51

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Falcon był i jest "Amiga killer" pod względem hardware'owym (mam na myśli standardowe konfiguracje F030 i Amiga 1200), a że nie było na niego ton soft'u... szkoda. Dla mnie jest to najlepsza maszyna ze stajni ATARI i nigdy bym go nie sprzedał. Pamiętam jak ciarki przechodziły mi po plecach podpinając pod niego mikrofon i bawiąc się zajebi**tym programem WinRec, pierwsze dema jak Dementia / AVENA czy Warum / LAZER. Zupełnie nowa jakość jeśli chodzi o scenę na dużych Atarkach. No i programy typu NEON 3D, Apex Media... Gierki Crown of Creation 3D, Running, Opium, Moon Speeder... Czy demo wersja gdy Space Junk. Wiem że to były jakieś "wyjątki" pokazujące prawdziwy potencjał Falcon'a, ale były. Sam fakt zainteresowania się grup amigowskich tym sprzętem (polska grupa Freezers, czy sławny The Black Lotus z demkiem "Relics", grupa Ephidrena...). No i polska scena "małoatarowska" też zainteresowała się Falcon'em - nie zapominajmy o grupach SHADOWS, COBRA, EXCELLENT TEAM czy PANDEMONIUM...

Pozdrawiam :)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

52

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

jury, ja ciągle myślałem że na falcona jest może kilka gier, a jak zobaczyłem tę listę z ponad setką tytułów byłem zaskoczony, myślałem kurcze tego jest więcej.

grey, nigdy nie myślałem nawet o zakupie falcona do gier, jakoś mi się znimi nie kojażył. Czy myslisz że nie zawiódł bym się kupując go do muzyki bo chyba takowa powstaje wciąż?

Ostatnio edytowany przez secon (2012-01-23 18:45:19)

53

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Spoko, spoko :) A jeśli chodzi o dema to przynajmniej wg mnie nie jest tak źle ( jak pisze AS :P ) On wymienił z 6 wartych, a ja bym dorzucił spokojnie z kilkadziesiąt które mi się podobają :)

Ostatnio edytowany przez jury (2012-01-23 18:49:00)

54

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

to teraz na koniec wątku porulezujmy sobie, będzie fajnie, ciepło i miło... będziemy jeszcze za 20 lat sobie opowiadać jaki to nasz sprzęt nie jest rulu a inny suxx, tyle że nas juz dawno wydymały bez wazeliny pecety

gep/lamers^dial

55

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

@secon: myślę że jeśli chodzi o trackery to nie czułbyś się zawiedziony :)

@jury: dokładnie! swoją drogą podoba mi się jak As wymienia tytuły tych demek :) Zwłaszcza Sonolumineszenz :D (As, mordo Ty moja) :)

@gepard: no cóż, mimo upływu lat nadal "dajemy się podpuszczać" :) wolę jednak ten temat niż niektóre w Bałaganie :P

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Hmmm , pewnie z czasem cos zacznie sie sypac w tych naszych atarkach , kondensatory ...
za 20 lat moze byc roznie ( no ale koniec swiata w grudniu ) wiec co tu gdybac ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

57

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

@grey nie kwestionuje tego ze falcon moze miec zagorzalych fanow mimo niklej bazy programow, nawet to rozumiem (sam kupilem n64 tylko dla jednej gry :-) martwy sprzecik... nawet wsrod nas sa "uzytkownicy" (i to 8/16/32bit retro sprzetu) ktorych aktywnosc to przestawianie ikonek albo katalogowania zbiorow na nowo stworzonej partycji, kopiowania z jednego miejsca na drugie itp. czy to zle? nie. amiga killer swietnie sie tu sprawdza. daje rade.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Ja piję tylko dobre trunki ;)

Tytuły, owszem miały wyjść. Ale jak się widać pokazały wyniki sprzedaży to wydawcy zrezygnowali z wydawania nawet gotowych tytułów.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

59

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Wyjątkiem jest francuska firma Silmarils która pokusiła się nawet o wydawanie Falconowskich wersji gier także na nośnikach CD.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

60

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

secon napisał/a:

[...]ps. Ile tak naprawdę jest softu do falcona jest gdzies jakiś spis?
[...]

