26

Odp: Amiga vs ST(E)

gepard napisał/a:

Amigę i Amiscenę oraz ludzi tam siedzących.

od 2001 r juz nie dzialam aktywnie ..wiec moge ja upadlac :)

magazyn LEGION pamietam i znam i mi akurat pasowal

Jesli ktos mowi ze jestem amigowcem kretynem i sie nie znam - a pisze brednie to jak mam reagowac ?

Widzisz atarowca ze zlamana noga..co robisz ? łamiesz mu druga ...

27

Odp: Amiga vs ST(E)

amiga_rulez napisał/a:

identyczna sprawa jest z wyswietlaniem grafiki fblit uzywa fast ramu do trzymania obrazka a nakladanie bitplanow i wyswietlaniem zajmuje sie chip

jak widać nadal nic nie rozumiesz, sięgnij do Amiga Hardware Manual, doucz się
jako że custom czipy (obraz, dzwięk blitter) nie mają dostępu do fastramu bliblioteka fblit kopiuje dane z fast do chip procesorem co jest wolne.
Dodatkowo żeby wyświetlić obraz, musisz go umieścić w czipramie.
Żeby odegrać sample musisz je umieścic w czip ramie albo odgrywać na przerwianiach procesorem

tak więc powtórzę, nieważne ile masz fastramu, w A500/500+/600/1200 nie pominiesz czipramu.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

28

Odp: Amiga vs ST(E)

amiga_rulez napisał/a:

Cyprian przeczytaj to co napisales zanim sie douczyles w wikipedi

sięgnij po Amiga Hardware Manual

amiga_rulez napisał/a:

oczywiscie amiga sux

kto i gdzie tak napisał? daj cytat

amiga_rulez napisał/a:

jak dupa wolowa jestes

tak trzymaj, jedź po wszystkich, kto ci zabroni, przecież anonimowy jesteś

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

29

Odp: Amiga vs ST(E)

amiga_rulez napisał/a:

odpal ja wlacz hipoplayera i zaznacz tryb odgrywania FAST RAM
i jazda jazda biala gwiazda na A500 z 512 kb chip + 1.8 MB SLOW RAM odegrasz modul ktory ma 2 MB

Oj, gość ewidentnie nie wie o czym pisze, to, że mu gra, nie znaczy, że wie dlaczego i w jaki sposób gra ;)
Dajmy spokój, nie ma co karmić trolla i tyle. Sam mojej A1230 nigdy nie sprzedam, ale to rulezowanie to przegięcie ;)

30

Odp: Amiga vs ST(E)

amiga_rulez napisał/a:

JAK MOWIE CI ZE SIE DA TO SIE DA

Ostateczny i zupełnie niepodważalny argument.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

31

Odp: Amiga vs ST(E)

Cyprian napisał/a:

ięgnij po Amiga Hardware Manual

a znajde tam rozdzial np o FBlit i Fscreen MCP ?  Czy wiesz co ty wogole czytasz i jaki ma to odnosnik do np latek systemowych oraz jaki jest ich zadanie

Jacques napisał/a:
amiga_rulez napisał/a:

odpal ja wlacz hipoplayera i zaznacz tryb odgrywania FAST RAM
i jazda jazda biala gwiazda na A500 z 512 kb chip + 1.8 MB SLOW RAM odegrasz modul ktory ma 2 MB

Oj, gość ewidentnie nie wie o czym pisze, to, że mu gra, nie znaczy, że wie dlaczego i w jaki sposób gra ;)
Dajmy spokój, nie ma co karmić trolla i tyle. Sam mojej A1230 nigdy nie sprzedam, ale to rulezowanie to przegięcie ;)

?

w ktorym momencie nie wiem co pisze ? w ktorym momecie mijam sie z prawda ? udowodnij mi to ze sie nie da ?

Za trola ewidentnie w ryj bys dostal od mojej osoby bo trolem co najwyzje moze byc twoj stary

Widzisz atarowca ze zlamana noga..co robisz ? łamiesz mu druga ...

32

Odp: Amiga vs ST(E)

Dobranoc, Twoja osobo.

P.S.
Spróbowałbyś zrozumieć techniczne szczegóły Cypriana, to byś więcej wiedział. Głupio wychodzi, że Amigowiec wie "że mu Amiga gra" a Atarowiec wie "w jaki sposób gra" ;)

Osobiście 8-bit to dla mnie ATARI, 16-bit to dla mnie Amiga, ale takich "rulezji" nam oszczędź. z tymi Ryu'ami też przystopuj, bo kiedyś trafisz na Kena ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2012-02-07 23:20:10)

33

Odp: Amiga vs ST(E)

NIe wiem po co gadacie z tym typem. Na PPA się zrobił syf, kiła i mogiła i robactwo przełazi na inne portale. Nie gadać z trolem.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

34

Odp: Amiga vs ST(E)

A tym bardziej ze ferie sie jz dawno skoczyly a moze to bezrobotny w przebraniu?

