Temat: Złącze VME w MegaSTE/TT

Pytanie czysto teoretyczne. Czy można byłoby wsadzić do TT backplane VME z większą ilością złącz ? Np. takie:
http://cgi.ebay.de/VME-Bus-Backplane-J2 … 439ce682db
Choć mi osobiście chodzi o dwa złącza (na grafikę i sieć). Wiem, że był w TT stosowany VME Doppler, ale jest on jak Yeti, wszyscy o nim mówią, nikt go nie widział :)

Było miło :) Do widzenia.

Odp: Złącze VME w MegaSTE/TT

O ile mi wiadomo, to nie ma przeszkód.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Złącze VME w MegaSTE/TT

Z tego co myślę (teoretycznie, bo nie znam się na temacie, ale z ciekawości coś tam czytałem) to będzie to działać pod warunkiem, że karty słuchają w różnych przestrzeniach adresowych. Karty z innych systemów VME mają pokrętła/jumpery do wybierania adresu, na kartach do Atari takich nie ma - pewnie producenci ich nie dawali zgodnie z wytycznymi Atari, że karta ma być jedna. A jak rozwiązali to, że na Mega STE i TT są różne przestrzenie adresowe? Pewnie tak, że wykorzystują tę część A24 która się pokrywa?

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

4

Odp: Złącze VME w MegaSTE/TT

Nie, są karty które mają zworki i odpowiednio działają (po przestawienie) z TT i Mega STE. Przypuszczam, że powinno zadziałać. Nie mam żadnej sieciówki do TT-ki, więc nie próbowałem szukać rozwiązania...

Sikor umarł...