1

Temat: uszkodzone 65XE - płyta 130XE - kości 2x4Bit

Hej!

Mam taką dziwnie dość uszkodzoną Atarkę. Gdy sprzęt był wyłączony dłużej niż 10 sek, po włączeniu go sprzęt zawiesza się w momencie gdy widać niebieski ekran wraz z kursorem w górnym rogu. Wystarczy włączyć i wyłączyć go ponownie lub wcisnąć Reset aby sprzęt się uruchomił poprawnie. Spotkał się ktoś z podobnym uszkodzeniem? Co do tej pory sprawdziłem:

- podmieniłem CPU
- podmieniłem POKEY-a
- podmieniłem OS-ROM
- sprawdziłem układ resetu, działa poprawnie.

To Atari 65XE to jakiś późny model, zamiast ROM-u z OS-em ma EPROM 27C256 (fabrycznie wlutowany). PIA jest wyprodukowane przez firmę HITACHI i ma oznaczenie HD68P21P.
Jeszcze jeden ciekawy efekt podczas włączenia, czasami przez dłuższą chwilę widać jednolite czerwone tło (1-2 sek) po czym system zaczyna startować normalnie i niestety kończy tak jak napisałem wyżej.
Jak ktoś spotkał się z podobnym uszkodzeniem proszę o rady lub podpowiedź... mogę zacząć gmerać obok FRED-a i RAM-u ale czy to dobra droga? (po poprawnym starcie MemoryTest/SelfTest przechodzi bez najmniejszych problemów)

pozdrawiam
Seban

Ostatnio edytowany przez seban (2010-02-05 17:03:32)

2

Odp: uszkodzone 65XE - płyta 130XE - kości 2x4Bit

Zamiń jedną kostkę pamięci na innego producenta i o innym czasie dostępu.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

3

Odp: uszkodzone 65XE - płyta 130XE - kości 2x4Bit

Kiedyś poruszałem ten temat, tylko jakoś nie mogę znaleźć tego posta :/

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: uszkodzone 65XE - płyta 130XE - kości 2x4Bit

A zasilacz nie pada Ci ?

5

Odp: uszkodzone 65XE - płyta 130XE - kości 2x4Bit

zasilacz nówka sztuka impulsowy 5V, 2.5A. Jak znajdę jakieś inne 4-bitowe kostki podmienię i dam znać czy pomogło.

dzięki i pozdrawiam
Seban