1

Temat: Sprzedam Falcona + ct63

W końcu postanowiłem to zrobić, sprzedaje cały swój dobytek Falconowy:
Falcon na pełnym wypasie 1800pln:


Ct63 1800pln (zapłaciłem za nie prawie 500€)


sieciówa wraz z usb 180pln


oraz na allegro wystawiłęm parę jeszcze innych pierdoł.

Falcon w pełni sprawny, bez wad ukrytych działa pięknie z ct63, był na kilku zlotach.

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-01-22 21:02:45)

2

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

No dobrze. Spód od C-Lab MK I. Blaszka z logo Falcon podgięta. Czy była zdejmowana ? Co więc jest w środku ?

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-01-22 17:47:37)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

3

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

AS: szkoda :-(

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

4

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

AS: szkoda jednak z falconem wytrzymales tylko rok

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

5

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

To się Super Videla nie doczekałeś :P

Ostatnio edytowany przez jury (2012-01-22 17:41:23)

6

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

I tak As nigdy nie był TRU :D

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

7

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Faktycznie a przeciez jeszcze kilka tygodni temu mowil mi ze czeka na niego.

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

8

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

to ja idę się zabić, As i popatrz co zrobiłeś ;))))

Ostatnio edytowany przez saulot (2012-01-22 18:17:10)

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

9

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

To w testamencie wpisz mi swojego Falcona z wszystkimi CT które posiadasz :D :D :D

10

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Normalnie gdyby nie to, że teraz kasy nie mam to bym go brał :(
Co się stało, że się go pozbywasz?

11

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

no tak AS oglądnął wszystkie dema i gry na Falconie i sprzedaje... Może lepiej na emulatorze najpierw przetestować.
Normalnie spóźnili się z tym superVidelem ;)

Ps. Mam nadzieję że w "FAK"cie jakiś artykuł jutro będzie :D
np. Najwięcej postów na forum Atari

Ostatnio edytowany przez gustaw (2012-01-22 18:29:04)

2xAtari Jaguar + 1xJaguar CD + BJL, SkunkBoard rev.3, SkunkBoard SillyVenture Edition. , 16CD + 22cart
Atari Falcon 030/14MB + CT63/256MB + SuperVidel + SVEthLANa + CF16GB + DVD HP SCSI

12

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

grzeniu napisał/a:

No dobrze. Spód od C-Lab MK I. Blaszka z logo Falcon podgięta. Czy była zdejmowana ? Co więc jest w środku ?


Zwykły Falcon z poprawioną płytą główną przez claba (nie ma jaj że jest problem z ct63) blaszki nigdy nie zdejmowałem, tak po prostu było od zawsze.

pawel napisał/a:

Normalnie gdyby nie to, że teraz kasy nie mam to bym go brał :(
Co się stało, że się go pozbywasz?

Zawsze byłem mało atarowcem i Falcona używam bardzo sporadycznie, wolę małe Atari.
Ostatnio trochę się nim pobawiłem i doszedłem do wniosku że czas go sprzedać, może znajdzie właściciela który będzie miał więcej cierpliwości dla niego.

gustaw napisał/a:

no tak AS oglądnął wszystkie dema i gry na Falconie i sprzedaje... Może lepiej na emulatorze najpierw przetestować.
Normalnie spóźnili się z tym superVidelem ;)

Ps. Mam nadzieję że w "FAK"cie jakiś artykuł jutro będzie :D
np. Najwięcej postów na forum Atari

Szkoda że tych wszystkim gier i dem jest tak mało :(
A jak znajdę już jakąś fajna grę to trzeba 5wersji przetestować zanim któraś zadziała normalnie..

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-01-22 18:34:59)

13

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Falcon 030 / C-Lab wraz z dodatkami wystawionymi na osobnych aukcjach to chyba juz "full wypas"
Czy można chcieć czegoś więcej? Nie ma chyba szybszego Falcona (mieszczącego się w oryginalnej obudowie).
Sądzę że przyszły właściciel będzie bardzo zadowolony z zakupu.

Mnie Falcon fascynuje jako "najlepsze Atari na świecie" [i niestety ostatnie seryjnie produkowane] - osobiście jednak większym sentymentem darzę 800XL :)

AS..
o co chodzi z tym :
"Falcon posiada fabrycznie poprawioną płytę główną przez claba (ma zrobionego clock patcha) i nie ma z nim problemów przy współpracy z kartą turbo ct63. Falcon posiada nowy NVram w podstawce! "

Czy "zwykły" Falcon 030 będzie miał problemy z współpracą z CT63 który sprzedajesz - co to jest ten clock patcha?

Ostatnio edytowany przez Radosław (2012-01-22 18:36:52)

14

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

NIe ma lepszej wersji Falcona od claba, płyta jest fabrycznie poprawiona i nie ma jazdy że ct63 nie będzie działać.
Ale ja byłem uparty i górę zostawiłem od zwykłego Falcon-a :P
Ten napis ma magię !

15

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Radosław napisał/a:

Falcon 030 / C-Lab wraz z dodatkami wystawionymi na osobnych aukcjach to chyba juz "full wypas"
Czy można chcieć czegoś więcej?


