26

Odp: Wtyki SIO - nowe

jakby były po 0,01$ to ja bym wziął 50...

27

Odp: Wtyki SIO - nowe

napisz jak już Ci się powyjaśnia, please.

28

Odp: Wtyki SIO - nowe

@duddie: ja spokojnie mogę też 100 szt. kupić w rozsądnej cenie :)

Odp: Wtyki SIO - nowe

gra warta swieczki , 50000 = ile za sztuke ( z vat , przesylka " do kontenera pewnie wejdzie " ;) itd )

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

30

Odp: Wtyki SIO - nowe

@bezrobotny: bądź pewien, że po tyle nie będą :). Jak wywalę 5000 USD, to muszę zarobić - to chyba proste.... No, możesz też partycypować w kosztach formy.

@bitman: 50000 - cena za sztukę 0.1 USD + VAT + cło + transport. Do tego piny, których ceny nie znam jeszcze. Ale jeśli pytasz o sam plastik, wyjdzie pewnie ok. 0.15 USD sztuka. Sądzę, że kompletny wtyk ze śrubką, nakrętką, pinami nie powinien być droższy niż 0.3 USD, czyli wychodzi 1 zł/szt.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

Odp: Wtyki SIO - nowe

jestem za a nawet przeciw ;) Jurku jak sprawa z kopytem ?
copyright sio connector jest atari ale " ninja " po zrobieniu formy moze zalac rynek i " kapota "
( mowie o 50000 sztukach )

Ostatnio edytowany przez Bitman'Resurrection (2012-05-05 18:52:34)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

32

Odp: Wtyki SIO - nowe

Arek, tego nie unikniesz i jeśli zechce, to tak zrobi. Pocieszenie w tym, że oni nie mają pojęcia co to Atari, ani w ogóle 8-bit. Gdyby mieli, to już dawno by tłukli różne akcesoria, kable, interfejsy, a może i całe maszynki.
Można od niego odebrać formę. Bo jeśli się zdecyduję na wykonanie tych wtyków, to nie zamierzam mu przelewać kasy, pojadę do Chin i ręka w rękę. Muszę zobaczyć, że mam za co płacić :). Wprawdzie osoba w tej firmie to mój znajomy Chińczyk, ale ja sobie nie ufam, a co dopiero jemu :D

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

33

Odp: Wtyki SIO - nowe

Czy jest sens zamawiać matrycę, jeżeli polska firma będącą częścią molex-a ma takie wtyki w sprzedaży? a nawet je można było w 2005 najnormalniej w świecie zwymiarowane znaleźć w katalogu online dla zarejestrowanych klientów? W 2005 bo wtedy pracowałem w firmie, która miała do tych katalogów dostęp - teraz zapewne też dało by się do nich dojść.

___
Press play on tape...

Odp: Wtyki SIO - nowe

2005/2012 , 7 lat  matryca jak jeszcze istnieje ??? pewnie w chinach

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

35

Odp: Wtyki SIO - nowe

Jeśli chodzi o piny, to wystarczą takie zwykłe od moleksów, albo innych podobnych za 3-7 gr/sztuka. Potrzeba różnie od urządzenia ale z reguły 5 -6 dla sio2sd. Robi się po prostu gniazdo na taki konkretny pin i już

A co do technologii druku - są różne. Takie, co się rozpadają w rękach i takie, co złamać jest naprawdę ciężko.
Np SLS (laser topi poliamid) jest niemal tak wytrzymałe, jak lity poliamid z dokładnością do rozrzutu. Nie pęka.

Problem jest tylko z ilością. Na piękną naszą polskę opłaca się z plasteliny ulepić. Jednak na świat - to już inna para kaloszy.

Jedna wypraska (komplet) zakładam kosztuje ok. 20 groszy maks.

MaW - dojdź!

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-05-06 23:32:33)

36

Odp: Wtyki SIO - nowe

Kuba próbowałem już wczoraj, ale widzę, że całe ich www się zmieniło i gdy próbuję wchodzić przez stary link logowania to mam "404". Niestety nie mam kontaktu z ludźmi z tamtych czasów, a szczerze mówiąc nawet nie chciał bym mieć bo wstręt jeszcze mi pozostał. Miałem nadzieję, że ktoś z nas pracuje w firmie mającej kontakt z Molex-em - dawniej wystarczyło do "opiekuna handlowego" wysłać kilka zdjęć złącza i ogólne wymiary, żeby dostać próbkę katalogową.

___
Press play on tape...

37

Odp: Wtyki SIO - nowe

duddie, nie trzeba szykac wykonawcy formy w Chrld. Polska tez ma dobre zaplecze i ceny finalnie beda podobne.

jakby co - mozesz liczyc na moj support /wklad /finansowy

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

38

Odp: Wtyki SIO - nowe

Duddie napisał/a:

[...]Można zrobić niebieskie dla bajeru do innych urządzeń, albo po prostu czarne.[...]

