176

Odp: Vbxe 2

Te etykiety są zupełnie nieczytelne.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

177

Odp: Vbxe 2

Candle <- to moja XEGS? :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

178

Odp: Vbxe 2

ta jest ;) jedyny xegs dziewica jaki w tej chwili mialem ;]

przechodze na tumiwisizm

179

Odp: Vbxe 2

FX v1.20 programmer's manual
it might be full of grammar errors and misspellings since it was partially translated by me (v1.07 by Drac030, updated to v1.09 by Mikey), but they are busy at the moment, and noone else was willing to do the job...

przechodze na tumiwisizm

180

Odp: Vbxe 2

Rzeczywiście oczy bolą jak się patrzy na czcionkę na zdjęciu. Bardzo to utrudnia, szczególnie lamerom hardwerowym, khmm ...
(Ale powiększyłem sobie i jest już ok)
A programmer's manual jest w oryginale w jakim języku?
Jeśli po polsku, to może też warto zamieścić?

Ostatnio edytowany przez George (2009-10-19 09:33:34)

181

Odp: Vbxe 2

lotharek - a pomógłbyś w samej instalacji? Za sowitą opłatą :)
location: Warsaw district?

182

Odp: Vbxe 2

Ja nie potrafię znaleźć (XE):
1. Gdzie podłączyć CSYNC
2. Czy CSDxx na J1 to jest D6xx ?
3. Czy to już koniec podłączeń i gdzie na VBXE trzeba podpiąć to co się wymontowywuje z płyty Atari?

183

Odp: Vbxe 2

Candle: sposób montażu w XE na kościach 1-bitowych będzie identyczny jak 4-bitowych (zdjęcie)? Kiedy mogę się spodziewać przesyłki?

184

Odp: Vbxe 2

bedzie fota, ale praktycznie to samo co przy 4 bitowych
narazie realizuje przesylki do developerow

george:
1) do monitora/tv - cos napisze dokladniej
2) tak
3) tak, to juz koniec polaczen, do vbxe w przypadku xe w wersji pal nalezy wlutowac kwarc (X1 na plytce vbxe) i to wszystko

programmer's manual jest i po polsku, ale wersji pl nie trzeba sprawdzac, dlatego jej nie widac
bedzie wypuszczona wraz z rdzeniem, prawdopodobnie jutro (zalezy od czynnikow zewnetrznych, wrecz interkontynentalnych)

przechodze na tumiwisizm

185

Odp: Vbxe 2

Vbxe w 65 xe na jednobitowych pamieciach:
http://images43.fotosik.pl/217/bde5ec3a416b1625med.jpg

Reszta fotek z montazu  tutaj: http://picasaweb.google.co.uk/zaxoniec/Vbxe2#

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

186

Odp: Vbxe 2

George napisał/a:

lotharek - a pomógłbyś w samej instalacji? Za sowitą opłatą :)
location: Warsaw district?

George - nie dramatyzuj

moze od razu 1 mb ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

187

Odp: Vbxe 2

Dobrze, już się uspokajam. Bo ja po prostu już bym chciał tego używać :)
1MB - czemu nie, z chęcią :)

188

Odp: Vbxe 2

Ano wlasnie, ok, wiem ze vbxe2 ma swoja pamiec i moze robic za rozszerzenie 320k, wczoraj testowalem  Numen, Bombjack, Crownland itp , smigaja bez problemow wiec pytanie po co  vbxe pamiec na plytce   jesli jest wgrany rdzen bez obslugi 320 kilo? Po co wtedy jest ta pamiec? Rozumiem ze na dane gry, sprite itp wiec jak to sie ma do hipotetycznych produkcji? ! mega nadal bedzie w modzie?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

189

Odp: Vbxe 2

czy juz wiadomo (jakas instrukcja, zdjecie cokolwiek) ktory kabelek trzeba przylutowac do vbxe z rdzeniem 1.2 ? sory ze wyskakuje jak filip z konopi ale nie czas zeby to opublikowac?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

