Polsce), a wiadomosci to sie dostawalo do ludzi z ktorymi sie swappowalo ??

10

Odp: SIDE - same problemy

-->Monsoft, a bo to zbrodnia jaka?
Ja właśnie na podobnej zasadzie wszedłem w posiadanie jednego z prototypów KMK/JZ IDE+2.0 - za cholerę nie wiem co i jak, a nawet na co mi to ;)

Przykładowo, do dziś nie doszedłem do tego jak z poziomu grzyba przygotować dysk, napchać go gierkami, demami etc., a zrobić to wszystko bez jakiegokolwiek udziału atarynki, ale zarazem tak żeby od razu ze wspomnianą(praktycznie kompletnie gołą!) atarką zadziałało.
Znajdę odrobinę czasu - to się dowiem.
Nie znajdę - nadal bedzie się na półce kurz zbierało ;)

Raczej w odróżnieniu od bezrobotnego nie będę wam gitar zawracał zanim dokładnie nie przewertuję instrukcji etc., ale czy to rzeczywiście taka duża różnica postaw?

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2012-01-10 02:02:31)

wszystkie trzy strony świata

11

Odp: SIDE - same problemy

@Lt_bri: no nie zbrodnia dopuki nie zadzniesz zadawac glupich pytan w stylu:
"jak te karty się nazywają CF-compact flash? nie wiem, skąd niby mam wiedzieć..." ;)

A to nie jest prototyp ;)

12

Odp: SIDE - same problemy

Ja to widzę tak, bezrobotny ma czasem jakieś przebłyski i wtedy pisze. Coś jak prorok tylko że bezrobotny nie wie co jest grane więc musi zadać pytania - bo daleku mu z takimi pytaniami do jakiegokolwiek proroka/kaznodzieji itp. To poprostu jest typowy "pytacz" dla zasady, nudzi mu się, ponieważ wszyscy wokoło mają już go dość a w internecie nadal może posiedzieć.

13

Odp: SIDE - same problemy

Takie typy się trafiają... Sam sprzedałem ostatnio gościowi interfejs, wysłałem mu soft mailem zmieniając rozszerzenie z .exe na .ex_ żeby antywirus przepuścił, a on nie wie nawet jak zmienić to rozszerzenie. Próbował odpalić plik .ex_ i mi pisze że przeglądarka się uruchamia i soft nie działa.... No comments. Podałem link do strony, gdzie jest do ściągnięcia - nie potrafi. Poprosił o wysłanie CD z softem, zapłacił za to extra. Aż się boję dalszych pytań w stylu bezrobotnego....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

14

Odp: SIDE - same problemy

Bezrobotny umie się zalogować i napisać posta, więc jest qmaty, ale uwielbia się droczyć i robić se jaja. Nominalny troll.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

15

Odp: SIDE - same problemy

niech zstąpią Zaxon Candle Trub i Drac i coś napiszą (wiem, że dużo oczekuję, ale: w temacie)...

16

Odp: SIDE - same problemy

bez karty winien odpalic sie sdx lub loader ( z pusta lista) w zaleznosci od polozenia switcha
self-test nie powinien sie pojawic w ogole
inne cartridge z tym komputerem dzialaja normalnie?

przechodze na tumiwisizm

17

Odp: SIDE - same problemy

na jednym SIDE czasem tak się właśnie odpala sdx lub pusty loader...
na drugim sam self test... też mi się wydaje, że sdx powinna się odpalać.

moja prywatna sparta działa bez najmniejszych problemów, komputer to Atari 65XE bez tego drugiego złącza obok złącza kartridża...

P.S. kupiłem kartę, jak dojdzie włożę i zobaczę

P.S.2: real movie: http://henku.ayz.pl/Smietnik/MOV00182.AVI (zmienia rozszerzenie, poprawne to AVI)

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2012-01-10 12:08:42)

18

Odp: SIDE - same problemy

na mojej atarce (tez 65xe, tez "bez tego drugiego zlacza obok zlacza kartridza") bez karty ladnie startuje, tj. side loader z pusta lista, lub sdx w drugim polozeniu przelacznika.
najwyrazniej masz cos skopane elektrycznie.

ps. na tym sprzecie, jesli nie ma rozszerzonego ramu (o czym nie wspomniales, a czego sie domyslam po watku w ktorym pytales o rozszerzenie pamieci do side) - nie przygotujesz karty pod sdx (ja tez aktualnie nie mam dzialajacej atarki z rozszerzonym ramem i mam ten sam problem).

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

19

Odp: SIDE - same problemy

bezrobotny " Debile problEmy"  kogo w tytule nazywasz debilami?

20

Odp: SIDE - same problemy

problemy, nikogo tak brzydko nie nazywam. (a faktycznie, już poprawiłem)

może zaxon by się wypowiedział w kwestii SIDE?

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2012-01-10 14:56:34)

21

Odp: SIDE - same problemy

SIDE - Same Idiotyczne Debilne problEmy
- nie przeginasz?

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-01-10 15:21:28)

22

Odp: SIDE - same problemy

AS -  (...) Masz racje, az przykro sie domyslac co sobie Zaxon pomysli o tym kliencie...

Ostatnio edytowany przez Dracon (2012-01-10 15:24:20)

23

Odp: SIDE - same problemy

pewnie chodzilo o same idiotyczne debila problemy
kazdy ma opinie, jaka sobie wypracuje

przechodze na tumiwisizm

24

Odp: SIDE - same problemy

sory, nie miałem takiego celu, poprawiłem

25

Odp: SIDE - same problemy

wyslij swoja atarke i te carty do candla, na pewno bardzo szybko odpowie ci na czym problem polega ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep