51

Odp: nowa stacja do atari

Ponosi was, najblizej prawdy jest seban :)

52

Odp: nowa stacja do atari

jell: to jest takie SIO2PC, narysowane w LabView

A AVRy są tanie i dobre.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

53

Odp: nowa stacja do atari

siema! czy to będzie projekt komercyjny - czytaj płatny? jak to będzie z większymi formatami - czy jakiś dos atarowy będzie potrafił to obsłużyć?

możesz podać adres strony na której pojawiały się będą bieżące informacje na temat Twojej stacji (bo chyba takową założyłeś ;o), jak nie to ja mogę udostępnić miejsce u siebie)?

no i mógłbyś zdradzić parę tajemnic - wszystkich aż skręca, a Ty nic...

54

Odp: nowa stacja do atari

cierpliwosci...
jak beda efekty - autor na swojej stronce opisze, po czym zlinczuje tu...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

55

Odp: nowa stacja do atari

podczepię się pytaniem, czy Ktoś wie jak w stacji dysków zbudowanej na WD279x rozpoznaje się format dyskietki? jak znajduje się prędkość, ilość sektorów itp. może Ktoś tu przy okazji wie? a może przynajmniej Ktoś wie jak rozpoznaje się w uPD765 (klon i8272 z PC)?

56

Odp: nowa stacja do atari

ustawiasz FM, krecisz dyskietka i czytasz sektor 18, jak sie uda - masz SD
ustawiasz MFM krecisz, czytasz sektor 26, jak sie uda - masz ED
ustawiasz MFM krecisz, czytasz sektor 18, jak sie uda masz DD
ustawiasz MFM i side 1, czytasz sektor 18, jak sie uda masz DSDD.

Calkowity 'detect' wymaga paru obrotow dyskietka, w zasadzie to po 5 pulsach /INDEX powinno sie juz wiedziec o dyskietce wszystko.

WD27xx jest pod tym wzgledem bardzo przyjemne bo przy wszystkich operacjach READ SECTOR, automatycznie zwraca RNF w statusie jesli sectora nie ma. Nie wiem jak inne kontrolery.

Ostatnio edytowany przez mikey (2009-07-05 18:26:34)

57

Odp: nowa stacja do atari

Nieśmiało zapytuję o losy tego niezwykle smakowitego projektu...:)

ogólnie to k...a jesień idzie!

58

Odp: nowa stacja do atari

prace trwaja, choc przyznam ze nie mam za wiele czasu ostatnio.
Dodam tylko ze 'koder/dekoder' mfm na 'ogolniedostepnych' scalakach okazal sie trudniejszy do realizacji niz myslalem. :)
Jednakowoz prace trwaja :)

Ostatnio edytowany przez mikey (2009-11-29 16:27:32)

59

Odp: nowa stacja do atari

mikey, kolego! masz spis formatu dyskietek w różnych gęstościach? chodzi mi o to ile i jakie bajty lecą po kolei na ścieżkach... podzielił byś się...

60

Odp: nowa stacja do atari

Po co mam powtarzac cos co  jest opisane w dostepnych manualach od WD27xx.
Nawet tabelki ładne są do tego.

Ostatnio edytowany przez mikey (2009-11-29 22:57:26)

61

Odp: nowa stacja do atari

a mógłbyś podać jakiś link do tego pdfa z tabelkami, bo takiego nie znalazłem...

przy okazji, pewnie masz już jakieś doświadczenie z odczytem i jak czy przy różnych gęstościach zapisu zmienia się szybkość bitrate strumienia odczytu?

62

Odp: nowa stacja do atari

Ostatni raz ci podpowiadam,  bo ciagle zadaejsz te same pytania ale nie pofatygowales sie aby przeczytac datasheety ktore juz kolejny raz Ci polecam (w innym watku tez) Dla idacych na latwizne jest inne forum, obawiam sie jednak ze o wiele mniej merytoryczne w tej kwestii.

A wiec:

Dla napedow 5.25 predkosci sa zasadniczo 3. 125kbit (SD,FM) 250kbit/s (DD/ED MFM) i 500kbit/s (HD/MFM)
Prosze link do dokumentacji WD: http://www.alldatasheet.com/datasheet-p … D2797.html
formaty sciezek sa na stronach 1-107, 1-109, 1-110.