Na ten przykład tu, przefiltrowane:
demos:
http://www.atarimania.com/list_demos_at … n_S_D.html
games:
http://www.atarimania.com/list_games_at … n_S_G.html
utils:
http://www.atarimania.com/list_utilitie … n_S_U.html

choć załapały się też te które chodzą i na ST i na Falcona, ale widać wyraźnie które tylko na Falcona. Czy to wszystkie, nie wiadomo.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

61

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Jesli chodzi o programy to zdecydowanie to sa programy na ST ktore takze chodza na falconie brak jest typowo programow faconowych np APEX, CLOE, NEON i itp

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

62

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

No to jak masz coś czego tam brakuje, to dumpować, skanować i dzielić się.
Lepszy link, wszystko na jednej stronie:
http://www.atarimania.com/list_utilitie … n_S_U.html

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2012-01-23 23:48:32)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Fakt, Silmarilsi jako jedyni wydali dwa tytuły na Falcona kiedy nikt inny już o tym nie myślał.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

64

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

@adamk: a właśnie że nie ;) Silmarils wydało: Ishar I, Ishar II, Ishar III, Ishar Trilogy CD, Robinson's Requiem (wersja na dyskietkach) i Robinson's Requiem CD. Czyli minimum 6 pozycji :D Jako jedyny poważny wydawca chyba musiał na tym sprzęcie cokolwiek zarobić.

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2012-01-24 07:07:27)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

65

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

@grey:  a mi się wydaje że jeszcze była Transarctica w wersji na Falcona... chociaż to mi wygląda na 5 tytułów ponieważ są dublowane... wersje dyskietkowe i CD ;)
@adamk:  ma rację że 2 gry jeśli chodzi o wersje CD... :D

Ostatnio edytowany przez gustaw (2012-01-24 08:17:10)

2xAtari Jaguar + 1xJaguar CD + BJL, SkunkBoard rev.3, SkunkBoard SillyVenture Edition. , 16CD + 22cart
Atari Falcon 030/14MB + CT63/256MB + SuperVidel + SVEthLANa + CF16GB + DVD HP SCSI

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

grey: Ishar I i II są identyczne z wersjami na ST tylko poprawione  żeby bez problemu działać na Falconie. Jedyne dwie gry wykorzystujące możliwości Falcona (a konkretnie 256 kolorów) to Ishar III i Robinson's Requiem. Wersje CD różnią się tylko tym że mają lepszej jakości filmiki. Tak więc tak naprawdę zostajemy przy 2 tytułach :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

67

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

thePink napisał/a:

Cholera, nie stać mnie :(
i raczej będzie mnie stać w  ...  innym życiu.

Mieszkanie z Frankiem daje popalić po kieszeni :(:(

Oj tam tylko tak mówisz mam kredyt we frankach, mam kredyt w € :P

68

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

a ja sobie zamówiłem side od zaxona i będę teraz upalał malucha.:)

69

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

@adamk: jesteś pewien? bo mi się wydaje że Ishar I i II miały paletę 256 kolorów. No i gierka którą wspomniał Gustaw - Transarctica.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

70

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Jakaś dziwna ta dyskusja As sprzedaje Falcona a tu o grach że jest ich max 50 pełnych wersji itp. Najważniejsze że SuperVidel chyba wyjdzie już w tym roku i w końcu skręcę Falcona do kupy :D

Ostatnio edytowany przez gustaw (2012-01-24 11:30:13)

2xAtari Jaguar + 1xJaguar CD + BJL, SkunkBoard rev.3, SkunkBoard SillyVenture Edition. , 16CD + 22cart
Atari Falcon 030/14MB + CT63/256MB + SuperVidel + SVEthLANa + CF16GB + DVD HP SCSI

71

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

gustaw napisał/a:

Najważniejsze że SuperVidel chyba wyjdzie już w tym roku i w końcu skręcę Falcona do kupy

Rozumiem ze CT6x juz zaposiadasz? :)

72

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

jury napisał/a:

Rozumiem ze CT6x juz zaposiadasz? :)

Raczej tak od prawie 8lat CT63, a od 2lat picoPSU więc brakuje do szczęścia tylko SuperVidela i Svethlana :D ale to podobno komplet ;)

2xAtari Jaguar + 1xJaguar CD + BJL, SkunkBoard rev.3, SkunkBoard SillyVenture Edition. , 16CD + 22cart
Atari Falcon 030/14MB + CT63/256MB + SuperVidel + SVEthLANa + CF16GB + DVD HP SCSI

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Grey: Wydaje mi się że Ishar I i II na ST wykorzystywały przełączanie palet w liniii i wystarczyło te procedury poprawić żeby działały na Falconie - wersji 256 kolorowej z tego co wiem nie wydano (no ale może się mylę). Z kolei Ishar III na 100% jest full 256 kolorów.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

74

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

to supervidel to nie jest samodzielna karta do falcona tylko musi być jeszcze ct63?

75

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Sam sprawdź :P

http://nature.atari.org/supervidel.html