35

Odp: Amiga vs ST(E)

a wiec aby byblo jasniej Amiga Hardware Manual nic nie wspomina nawet o 2 MB CHIP RAM , AGA jest po prostu nie aktualne i tlumacz zasada dzialania A1000. Zamienniki systemowych bibliotek ktore sa w ROMie zostaly przepisane tak aby nie kozystac z CHIP RAM a tylko uzywac do wyswietlania - wczesniej caly plik np 500 kb amiga musi zaladowac do chip ramu i otworzyc screen w okreslonej liczbie bitplanow. Fblit spaczowal system i graphics.library aby w pierwszej kolejnosci ladowal plik do fastu (te 500 kb) a otwieral screen w chip ramie (sytuacja taka sama jak przy kartach graficznych RTG), Muzyke i sample rowniez mozna przechowywac JUZ w pamieci danych a nie pamieci muzyczno-graficznej - o tym Amiga Hardware Manual nie wspomina jak o innych rzeczach 14 bit paula 56 khz , tryby mieszane.
Pamiec Chip jest jak najbardziej najwazniejsza rzecza w amidze (nawet self-test nie przechodzi po  uruchomieniu amigi jesli jest uszkodzona lub jej brak - zielony ekran).Amiga Hardware Manual nie mowi rowniez nic  o PCMCIA  jak i jak zainstalowac i skonfigurowac internet WIFI pytanie dlaczego ? Dlatego ze jest nie aktualizowane od lat 80-tych.

prosty CASE ...

mamy A1200 2 MB CHIP + 030 32 MB RAM

czy da sie odtworzyc modul muzyczny z samplami ktory ma 20 MB ?

Czy da sie otworzyc i wyswietlic obrazek kotry wazy 3.5 MB ILBM bez kompresji w 18 Bitach np w trybie HAM8 800x600

wedlug Amiga Hardware Manual obie te rzeczy bezwzglednie powinny byc w pamieci CHIP a ze objetosc przekracza graniczne 2048 kb jest to nie realne ..

Ten przyklad pokazuje ze ograniczenia zawarte Amiga Hardware Manual sa juz dawno przelamane ..tak samo jak obsluga dyskow granicznych 4 GB .. w zwyklej A600 mam dysk 20 GB IBM 2.5 cala i smiga .. tych przykladow jest szereg
i warto zadac sobie trudu niz napisac przyslowiowa glupote.

Do cypriana - ja przykladmi  i danymi strzelam z glowy ad hoc ty wielogodzinnie szukasz w wikipedi.
To tyle z mojej strony trafila kosa na kamie - widac ze nie lubisz Amigi tak samo jak ja ST

Widzisz atarowca ze zlamana noga..co robisz ? łamiesz mu druga ...

36

Odp: Amiga vs ST(E)

amiga_rulez napisał/a:

Za trola ewidentnie w ryj bys dostal od mojej osoby bo trolem co najwyzje moze byc twoj stary

no to juz stary jest typowy rynsztok, ale kilka postów jeszcze wrzuciłeś coś o białej gwieździe...to daje pogląd jakiego pokroju jesteś "scenowcem".... odpuść sobie to forum i idź poszukaj piaskownicy gdzie indziej do wyładowania swoich frustracji życiowych

gep/lamers^dial

37

Odp: Amiga vs ST(E)

amiga_rulez napisał/a:

widac ze nie lubisz Amigi tak samo jak ja ST

I to jest sedno

38

Odp: Amiga vs ST(E)

gepard czasem frendship czasem w morde ...rozne sytuacje sie zdazaly na partyplace
dodam ze w Amiga Hardware Manual  jest opisany ROM 1.3 256 kb .. a obecnie juz jest uzywany ROM 1 MB z najnowszymi sterownikami biblitekami unitami.. nowy oprogramowanie nie wyeliminuje uzywania CHIPu jako buffora dla ukladow specjalizowanych ..ale skutecznie je eliminuje do minimum.

Widzisz atarowca ze zlamana noga..co robisz ? łamiesz mu druga ...

39

Odp: Amiga vs ST(E)

Prosze nie mieszac mi Bialej Gwiazdy z tym waszym gownianym sporem.

40

Odp: Amiga vs ST(E)

A o jakiej amidze jest ta dyskusja? A500? 500+? 600? 1200 gołej czy dopalonej? Bo wzięcie gołego ST albo nawet STe kontra A1200 z 68060 i 64MB RAM jest bez sensu. Cała ta dyskusja jest bez sensu a co gorsza prowadzona w szczeniackim języku z początku lat 90.

I podtrzymuję - sam nick "amiga rulez" świadczy o chęci do trollowania a nie do dyskusji.  Dyskusje o zaletach i wadach Amig vs Atari ST już były. Spokojne, rzeczowe i bez "czasem w morde...". Da się? Da.