No nie, można jeszcze bardziej "full wypas": karta graficzna :) Bo możliwości Videla na dzisiejsze czasy są jakie są ;)

Ostatnio edytowany przez jury (2012-01-22 18:56:09)

16

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Czy jednak dodatkowa/wymieniona karta graficzna pozwoli na zmieszczenie całości w oryginalnej obudowie?
Jaką kartę masz na myśli?

17

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Niedługo będzie Super Videl, a obecnie jest CTPCI do którego są sterowniki do kilku chipset'ów ( np RV100, RV200 ... ) Radeon'ów, czyli np 7000, 7500, 9200, 9250 ... Są tacy co to zmieścili w oryginalnej obudowie :)

Edit:
Aha, to z tych nowszych projektów, bo są jeszcze i stare projekty :)

Ostatnio edytowany przez jury (2012-01-22 18:55:35)

18

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

SuperVidel jest zaplanowany z myślą że się w orginalnej obudowie zmieści chociaż jakoś złącze trzeba będzie na zewnątrz wyprowadzić ... parę szlifów będzie trzeba zrobić
http://www.youtube.com/watch?v=tQZnI2MAAN8
http://www.youtube.com/watch?v=vaTGYpDt5Wo&feature=related

mam nadzieję że nie tylko Mint ją wykorzysta?? ;)

2xAtari Jaguar + 1xJaguar CD + BJL, SkunkBoard rev.3, SkunkBoard SillyVenture Edition. , 16CD + 22cart
Atari Falcon 030/14MB + CT63/256MB + SuperVidel + SVEthLANa + CF16GB + DVD HP SCSI

19

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

gustaw napisał/a:

mam nadzieję że nie tylko Mint ją wykorzysta?? ;)

Super Videl jest "natywny", więc wszystko stare "od ręki" powinno działać. A nowe oby się pojawiało :)

Ostatnio edytowany przez jury (2012-01-22 19:08:10)

20

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Aukcja zajebiście niejasna z tym Falconem. Powinieneś napisać że to C-Lab MK I w obudowie (góra) od podstawowego Falcona. W dodatku jeśli wymieniałęś obudowę to trzeba było podać powód i najlepiej jeszcze sfotografować bebechy.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-01-22 19:09:54)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

21

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

gustaw napisał/a:

mam nadzieję że nie tylko Mint ją wykorzysta?? ;)

Ja wykorzystuje CTPCI i Radeona nie tylko w Mincie i mam rozdzielczosc 1920x1440x16M (obraz zyleta) zarowno W TOSie i w Magicu

POzdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

22

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Kroll napisał/a:

Ja wykorzystuje CTPCI i Radeona nie tylko w Mincie i mam rozdzielczosc 1920x1440x16M (obraz zyleta) zarowno W TOSie i w Magicu

Taki argument jest zbyt słaby wiesz potrzeba programów, dem i gier które je wykorzystują. Choćby Calamus SL ale na to chyba już nie ma co liczyć ostatnia wersja jest bodaj z 2006 roku. :(

2xAtari Jaguar + 1xJaguar CD + BJL, SkunkBoard rev.3, SkunkBoard SillyVenture Edition. , 16CD + 22cart
Atari Falcon 030/14MB + CT63/256MB + SuperVidel + SVEthLANa + CF16GB + DVD HP SCSI

23

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

gustaw napisał/a:
Kroll napisał/a:

Ja wykorzystuje CTPCI i Radeona nie tylko w Mincie i mam rozdzielczosc 1920x1440x16M (obraz zyleta) zarowno W TOSie i w Magicu

Taki argument jest zbyt słaby wiesz potrzeba programów, dem i gier które je wykorzystują. Choćby Calamus SL ale na to chyba już nie ma co liczyć ostatnia wersja jest bodaj z 2006 roku. :(

Oczywiscie zgadzam sie ze potrzeba softu
Co do Calamusa, tak z 2006r ale on jest caly czas rozwijany i jest wersje 2006 R8 a z tego co wiem to mam nadzieje ze pojawi sie nowsza, wczesniej o tym ULF pisal na stronie Calamusa

POzdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

24

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

grzeniu napisał/a:

Aukcja zajebiście niejasna z tym Falconem. Powinieneś napisać że to C-Lab MK I w obudowie (góra) od podstawowego Falcona. W dodatku jeśli wymieniałęś obudowę to trzeba było podać powód i najlepiej jeszcze sfotografować bebechy.


jak wygrasz aukcję to specjalnie dla Ciebie zerwę naklejkę clab i nie odróżnisz czy to zwykł falcon czy niezwykły.
Co jest dla Ciebie nie jasne???
zaczynasz pisać jak bezrobotny.

DOdam że nie jestem kolekcjonerem tylko userem!!

p.s.
czym różni się clab mk1 od falcona?
Kiedyś jak się zamieniłem się  za swojego poprzedniego falcona z ct2b to postanowiłem zostawić sobie górę obudowy z pięknym napisem atari :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-01-22 20:19:13)

25

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

a to ci nowina...

gep/lamers^dial