A szare jak szarość XE/XF?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

39

Odp: Wtyki SIO - nowe

Duddie napisał/a:

xan, wszystko pięknie, ale trzeba ten wtyk SIO mieć.... A wymiana gniazda w Atarkach u ludzi nie wchodzi w grę. Więc tak czy inaczej wracamy do punktu wyjścia - trzeba kupić/wyprodukować wtyczki SIO... Na dłuższą metę kanibalizacja magnetofonów czy kabli SIO się nie uda.

Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja proponuję, zamiast produkcji wtyku, produkcję przelotki co ma z jednej strony SIO a z drugiej strony coś innego.
Coś w rodzaju:
http://bkindustrial.en.ecplaza.net/site … 234044.jpg

Oczywiście to przykład bo to jest vga<->DVI a my potrzebujemy z jednej strony SIO a z drugiej np db15.


Taka przelotka, wyprodukowana dla każdego potencjalnie zainteresowanego, raz na zawsze rozwiązałaby problem kabli SIO.

40

Odp: Wtyki SIO - nowe

@lotharek: w Polsce za samą formę krzyknęli 20.000 PLN (zwróć uwagę, że są dwa elementy - góra i dół czyli jakby obudowa i właściwy plastikowy element będący wtykiem). Jak będę znał szczegóły, zadzwonię do Ciebie i ustalimy co i jak z tym wkładem.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

41

Odp: Wtyki SIO - nowe

Mi za forme do sd emulca ( w koncu zrobilem metalowa) zawoali 12 tys.

ale byl wieksza, 2 czesci itp

sadze problem beda suwaki..i doysc duza zlozonosc.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

Odp: Wtyki SIO - nowe

czy wtyki robil tylko Molex ? ( Chelco czy cos w tym stylu tez chyb widzialem )

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

43

Odp: Wtyki SIO - nowe

kurde..a moze do MOLEXA napisac, czy by formy nie chcieli opchnac/podarowac ?

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

44

Odp: Wtyki SIO - nowe

Lothar, Molex w PL to tylko centrala, która zarządza kontaktami z fabrykami produkującymi dla nich podzespoły z nalepką "molex" - gdy napiszesz do nich, to zapytanie pójdzie "do góry", tam zostanie odpowiednio przekalkulowane, z czego potem fabryka dostanie "pokrycie kosztów wytworzenia", a "więcej niż resztę" dostanie nalepkodawca...

//EDIT: a może źle szukamy? O_BaDajcie to: http://allegro.pl/wtyk-obd2-obd-2-obd-i … 33857.html

//EDIT 2: kolejny ślad prowadzący do molexa: http://www.atariage.com/forums/topic/13 … try1676419

Ostatnio edytowany przez maw (2012-05-07 23:10:19)

___
Press play on tape...

45

Odp: Wtyki SIO - nowe

maw, a masz taką wtyczkę OBD w rękach? Obudowa pasuje do gniazda SIO? Jeżeli tak, można zrobić eksperyment z fuzją takiej obudowy z wtykiem ATX power. Może nawet lepiej: wyprodukować plytki PCB z możliwie grubego laminatu z
dziurami w odpowiednim rastrze i wlutować do nich piny z molexa?

Ostatnio edytowany przez xan (2012-05-08 09:14:23)

46

Odp: Wtyki SIO - nowe

widze ze w polsce to wciaz najtansza jest sila robocza...

przechodze na tumiwisizm

47

Odp: Wtyki SIO - nowe

Candle, tutaj występuje problem skali.

48

Odp: Wtyki SIO - nowe

no wlasnie, nie mozna wyjsc poza swoj ogrodek? trzeba lepic z plasteliny? naprawde? zbyt na 1000szt bardzo latwo znalesc, wystarczy napisac na aage, tutaj juz ja i seban zabieramy 300szt, jeszcze 700

wtyk odb jest jakies 2x dluzszy i 1.5 raza wiekszy od sio, jak bardzo ktos potrzebuje to moge machnac fote troche pozniej, narazie to battery depleted

przechodze na tumiwisizm

49

Odp: Wtyki SIO - nowe

A myślisz, że 1000szt. zamówisz w rozsądnych cenach w chrl?
Kurde, ten temat powraca jak bumerang a niestety do tej pory nie znaleźliśmy rozwiązania :(

50

Odp: Wtyki SIO - nowe

Panowie, tak naprawdę koszt generuje forma, wtyki są tanie. jeśli znajdzie się 10 osób do zrzutki na formę po 300 USD, to mamy dowolną ilość wtyków po ok. 0.1 USD/sztuka potem.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...