63

Odp: nowa stacja do atari

sory nie chciałem nikogo zirytować... widziałem te rysunki myślałem, że masz coś więcej... w drugim moim wątku też nikt nie napisał a podejrzewam, że Ty możesz wiedzieć, gdzie w WD2797 ustawia się bitrate? nie mogę znaleźć tego w żadnym pdfie... P.S. może Ktoś tu ma skany dwóch artykułów na temat stacji TOMS które ukazały się bodajże w "Moje Atari", jeden to "Programowanie stacji TOMS MULTI", Robert Miziński, "Moje Atari" nr 7, a drugi to przedruk kodów źródłowych ROMu stacji TOMS 720, niestety nie pamiętam ani tytułu ani numeru pisma...

64

Odp: nowa stacja do atari

ogólnie to już będę siedział cicho ;)

65

Odp: nowa stacja do atari

zadnego bitrate sie nie ustawia, to juz ci tez pisali w innym watku :P

66

Odp: nowa stacja do atari

bitrate: już pisaliśmy chyba kiedyś że tego się nie ustawia w żaden sposób. Prędkość strumienia danych wynika tylko i wyłącznie z formatu zapisu/odczytu (FM/MFM) oraz prędkości obrotowej dyskietki. Kodowanie FM/MFM daje tą wspaniałą możliwość iż clock można bez problemu odtworzyć ze strumienia napływających danych.

http://en.wikipedia.org/wiki/Modified_F … Modulation

Przy zapisie kontroler doskonale wie kiedy będzie potrzebował następnych danych, również było o tym wcześniej.

67

Odp: nowa stacja do atari

sory, ale muszę Was wypytać, wiem, że był o tym wątek, ale tam mnie piszący nie przekonali - ZTCW dyskietka obraca się ze stałą prędkością (no poza HD gdzie trochę przyśpiesza) no to jakim cudem raz mieści się na ścieżce 26 sektorów 128 bajtowych, a innym razem 26 sektorów 256 bajtowych - musi być zmiana bitrateu... albo sektory 512 bajtowe znów musi być przyśpieszenie...

uczepiłem się tego WD279x bo można go zakupić na ebayu (ciekawostka)

68

Odp: nowa stacja do atari

ale z enkodowania strumienia danych controler odtwarza sobie bitrate
i kodowanie strumienia danych wedle zadanych parametrow (np wielkosci sectora) wymusza odpowiedni bitrate w druga strone

przechodze na tumiwisizm

69

Odp: nowa stacja do atari

Obawiam sie że 'nie przekonałeś' Pana :)

70

Odp: nowa stacja do atari

bezrobotny napisał/a:

sory, ale muszę Was wypytać, wiem, że był o tym wątek, ale tam mnie piszący nie przekonali - ZTCW dyskietka obraca się ze stałą prędkością (no poza HD gdzie trochę przyśpiesza) no to jakim cudem raz mieści się na ścieżce 26 sektorów 128 bajtowych, a innym razem 26 sektorów 256 bajtowych - musi być zmiana bitrateu... albo sektory 512 bajtowe znów musi być przyśpieszenie...

Nie musi być zmiany, bo sektorów 256-bajtowych na ścieżce mieści się 18 a 512-bajtowych - 9.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

71

Odp: nowa stacja do atari

;) w jednym poście kolega pisze że są trzy prędkości a post niżej inny kolega, że nie ma zmiany... może faktycznie wszystkie gęstości śmigają na 125kBit... no nie wiem, muszę sobie kurczę kupić oscyloskop cyfrowy, to się sprawdzi ;)... co do read/write to się mogę zgodzić, że kontroler sam sobie odtwarza zegar, ale co z formatowaniem?

ale inna sprawa, Ktoś gdzieś tu pisał że APE wyświetla komendy wysyłane z atari, właśnie kupiłem sobie kabelek tylko czy Ktoś może mi powiedzieć jak włącza się to wyświetlanie komend z atari? (jeszcze kabelek nie dotarł)

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2009-12-05 14:44:54)

72

Odp: nowa stacja do atari

zalamka...
a wlacz se ape, to cie olsni...

przechodze na tumiwisizm

73

Odp: nowa stacja do atari

No widzicie, nie przekonaliście kolegi, on wie, że musi się gdzies w kontrolerze WD ustawiac bitrate, bo przeciez sa trzy prędkości. Nie znata się i tyle...

KMK
? HEX$(6670358)

74

Odp: nowa stacja do atari

zalamka jest do "innej sprawy"

przechodze na tumiwisizm

75

Odp: nowa stacja do atari

no dobra już się nie odzywam, ale przy okazji może Ktoś wie czy w APE można podsłuchiwać całą transmisję na złączu pheripheral Atari? nie tylko do APE?