Osobiście ton dyskusji w typie "nagrzany małolat broni do upadłego swojej zabawki" jest nie tyle zabawny ile niesmaczny. IMHO.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

41

Odp: Amiga vs ST(E)

amiga_rulez napisał/a:

gepard czasem frendship czasem w morde ...rozne sytuacje sie zdazaly na partyplace

chyba jeździliśmy na rózne imprezy, scena jechała na party a Ty jechałeś pod budke z piwem lub pod wiatę. Nie przypominam sobie by były jakieś mordobicia na parties (a ogarniam temat). Widzę że z założenia inaczej postrzegasz sceniczą rzeczywistość a to żadnej chluby Ci nie przynosi

gep/lamers^dial

42

Odp: Amiga vs ST(E)

amiga_rulez napisał/a:

Podlacz do Atari dysk twardy tak ad hoc .. podlacz karte sieciowa i internet na pcmcia .. schowaj ST w kieszen

... właśnie mi się to udało. Podłączyłem pod złącze ACSI kontroler z dyskiem - zrobiłem to "ad hoc" :D

... ooo - no i właśnie podłączyłem cartridge z ethernetem ... ooo - ... w wyniku prostej konfiguracji i instalacji sterowników karty mam internet. Chyba się da ;)- i da się to zrobić ze zwykłym 1040ST/E/FM itd.

Ostatnio edytowany przez Pin (2012-02-09 16:50:44)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

43

Odp: Amiga vs ST(E)

Jak ja lubię kłótnie na temat:  Atari 8-bit czy C64, Atari ST czy Amiga 500, Amiga 3000 czy Falcon itp. To trochę jak kłótnia na zasadzie czy tyranozaur był lepszy od triceratopa ;)

Ok, dyskutować można, od tego jest forum - i nawet duży plus, że tematyka wiąże się z głównym nurtem forum, a nie kręci wokół polityki czy piłki nożnej. Ale szkoda, że nadal przypomina to pod względem emocji dyskusję chłopaczków w piaskownicy, a nie rozmowę dorosłych ludzi ;)

Odp: Amiga vs ST(E)

macgyver: poruszyłeś bardzo istotny problem: http://www.ted.com/talks/jack_horner_sh … -publisher ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

45

Odp: Amiga vs ST(E)

amiga_rulez weź doucz się a potem pisz coś na forum bo fantazja cie ponosi. Też mam Amigę a nawet 5 (A500,A500+,A600,CDTV, CD32) i jedno tylko Atari STE, ale to co piszesz to aż mnie skręca- brak ci obiektywnego podejścia do tematu. Widzę jesteś dość zwadliwy- śmiem sądzić że raczej nie jesteś zbyt lubiany. Idz sobie na forum Amigi i zachwycaj się 8bit muzyka czy grafika w 4 kolorach :D

ATARI Falcon 14MB , STE 4MB, STFM 4MB, 800 XL turbo CA12 CA 2001, CPC 6128 mono, THOMSON MO5, SVI 738, Amiga 500+, 600 2MB, CDTV   + , CD32

Odp: Amiga vs ST(E)

Ja mam 3 Pięćsetki - i używam. Zajebiste urządzenia.

Ale jak się sprzeczam, to o fakty, a nie o wymysły, przeczucia, czy upodobania.

A fakty są jasne. MODa 4-kanałowego piszę na Amidze 500 1Mb, a MODa 8-kanałowego piszę na Atari STe 1Mb.

Ale nie będę tu zanudzać nikogo czymś tak mało znaczącym, jak fakty, więc osoby spierające się o wymysły, przeczucia i upodobania mogą spokojnie powrócić do swojej żywiołowej "dyskusji".

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

47

Odp: Amiga vs ST(E)

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM napisał/a:

A fakty są jasne. MODa 4-kanałowego piszę na Amidze 500 1Mb, a MODa 8-kanałowego piszę na Atari STe 1Mb.

Zastrzeliłeś mnie tym faktem :D
To i ja podam swój fakt, a co. Ja nie tworzę MODów ani na Amidze ani na STE :P

48

Odp: Amiga vs ST(E)

może ktoś nie zna
stare, ale fajne w czasach gdy to miało sens :)

http://www.youtube.com/watch?v=TUwMqYj71PM

PunBB bbcode test

Odp: Amiga vs ST(E)

jury napisał/a:

Ja nie tworzę MODów ani na Amidze ani na STE :P

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Ale dlatego, że się gó.wno na tym znasz. :) :) :) :) :)
To była przenośnia - znam się i mówię, jak jest.
No chyba, że jest na Forum _kokolwiek_, kto się dobrze zna na robieniu digitali na ST/e i A500.
I poproszę wtedy o archiwum z paroma modami.
A póki co - obawiam się, że musisz mi wierzyć na słowo. :)
Ja Ci o kodowaniu nie odpowiadam. ;)

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

50

Odp: Amiga vs ST(E)

Ech, a wyście się bezrobotnego czepiali :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem