51

Odp: Wtyki SIO - nowe

Swoisty kickstarter.

Odp: Wtyki SIO - nowe

Duddie napisał/a:

Panowie, tak naprawdę koszt generuje forma, wtyki są tanie. jeśli znajdzie się 10 osób do zrzutki na formę po 300 USD, to mamy dowolną ilość wtyków po ok. 0.1 USD/sztuka potem.

z piec osob pewnie juz jest , wiec na start polowa dziela ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

53

Odp: Wtyki SIO - nowe

@duddie: co będzie z formą po wykonaniu "wystarczającej" liczby detali ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

54

Odp: Wtyki SIO - nowe

@grzeniu: będzie własnością osób które zrzuciły się na nią. Będą mogły w razie potrzeby zlecić produkcję kolejnej partii wtyków.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

55

Odp: Wtyki SIO - nowe

@Duddie: A co jak ktoś chce się dorzucić bezinteresownie? Jak to zrobić? Prawa własności mi niepotrzebne :D

xan napisał/a:

Swoisty kickstarter.

Oj przydałoby się coś takiego...

56

Odp: Wtyki SIO - nowe

@Duddie czy w tej cenie 0.1USD też wliczasz amortyzacje formy? Bo w sumie tego nie zauważyłem.

Zbyt myśle nie trudno byłoby znaleźć - cena po 300USD przy 10 osobach nie jest straszna - tylko finalnie pojawił by się pewnie problem kto na koniec dysponuje formą (każdy bierze 1/10?). Ja może i bym kilka wtyków sam wziął - sprzedać nie byłoby trudno - jak już wspomniano na Atari Age a nawet na rodzimych portalach - z zyskiem oczywiście bo wypadałoby aby każdy sobie odrobił 300USD które włożył i resztę też.
Pewnie byłbym skłonny wyłożyć taką kasę ale nie w tej chwili - chociaż temat pewnie jeszcze trochę poleży aż nabierze mocy...

Dopiero teraz zauważyłem, że część problemu została już wyjaśniona.

Ostatnio edytowany przez pawel (2012-05-08 18:16:00)

57

Odp: Wtyki SIO - nowe

Duddie napisał/a:

@lotharek: w Polsce za samą formę krzyknęli 20.000 PLN (zwróć uwagę, że są dwa elementy - góra i dół czyli jakby obudowa i właściwy plastikowy element będący wtykiem). Jak będę znał szczegóły, zadzwonię do Ciebie i ustalimy co i jak z tym wkładem.

Ilo krotna forme zakladales , tzn ile detali na raz mozna na niej wykonac ?

Atari 65/130XE + SDrive + SIO2SD +xc12 ; AMIGA 600 2Mb + CF IDE+HxC SD ; AMIGA 500 +512Kb; C64 + 1541 +mag; klon A2600

58

Odp: Wtyki SIO - nowe

pawel napisał/a:

Ja może i bym kilka wtyków sam wziął - sprzedać nie byłoby trudno - jak już wspomniano na Atari Age a nawet na rodzimych portalach - z zyskiem oczywiście bo wypadałoby aby każdy sobie odrobił 300USD które włożył i resztę też.

Przy tej ilości zamówionych wtyków i zalaniu rynku przez tylu sprzedawców... hmmm... wątpie aby komukolwiek i kiedykolwiek zwróciły się jakieś pieniądze. Bądźmy realistami. Jedyna szansa to w pojedynkę zamówic formę i wyciskać detale.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

59

Odp: Wtyki SIO - nowe

No to wracamy do punktu wyjścia? Szabrowanie magnetofonów? Lub pozyskanie np informacji od molexa czy mają i za ile.

60

Odp: Wtyki SIO - nowe

Gdyby dało się na tym nie stracić finansowo to sam zamówił bym wykonanie projektu oraz formy jak i zlecenie wykonania odpowiedniej ilości detali. Znam tę branżę, bo całkiem niedawno opracowywałem osobiście sterowanie jak i wykonywałem całą automatykę pewnych urządzeń pomocniczych do wtryskarek. Projekt + wykonanie takiej formy w kraju (firma z Bydgoszczy) to powiedzmy nie mniej niż 25 tyś zł. Do tego dochodzą koszty wyprodukowania przynajmniej kilku tysięcy detali aby dostać dobrą cenę. Powodzenia ! No chyba że u "chińczyka", ale tam wolę zjeść.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-05-10 09:23:06)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

61

Odp: Wtyki SIO - nowe

Niestety grzeniu, nasze hobby jak każde inne robi się kosztowne. Hobbystów mało, przy małych seriach wszystko drogie. Ja się waham jeszcze tylko dlatego, że nie skończyłem własnych projektów, które będą korzystały z wtyku SIO. Może bardziej mnie przyciśnie, jak już będzie wersja finalna.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

Odp: Wtyki SIO - nowe

yooo , jak już będzie ...

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

63

Odp: Wtyki SIO - nowe

A powiedzcie mi 'spece' czemu wykonanie takiej formy jest takie kosztowne, czy  to nie jest zwykly blok stali wyfrezowany na cnc na forme, z dodatkowymi otworami na 'mase plastikowa' pod cisnieniem i jakimis otworami montazowymi do scisniecia jej?

