Temat: Klawiatura do XEGS

Mam do pozbycia się lub zamiany, bo nie mam XEGS, klawiaturę:

http://lh6.ggpht.com/_ydeX8VpoEeM/SxWmBpHavOI/AAAAAAAAAU0/-Y5AMOV6B78/s640/IMG_4793.JPG

Brak klawiszy a sama klawiatura ma niesprawny reset (przerwa na folii), reszta styków działa.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2009-12-02 00:33:25)

2

Odp: Klawiatura do XEGS

chetnie przyjme lub odkupie
nie wiem czy mam cos co moglo by cie zainteresowac, ale zawsze zostaja jakies pieniazki...

przechodze na tumiwisizm

3

Odp: Klawiatura do XEGS

VBXE :) :)

Ale tak serio: naprawa 1050 w barterze ? Coś nie mogę sobie poradzić. Regulacja obrotów nic nie daje, głowica wypucowana ale flop czasem formatuje "od szczału" ale częściej nie. Z naciskiem na: nie.

4

Odp: Klawiatura do XEGS

moze byc, tylko musialbys podeslac jakies nosniki testowe, bo nie mam nic :(
(procz drugiej 1050 do porownania ;)

przechodze na tumiwisizm

5

Odp: Klawiatura do XEGS

BartoszP: A dyskietki są na pewno DS/DD a nie HD?. Nowe, używane? Jaki błąd zgłasza stacja po nieudanym formatowaniu?

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

6

Odp: Klawiatura do XEGS

przerwany reset niczemu nie szkodzi :) - w XEGS reset jest w kompie a nie w klawiaturze ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: Klawiatura do XEGS

Jer: dyskietki na 200% DS/DD...HD leżą odłożone głęboko w pudłach. Błąd 144. Lepiej dział gdy docisnę "łapacz dyskietek" wchodzący w otwór dyskietki, to jest lepiej bo tak jakby ją centrowało lepiej. W efekcie po wyjęciu i wsadzeniu ponownym dyskietka "bije" Póki siedzi wewnątrz po sformatowaniu to jest dobrze.

Pin: no to jak znalazł :)

8

Odp: Klawiatura do XEGS

Error 144 - wyczyść czujnik zabezpieczenia dyskietki, pewnie tam siedzi oderwana nalepka i zasłania go, albo kurz i po włożeniu dyskietki czasem go odsłoni - wtedy dyskietka się sformatuje. Może także być niekontakt w tym obwodzie.

Co do centrowania: pewnie masz nadpękniętą sprężynę płaską, na której trzyma się ten "łapacz". Może być poślizg dyskietki wskutek słabego docisku. Może też źle działać wyrzutnik (główka karbowana zawleczki przetyczki wąsa zamka osi wyrzutnika :D), bo się nie zatrzaskuje i naciska na dyskietkę.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

9

Odp: Klawiatura do XEGS

jer: co do centrowania, już dawno wyjąłem ten okrągły górny grzebień łapacza dyskietki i obejrzałem sprężynkę i nawet ją rozciągnąłem dla zwiększenia nacisku. Nie pomogło. Resztę muszę przetestować.

Candle: klawiatura oczywiście dla Ciebie zaklepana. Jeśli wytrzymasz trochę, to spróbuje sam pooglądać fdd na razie.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2009-12-02 21:47:15)

10

Odp: Klawiatura do XEGS

oki ;) tylko nalegam, co bys nie zniszczyl tego bardziej
bo jesli pozniej sie okazuje ze pierwotny problem to paproch kolo wlacznika, a wynikly to pol mechaniki zwalonej to wszelkim naprawiaczom przechodzi ochota na naprawe, a "srodowisko" okresla takiego jegomoscia (tego co probowal naprawic nim oddal do naprawy) jako paprak

przechodze na tumiwisizm

11

Odp: Klawiatura do XEGS

Paprak, nie paprak ale jako jedyny w Bielsku miałem ileś lat temu program własnej produkcji do kalibracji fdd 3.5 i uratowałem sporo napędów różnym serwisom.

12

Odp: Klawiatura do XEGS

BartoszP napisał/a:

już dawno wyjąłem ten okrągły górny grzebień łapacza dyskietki i obejrzałem sprężynkę i nawet ją rozciągnąłem

To nie o tę sprężynę chodzi. Dźwignia, na której wisi ten okrągły docisk jest mocowana do napędu za pomocą cienkiej blaszki stalowej lub brązowej stanowiącej jednocześnie zawias dla tej dźwigni. Ta blaszka lubi się zmęczyć i pękać, wtedy nie ma właściwego docisku i dyskietka chwilami się poślizgnie.
Ale jak pisałem, wyczyść czujnik optyczny zabezpieczenia dyskietki. Musisz w tym celu odkręcić górną część czujnika i przedmuchać otwór.
Jeśli formatujesz drugą stronę dyskietki - wytnij podobne do istniejącego symetryczne nacięcie, jeżeli nie masz zamontowanego przęłącznika.
Napisz czy pomogło.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

13

Odp: Klawiatura do XEGS

Jako, że nie znalazłem "główki karbowanej zawleczki przetyczki wąsa zamka osi wyrzutnika" :) :), to stacja poszła do Candla cobym nie został "paprakiem" na zawsze.

14

Odp: Klawiatura do XEGS

a dałoby radę chwycić z tego keyborda do XEGS sam klawisz help ?  tego szarego okraglaka ? bo mi sie juz wytarł:-(

15

Odp: Klawiatura do XEGS

Pytaj Candla...on już ją ma...