26

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Cholera, nie stać mnie :(
i raczej będzie mnie stać w  ...  innym życiu.

Mieszkanie z Frankiem daje popalić po kieszeni :(:(

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

27

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

grzeniu napisał/a:

W dodatku jeśli wymieniałęś obudowę to trzeba było podać powód i najlepiej jeszcze sfotografować bebechy.

NIE, NIE TRZEBA. Nigdzie nie ma nakazu pisania takich rzeczy.

28

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Wreszcie ;-)
Tyle ze znajac zycie nikt sie nie znajdzie i Falcon dalej bedzie u As'a....

Ostatnio edytowany przez stryker (2012-01-22 22:01:48)

"wszystko się kiedyś kończy......."

29

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

ale ze Scorpionem to pojechałeś po bandzie . . .

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

30

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Kurcze to ja marzę o falconie żeby sobie muzy słuchać  z trackera w świetnej jakości a tu kolega się już znudził?

ps. Ile tak naprawdę jest softu do falcona jest gdzies jakiś spis?
ps2. ja jak bym kupił to raczej do słuchania muzyki lub bawienia się nią jak kolega Yerzmyey. Ale i demka bym oblukał.

31

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

http://allegro.pl/plyty-cd-z-softem-do- … 47933.html


http://allegro.pl/atari-falcon-030-soun … 48039.html


tu masz płytki z softem do falcona itp., może ktoś zakupi i zrobi backup dla potomnych?

Ostatnio edytowany przez gepard (2012-01-23 09:57:22)

gep/lamers^dial

32

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

secon napisał/a:

Kurcze to ja marzę o falconie żeby sobie muzy słuchać  z trackera w świetnej jakości a tu kolega się już znudził?

ps. Ile tak naprawdę jest softu do falcona jest gdzies jakiś spis?

Nie wiem czy ktos robil spis, ale zawsze w archiwacxh na pigwie oraz w necie znajdziesz , musisz poprostu napisac jaki rodzaj softu Cie interesuje co chcialbys robic, wtedy napewno wielu Ci dokladnie odpowie, chocby ja :)

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

33

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

secon napisał/a:

ps. Ile tak naprawdę jest softu do falcona jest gdzies jakiś spis?

Spis gier masz tu:
http://christophe.bray.free.fr/informat … n_jeux.htm
I to są praktycznie wszystkie gry jakie na ten sprzęt wyszły, no może tylko kilku tam nie ma.
Spis softu to tak jak Kroll napisał, na pigwie jest dość spore archiwum
Co do dem to oczywiście ( też praktycznie wszystko co wyszło ):
www.pouet.net

34

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

secon napisał/a:

Kurcze to ja marzę o falconie żeby sobie muzy słuchać  z trackera w świetnej jakości a tu kolega się już znudził?

ps. Ile tak naprawdę jest softu do falcona jest gdzies jakiś spis?
ps2. ja jak bym kupił to raczej do słuchania muzyki lub bawienia się nią jak kolega Yerzmyey. Ale i demka bym oblukał.


Na dysku w tym falconie jest większość softu jaka na niego powstała :P
Gry i dema są chyba wszystkie jakie mi się udało znaleźć, programów też jest z 500mb :)

35

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

http://www.matt.com.pl//show.php?kod_sh … klasid=135

z gwarancją 3 miesięczną prosto od producenta 57 zł

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

36

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Z całym sentymentalnym szacunkiem, produkty Matta odradzam. Kupiłem ponad rok temu albo lepiej stamtąd nówkę pada B432 i jakość tegoż jest naprawdę zatrważająca, szybko sprzedałem ;)

37

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

AS... w takim razie wydaje się że sporo tego jest dla falcona i gier podnad setka kurcze to co Cię skłania tak naprawdę do sprzedaży sokoła?

Ostatnio edytowany przez secon (2012-01-23 14:13:36)

38

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Gier ponad setka i to sporo? Żarty sobie robisz, na komputer obchodzący w tym roku 20lecie gier setka to sporo? :) To żart. Do tego widzę że nie zerknąłeś w tą listę gier, większość z tej setki to "śmieciuszki" shareware, PD czy inne takie :P Osobiście dla mnie na F030 nie ma żadnej ( słownie: zero ) gier nad którą spędziłbym dłużej niż 5 minut.
Jedynie ostatnio zacząłem trochę przygrywać w Downfall ( z zeszłego roku ), ale to też jest gra na 15 minut dziennie :)

Ostatnio edytowany przez jury (2012-01-23 19:34:08)

39

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

amiga killer.

ech, mialo byc smiesznie a wyszlo niesmacznie.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

40

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

No właśnie downfall to jedna z nielicznych gier które wciągają, jest jeszcze kiling impact..
A reszta to niestety żart :(

Jest za to kilka fajnych dem na Falcona 030:
Sololumenyszyzn, hmmm, dreamdimension, ats, underscore,wait,beams  i to chyba wszystkie z fajnych dem ..
Szczególnie muzyka w nich powala...

