1

Temat: Operation Wolf

Witam i mam pytanie związane z tytułem bądź co bądź znanym i głośnym (m.in.  bezdyskusyjnym zwycięzcą listy przebojów Bajtka - patrz "Bajtek" nr 2/91). Otóż zawsze wydawało mi się, że istnieje wersja Operation Wolf na małe Atari, natomiast teraz, gdy próbuję ściągnąć ją z sieci, dosłownie nigdzie nie mogę jej znaleźć. Przejrzałem bodaj wszystkie polskie i zagraniczne archiwa i nic, mimo że wszędzie są np. polskie klony typu Operation Blood.

Może zatem to moja pamięć jest zawodna i OW nigdy na małym Atari nie występowało? Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie tej kwestii, a jeszcze bardziej byłbym wdzięczny za podrzucenie mi tej gry na mój adres e-mail (klusman@gazeta.pl)

Pozdrawiam, Klus

2

Odp: Operation Wolf

zglos sie do wujka Dely-ego to zrobi Ci lobotomie

kurfa jestes na forum, a do bazy plikow zajrzec nie łaska, przeciez link jest na aarea, na gorze glownej strony, kurfa czytac uwaznie !!!!!!!!!!!!

jak nie czytacie uwaznie to nie miejcie do mnie pretensji, i nie martw sie taki Nosty napewno Cie przebije

p.s.
a teraz zmienimy temat i zamiast tych slowotworczych peanow napisze ze Operation Wolf = Operation Blood na male Atari, druga czesc to Special Forces

p.s. #2
i tak Wszyscy Cie kochamy  :oops:

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: Operation Wolf

widzialem!  :twisted:

4

Odp: Operation Wolf

TeBe - hamuluj trochę, co?...  :evil:

Owszem - gierka o tytule Operation Wolf jest na Atari - jest to nędza, napisana chyba w turbo basicu przez niejakiego Janusza Karmańskiego - taka niby strzelanka uliczna, osobiście nie polecam...

Proponuję za to zająć się gierkami Operation Blood i Special Forces - co najmniej jedna z nich jest w tej chwili w bazie plików, gdzie szanownego kolegę zapraszam! :)

a tak w ogóle to większość gierek (konwersji) pisanych w latach 90-tych i później to właśnie tzw. polskie klony - osobiście uważam, że nie takie znowu tragiczne...  :D  :D  :D

I Ty zostaniesz big endianem...

5

Odp: Operation Wolf

W bazie jest OPERATION BLOOD (praktycznie to samo co OPERATION WOLF, tylko bez paru mniej znaczacych elementow) oraz SPECIAL FORCES - wiem, bo osobiscie je tam wrzucalem... :)

Poza tym warto byloby sobie zalatwic gry NAJEMNIK i NAJEMNIK 2 - to wprawdzie nie "chodzone" gry tego typu, ale tez sa cool (na razie nie ma ich w bazie).


P.S. Podobno OPERATION BLOOD znakomicie (jak na Atari) sprzedawal sie takze za granica Polski (m.in. w Niemczech). Nic dziwnego - tego brakowalo wczesniej na Atari   (bo np. LIVING DAYLIGHTS jest do d...y)

6

Odp: Operation Wolf

Poza tym warto byloby sobie zalatwic gry NAJEMNIK i NAJEMNIK 2 - to wprawdzie nie "chodzone" gry tego typu, ale tez sa cool (na razie nie ma ich w bazie).

oja.. 'najemnik' to byl niezly wyczes.. fakt :)

sun/goes/nowhere/fo/real

7

Odp: Operation Wolf

czyli jak rozumiem oficjalnej licencjonowanej przez Taito konwersji OW na małe Atari nie było? to by się nawet zgadzało z tym, co wyczytałem na MobyGames, ale np. na wyżej wspomnianej stronie nie wiedzą o legalnej konwersji na Atari ST (vide tutaj), czy równie legalnej na ZX Spectrum (tutaj), więc nie byłem pewien, czy do końca można im wierzyć. tak czy siak, dzięki za pomoc.

