1

Temat: XEP 80 i jej modyfikacje

Czy ktoś przerabiał względnie modyfikował XEP80 zgodnie z tym co mozna znaleźć w internecie pod linkiem:
http://www.mathyvannisselroy.nl/special%20stuff.htm ? względnie ktoś spotał się z jakimis modyfikacjami XEP80 ?

2

Odp: XEP 80 i jej modyfikacje

Ja kiedyś przerobiłem XEP80 tak, by można było podłączyć monitor Hercules. Schemat i opis na dereatari.

Ostatnio edytowany przez jer (2009-12-17 20:34:39)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

3

Odp: XEP 80 i jej modyfikacje

.. a ciekawi mnie, czy BobTerm dla XEP80 wstanie bez problemów w trybie 80x24 pod VBXE :) - muszę to sprawdzić, bo może być ciekawie - a teoretycznie program winien odwoływać się do "E:" / "CON:"

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: XEP 80 i jej modyfikacje

OK wszystko ładnie i pięknie ale... MONITOR HERCULESA nie jest już chyba osiągalny... więc przeróbka średniosensowna...
Może warto pogrzebać w XEPie i pokombinować do VGA ?
ale wracając do meritum  sprawy czy o czasiem nie ta sama przeróbka ? ze strone DEREATARI ten caz XEP80stuff bo na moje oko wyprowadza się te same sygnały przez ten sam układ - 4 negatory ale może się mylę ?

5

Odp: XEP 80 i jej modyfikacje

Nie ma sensu pakować VGA do XEP. Już lepiej zainwestować z projekt VGA dla VBXE, bo to ma sens.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: XEP 80 i jej modyfikacje

antek napisał/a:

czy o czasiem nie ta sama przeróbka ?

Pewnie to ta sama przeróbka - robiłem ją z 15 lat temu, a gdy rysowałem schemat XEP80 to i ten schemat dołączyłem.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

7

Odp: XEP 80 i jej modyfikacje

Kurde. Nie wiedziałem że XEP80 ma taki superowy czip w środku