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-01-23 14:56:21)

41

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

chmmmm to poza muzyką trackerową to z falkonem cienko?

42

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Smutne...  w takim razie diskmag CH0SNECK straci (potencjalnego) czytelnika...  :|

Swoja droga jakos tak bywalo, ze wielu maloatarowcow mialo potem Amige/PC niz 16/32-bitowy model komputera z Atari. :o

Ostatnio edytowany przez Dracon (2012-01-23 15:24:30)

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

E tam. Falcon to była maszyna do poważnej pracy pod Calamusem, względnie Cubasem albo Notatorem, a nie jakiśćh gier, pfff! ;)

Spodziewacie się że na maszynę która się sprzedała w ilości ok 200k będzie nie wiadomo ile gier?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

44

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Adam, niektórzy ( np. Czuba ) twierdzą że F030 sprzedało się +/- 14 tyś.
Więc 200 tyś vs 14 tyś to trochę jest różnica :)

45

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Dobra, dobra, mozesz tak tlumaczyc, ale ja tez widzialem kiedys reklamowe ogloszenie "Amiga killer"... ;P
Czy przypadkiem do powaznej pracy nad Calamus itp. bylo Atari TT ?

A podstawowy problem z Falconem to zaporowa cena...

46

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

jury napisał/a:

Adam, niektórzy ( np. Czuba ) twierdzą że F030 sprzedało się +/- 14 tyś.
Więc 200 tyś vs 14 tyś to trochę jest różnica :)

Też o tym czytałem że Czuba twierdzi że Falconów włącznie z clabami sprzedało się tak jak pisze jury (!!!) :(
Gdzie pewnie samej amigi 1200 w de sprzedali z dwa razy tyle :)

47

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Odnośnie a1200 w Niemczech to ja gdzieś czytałem że tam sprzedali 250 tyś :)

Natomiast odnośnie Falcona to np tutaj
http://alive.atari.org/alive8/falc10.php
twierdzi się że 15 tyś zostało sprzedanych w samym 93. No ale to niech w 94 i 95 sprzedali kolejne ze 30 tyś. ( a i niech będzie że w 96 też sprzedali 15 tyś :) ) to i tak myślę że do 200 tyś im bardzo daleko.

Ostatnio edytowany przez jury (2012-01-23 19:36:31)

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

No więc jak ich jest 50K to wogóle o co kaman.

Calamus na TT owszem, ale na Falconie też jak najbardziej.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

49

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Dracon napisał/a:

Dobra, dobra, mozesz tak tlumaczyc, ale ja tez widzialem kiedys reklamowe ogloszenie "Amiga killer"... ;P
Czy przypadkiem do powaznej pracy nad Calamus itp. bylo Atari TT ?

Tak w momencie jak sie pojawila TT to Calamus na nia byl sztandarowym produktem z czasem jednak do powaznej pracy byly wykorzystywane klony chocby Hadesy i praca w pelnym kolorze


Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

50

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Adam Klobukowski napisał/a:

No więc jak ich jest 50K to wogóle o co kaman.

Do mnie pijesz? ;)
Jeśli chodzi o moje "kaman" :P to mi nie chodzi o ilość sprzedanych egzemplarzy vs ilość gier. Bo to ( przynajmniej w świecie "bardzo dużych" :) Atari ) chyba nie miało jakiegokolwiek znaczenia :P Jaguar w sumie sprzedał się w dużo większej ilości sztuk niż Falcon, a do tego był urządzeniem stricte do gier, a jego ilość gier była niewiele większa niż ta na Falcona.
Moje "kaman" dotyczyło tego że secon napisał ( a przynajmniej ja tak zrozumiałem ) że setka gier to przecież dużo, a przynajmniej na tyle żeby nie sprzedawać tego sprzętu. Więc po swojemu :) się wciąłem że 100 gier na 20 lat tego komputera, z których większość to "jednoosobowe" produkcje to nic innego jak żart. I tyle :P Szczególnie że faktycznie, Atari na początkach Falcona dość mocno krzyczało jaka to rewelacyjna platforma do gier i to jakich!
A ilość sprzedanych egzemplarzy nie mogła mieć znaczenia ( przynajmniej na początku ) gdyż jak pamiętam z pism typu ST Format, to Falcon wchodząc na rynek miał wchodzić z całkiem solidną biblioteką gier. A weszli z niczym. Więc coś innego musiało się tu zadziać :) ( no i chyba wiemy jak się mogło nazywać to "coś": "ATARI" )

Ostatnio edytowany przez jury (2012-01-23 18:38:30)