190

Odp: Vbxe 2

lopatologicznej brak, slowna jest na ostatniej stronie programmer's manual do fx 1.20

cala paczka wyjdzie w sobote/niedziele

przechodze na tumiwisizm

191

Odp: Vbxe 2

jak juz pisalem na aage - goraco zachecam do wyslania pw z adresem wysylkowym dla vbxe - wysylki do developerow mam juz za soba i rozsylam plytki w kolejnosci nadsylania adresow
ludzie ktorzy nazamawiali udziwnienia (typu zlacza katowe) beda czekac nieco dluzej, jako ze nie moge montowac tych plyt tasmowo

z mojej perspektywy najszybsza plytka do wyprodukowania i przetestowania to plytka dla XE w wersji NTSC - poniewaz jest kompletna, w wersji PAL musze lutowac i wylutowywac kwarc :/

przechodze na tumiwisizm

192

Odp: Vbxe 2

sciaga dla 130/65XE na jednobitowych pamieciach:

http://spiflash.org/files/vbxe20/Guide/Atari130XE1bit.jpg

prosze 3 razy przeczytac tekst na zielono ze zrozumieniem, bo pozniej bedzie ping-pong pocztowy

Ostatnio edytowany przez Candle (2009-10-29 02:38:49)

przechodze na tumiwisizm

193

Odp: Vbxe 2

Mam kwarc o symbolu CO70034 (14,187576) w swoim 130XE na jednobitowych. Jest OK?

194

Odp: Vbxe 2

A skąd wiadomo, czy pamięci są jednobitowe?

195

Odp: Vbxe 2

Jest 8/16 (800XL, 65XE / 130XE) kości. W przypadku jednobitowych są 4 kostki pamięci w 130XE.

196

Odp: Vbxe 2

A na zdjęciu jest 16 kości?

197

Odp: Vbxe 2

A nie ma? ;) DWA RZĄDKI po osiem kości.

Dobra, nie off-topicujmy, niech Candle wyjaśni o co chodzi z tym kwarcem i czy mój CO70034 (14,187576) (który wygląda trochę inaczej niż ten na zdjęciu) będzie OK. Bo skróty myślowe Candle'a bywają czasem dośc enigmatyczne, przerabiałem już na schemacie SimpleStereo :P Także proszę o wyjaśnienie o co chodzi z kwarcem, jak się ma ten "OPTION" do montażu, itp. OCB ogólnie ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2009-10-29 10:54:29)

198

Odp: Vbxe 2

Jacques napisał/a:

W przypadku jednobitowych są 4 kostki pamięci w 130XE.

Ok. Już rozumiem. Chciałeś napisac w przypadku 4bitowych są 4 kostki dla 130XE. I dwie dla 65XE.

199

Odp: Vbxe 2

ogolnie biega o to, ze jesli ma sie taka kwadratowa puszke, to trzeba twardzo mowic ze ma sie XEGS'a - bo w XEGS'ach byly chyba tylko takie puszki (przynajmniej tylko takie tam widzialem) a w XE byly wlasnie kwarce
jednak sa wyjatki - a ja musze inaczej programowac kontroler na plytce VBXE aby wiedzial skad wziasc sygnal zegarowy

jesli macie w swych zasobach wiecej niz 1 komputer XE to pewnie ten drugi bedzie mial zwykly kwarc (taki o ktorym pisze Jacques, czy on zolty, szary czy metalowy to obojetne) to po prostu przelozcie go i tez jest po klopocie

klopot beda mialy ludziki ktore maja tylko jeden komputer, no i trafil sie im akurat taki oscylator, a zapomnialy sie nim pochwalic

przechodze na tumiwisizm

200

Odp: Vbxe 2

Acha, dzięki za wyjaśnienie, czyli ten mój jest standardowy dla XE (w przeciwieństwie do  XEGS).

A OPTION? Nie będzie trzeba tego robić w takim razie w 130XE?

Ostatnio edytowany przez Jacques (2009-10-29 11:15:21)