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

64

Odp: Wtyki SIO - nowe

Po pierwsze wykonany jest z wysokogatunkowej stali a obróbka wymaga zapewnienia najwyższej klasy gładkości i chropowatości powierzchni (lustereczko), po drugie takiej formy nie wykonuje się w kilka dni. Ostatnio macałem kilkutonową (tak !) formę, która wykonywana była przez ponad pół roku ! Obróbka jest żmudna i pracochłonna. DO tego wykorzystuje się nie tylko frezarki cnc (np. 5-osiowe) a także różnego typu (elektro)drążarki, centra wielozadaniowe. Oczywiście wszystko pod kontrolą maszyn pomiarowych (chropowatościomierze, mikrokopy pomiarowe, ramiona pomiarowe). To wszystko kosztuje. Kosztuje także serwis i utrzymanie a także zapewnienie odpowiedniego zaplecza ludzkiego do obsługi tychże maszynek. Nakarmić prądem też trzeba :) Tanio nie jest.

http://www.youtube.com/watch?v=efC3PdT3HkY&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=eL-spyGetgA&feature=relmfu

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-05-10 20:09:53)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

65

Odp: Wtyki SIO - nowe

Dobra dobra, ale CZY POTRZEBA AZ TAKIEJ SOFISTYKACJI (hehe) zeby zrobic zasrane wtyczki sio. To nie sa czesci do samolotu ani zastawka serca. Na probe kiedys wykonalem forme z aluminium na RECZNEJ frezarce, co prawda to byl odlew z poliuretanu a nie wtrysk i nie byla to wtyczka sio, ale nie roznil sie od oryginalu i nie bylo nawet widac ze to 'domowa' robota.

Ostatnio edytowany przez syscall (2012-05-10 20:23:58)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

66

Odp: Wtyki SIO - nowe

Nie no oczywiście wtyczkę można odlać z parafiny...

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

67

Odp: Wtyki SIO - nowe

pewnie w latach 70 gdy te wtyczki byly w sprzedazy, to frezarke cnc 5 osiowa mial co drugi amerykanin w garazu, ze o calej reszcie nie wspomne

to nie jest roket sajens, jasne, bedzie kosztowac, bo jakos nikt za darmo nie zrobi
i bedzie ze stali, bo musi wytrzymac cisnienie robocze i cala serie produkcyjna bez wielkich nadlewek, ale to nie musi byc zastawka serca

koszt typu 25k pln to tylko w polsce - dzieki temu dlugopisy mamy chinskie

przechodze na tumiwisizm

68

Odp: Wtyki SIO - nowe

grzeniu napisał/a:

Nie no oczywiście wtyczkę można odlać z parafiny...

Mozna tez wystrugac z drewna, tylko ze nie takie bylo pytanie.
Ja po prostu mam watpliwosc czy nie da sie wykonac dobrej jakosciowo wtyczki, bez high-tech formy z 'lusterkiem na scianach i chropowatosciomierz-approved' No ale  coz, jesli bedzie mnie to mocno bodło, to za tydzien bede miec 100 wtyczek, a wy bedziecie dalej zbierac na forme :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

69

Odp: Wtyki SIO - nowe

Candle napisał/a:

... to frezarke cnc 5 osiowa mial co drugi amerykanin w garazu, ze o calej reszcie nie wspomne

:) :) :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

Odp: Wtyki SIO - nowe

dodam tylko od siebie ze gowno po kilku godzinach tez twardnieje , voila ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

71

Odp: Wtyki SIO - nowe

Mi się wydaje, że ta forma do wtrysków jest z wysokogatunkowej stali i obrabiana w takich restrykcyjnych parametrach, aby bez zmiany kształtu i z zachowaniem jakości pozwolić na wypuszczanie wielotysięcznych serii kubek w kubek takich samych. I to ma sens. Musi trzymać parametry. Natomiast, jak ktoś potrzebuje 100 (słownie 100 lub nawet 300) egzemplarzy, to myślę że aluminiowa da radę.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

Odp: Wtyki SIO - nowe

na pewno masz rację

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

73

Odp: Wtyki SIO - nowe

syscall napisał/a:

Mozna tez wystrugac z drewna, tylko ze nie takie bylo pytanie.

O tym nie pomyślałem a to będzie najłatwiejsze... drewniane atari i teksty, które lecą tutaj w wątku odrazu nasuwają na myśl pewien plik .mod

74

Odp: Wtyki SIO - nowe

@wieczór: a o czym ja wyżej pisałem ? No i wkrętak służy do wkręcania.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-05-11 06:55:29)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

75

Odp: Wtyki SIO - nowe

Panowie...
mam znajomego, który ma zakład pełen CNC....hamerykańskich...mogę go spytać o koszty zrobienia formy ale przydałyby się jakieś rysunki coby mógł ocenić swoje koszty.
W razie czego kontakt przez PW.

P.S. Można też tak ekologicznie z tekturki :) :) :
http://dslry.pl/wp-content/uploads/2012/04/Aparat-fotograficzny-od-Ikei2.jpg