Temat: Przesyłka z USA

Jakiś czas temu zamówiłem sobie przez eBaja coś z USA. Konkretnie zasilacze do monitora, bo taniej z USA sprowadzać niż w Polsce kupować. Mam tracking number paczki wysłanej przez USPS. Ostatnia informacja z 20 stycznia o tym że paczka opuściła USA. To już ponad miesiąc, a ja jej nie dostałem. Pytanie: jak sprawdzać co z paczką? Uderzać do sprzedawcy? Jakieś porady?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

2

Odp: Przesyłka z USA

Zadzwoń tutaj: http://bip.gdynia.uc.gov.pl/?pid=569 - może leży. Wszystkie przesyłki z USA przez USPS moje trafiały tam i tam je musiałem odebrać

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

3

Odp: Przesyłka z USA

że lokalnie?
u mnie była to wycieczka na ul. łączyny do wawki, albo pisanie smutnych listów...

przechodze na tumiwisizm

4

Odp: Przesyłka z USA

Tak, ale pomorskie ma własne biuro celne - 3 razy odbierałem paczki z USA i zawsze właśnie tam

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

Odp: Przesyłka z USA

Dzięki. Na razie nic nie wiedzą, ale przynajmniej wiem gdzie się dowiadywać.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6

Odp: Przesyłka z USA

Czy wysylka byla USPS czy jakis inny przewoznik?
Jesli USPS to oni mają wylacznie przesylki lotnicze. Paczka nie powinna iść dłużej niz 2 tygodnie.

Mogli Ci ją zatrzymac celnicy, ale wtedy dostalbys od nich info (juz dawno temu) na adres ktory widnieje na paczce. Moze ten list zaginal (choc to przychodzi poleconym).

Jesli tracking number pokazuje ze przesylka opuscila USA to sprzedajacy niewiele Ci pomoze. Choc moze pewnie zglosic reklamacje.

Ja (z Lodzi) zawsze dostawalem listy od:

Poczta Polska
Odział Celny I w Warszawie
00-900 Warszawa ul. Łączyny 8

Odp: Przesyłka z USA

USPS. Czyli będę dochodził.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

8

Odp: Przesyłka z USA

Pewnie płynie, a to trwa 6 tygodni. Zależy jaką przesyłkę opłaciłeś, jeśli parcel post to drogą lądowo-morską.

Ostatnio edytowany przez jer (2012-03-06 14:06:36)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

Odp: Przesyłka z USA

TO jest najzwyklejszy list, a w PP mi powiedzieli że (po podaniu tracking numberu) że to idzie samolotem i już dawno powinno być. No ale zobaczymy.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

10

Odp: Przesyłka z USA

Kupowalem z USA i do UK szlo, szlo i dojsc nie moglo. Na stronie USPS tracking byl jak zal - wychodzilo, ze przesylka nie przekroczyla granicy USA :) Dopiero jak chyba po 4 czy 5 tygodniach przyszedl liscik do zaplacenia taxu wskoczylo na ich stronie, ze jest w Europie.

Dla pocieszenia - dotarla nieuszkodzona, wiec o tyle sa OK ;)

Ostatnio edytowany przez booker (2012-03-06 18:25:55)

11

Odp: Przesyłka z USA

Nie wierzcie na 100% onlajnowym systemom śledzenia. Ostatnia paczka z Holandii nadana przez TNT Post (narodowa poczta) do Polski z ubezpieczeniem i śledzeniem, po dwóch tygodniach nie dotarła więc zacząłem się interesować. Sprzedający podał traking namber i okazało się że oznaczona jako doręczona tydzień wcześniej... Telefony do:
1. TNT w Polsce - "to nie my, bo TNT Post i TNT to co innego, to chyba rozwozi Poczta Polska"
2. PP - "to nie my, proszę spróbować w... GLS" - chyba, już nie pamiętam kolejności,
3. ... "nie, kiedyś tak, ale teraz już nie my, chyba Siódemka.."
...
n. ... chyba w czwartej lub piątej firmie dopiero namierzyłem paczkę i złożyłem reklamację na niezgodność statusu online z rzeczywistością.
Infolinia przyjęła, poprosiła o tel. kontaktowy. Za niedługo odezwał się pan kurier i beztrosko stwierdził że był tydzień temu i nikogo nie zastał i paczka jeździ na pace ósmą dobę, mrozy nie mrozy :( Nadawca nie napisał nr mojego telefonu, a ten inteligjent codziennie odbijał się od drzwi o tej samej porze, kiedy byłem w robocie, nie spróbował nawet o innej porze. Nie wiem co planował zrobić gdybym nie reklamował.
Kiedy w końcu przywiózł, "wyjaśnił" że ich SYSTEM (magiczne słowo w każdej firmie) oznacza jako "doręczone", gdy im się nie uda doręczyć - ŻENIAL. Na to bym nie wpadł.
Na dodatek parę plastików w środku po otwarciu sprzętu okazało się połamanych, a przy nim sprawdziłem tylko pobieżnie czy nie ma większych uszkodzeń.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.