(a w OB i obie części Najemnika oczywiście grałem :))

8

Odp: Operation Wolf

Taito maczalo palce tylko w grze Arkanoid, nie znam innej gry z udzialem w/w

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

9

Odp: Operation Wolf

Taito maczalo palce tylko w grze Arkanoid, nie znam innej gry z udzialem w/w

TAITO maczało palce w wielu znakomitych grach (czytaj: stworzyło te programy), m.in. Space Invaders, Target Renegade, Bubble Bobble czy Chase H.Q., żeby wymienić tylko te bardziej znane. Operation Wolf to też produkcja TAITO, która wykonała oryginał na automaty, a konwersjami na komputery domowe zajął się Ocean (tutaj przykładowy pochodzący z ST screen potwierdzający powyższe słowa).

A mnie w moim poscie inicjującym dyskusję chodziło właśnie o to, czy była też konwersja wyżej wymienionego tytułu na małe Atari.

10

Odp: Operation Wolf

Jak juz jestesmy przy konwersjach:

Na Atari brakowalo tez gier 1942 i 1943 (samolot lecacy w gore ekranu - widok z lotu ptaka). Ale pamietam ze byla ladna konwersja - tylko samolot i obiekty stracane byly takie bardziej "tluste" :) Ktos pamieta moze tytul?

11

Odp: Operation Wolf

Co do 1942(3) - swego rodzaju konwersją jest gra Screaming Wings, za to ta "tłusta" gra to pewnie Tiger Attack, tyle że bardziej, jak dla mnie, przypomina ona Flying Shark`a...

I Ty zostaniesz big endianem...

12

Odp: Operation Wolf

Racja! I w tytule i w stwierdzeniu ze bardziej przypomina Flying Sharka...
Szefa nie ma - odpalam emulatorek i pokosze :)))
Dzieki!

13

Odp: Operation Wolf

faktycznie zawsze mi brakowało gierek typu 1942 i klony...ale terz dzieki cudowi pt MAME takich gierek na emu jest wysyp a najlepsza to w/g mnie Striker 1945 II..róló!!! Screaming Wings tysz nie jest zły (nawet sobie trainera zrobiłem...)a Tiger Attack to ładnie wyglądający kawałek mało grywalnego kodu...

gep/lamers^dial

14

Odp: Operation Wolf

A mnie na Atari najbardziej brakowało Kung-fu Master. Gierka była hiciorem w salonach gier i miała też swoją wersję na C-64 (choć uboższą) a na Atarkę nie było  :( . Dobrze że jest taki emul jak MAME.

15

Odp: Operation Wolf

Na Atari byla za to piekna gra - Wrobel's Hunters 2, cala redakcja Atari Magazynu namietnie w to macila, co zapewne tlumaczy tak duze opoznienia w wydawaniu kolejnych numerow tego pisma ;)

16

Odp: Operation Wolf

A mnie na Atari najbardziej brakowało Kung-fu Master. Gierka była hiciorem w salonach gier i miała też swoją wersję na C-64 (choć uboższą) a na Atarkę nie było  :( . Dobrze że jest taki emul jak MAME.

...wlasnie,a moze by tak ktos pokusił sie o popełnienie konwersji tego? pamietam ze kupe zetonow na to wydalem...

gep/lamers^dial

17

Odp: Operation Wolf

kung-fu master? A jak sie nazywala ta gierka co stal koles na srodku ekranu a z bokow lecialy noze itp, ktore trzeba bylo blokowac?

18

Odp: Operation Wolf

kung-fu master? A jak sie nazywala ta gierka co stal koles na srodku ekranu a z bokow lecialy noze itp, ktore trzeba bylo blokowac?

Na Atari ?  Nazywala sie NINJA MASTER i jest nawet tutaj, w Bazie Plikow AA.... Moim skromnym zdaniem jednak ta gra nie byla zbyt udana...  :?