1

Temat: Henry's House

Witajcie.
Wczoraj, zanim padła mi 130tka pograłem chwilę w Henry's House. Słuchajcie jak to jest ta gra jest naprawdę świetnie zrobiona, masa kolorów, płynna animacja bohatera, ten dzuszek w pierwszym levelu jest niedość że w kilkunastu odcieniach to jeszcze zdaje się być trójwymiarowy......itd.

Triki jakieś, czy Atari naprawdę mo że wyświetlać więcej niż 3 na raz kolory na ekranie?
Podobnie jest z Ninja też masa kolorków.

2

Odp: Henry's House

masz schrzanione atari. albo na monitorze widzisz artefakty i dlatego masz wiecej niz 3 kolory.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3

Odp: Henry's House

very funny

http://www.5oft.pl/

4

Odp: Henry's House

aTARI spokojnie może pokazywać obraz w więcej niż w 3kolorach..

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-02-17 12:52:10)

5

Odp: Henry's House

Nie no nie rozumiem, kolega chyba chce mnie zdenerwować. Na kilku atari ta gra jest mocno kolorowa fajna i jest to efekt zamirzony.

Ostatnio edytowany przez secon (2010-02-17 11:12:59)

6

Odp: Henry's House

nie zdenerwować, tylko pokazać jaki jest fajny i dowcipny

7

Odp: Henry's House

albo jak bardzoe zdanie "Triki jakieś, czy Atari naprawdę mo że wyświetlać więcej niż 3 na raz kolory na ekranie?" oderwane jest od rzeczywistosci

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

8

Odp: Henry's House

secon napisał/a:

Nie no nie rozumiem, kolega chyba chce mnie zdenerwować. Na kilku atari ta gra jest mocno kolorowa fajna i jest to efekt zamirzony.

?

9

Odp: Henry's House

Chodzi mi o to, zobaczcie jakikolwiek screen z Henrys House, tam jest ładna kolorowa grafika prawda? Albo ten kulisty duszek co się tak rozciąga jest zbudowany z kilku kulistych i każdy ma inny odcień. Ciekawie to wygląda i efektownie.
A dla porównania całe mnóstwo gier w których ta kolorystyka jest zdecydowanie uboższa, zazwyczaj mozna się doliczyć kilku kolorków(3).

10

Odp: Henry's House

... bo inne gry ssaja, a tutaj sie akurat ktos postaral. prosta odpowiedz, na proste pytanie :)

kolejne przyklady swietnie wygladajacych tytulow: world karate championship, draconus, zybex, yoomp, joe blade I & II, spindizzy itd.

11

Odp: Henry's House

Plastron robi też niezłe wrażenie jeśli idzie o liczbę kolorów.

12

Odp: Henry's House

secon: nie denerwuj ludzi trzema kolorami, na atari najprymitywniejszy kolorowy tryb graficzny ma cztery kolory, a do tego możesz doliczyć kolory duszków. W Henry's House przyjrzyj się choćby planszy tytułowej (zwłaszcza na dole) i masz wyjaśnienie reakcji na twoje "czy atari może wyświetlić ponad 3 kolory".

KMK
? HEX$(6670358)

13

Odp: Henry's House

oj, są prymitywniejsze kolorowe tryby graficzne, które potrafią zaoferować jeszcze mniej, czyli 2 kolory, że o monochromatycznym nie wspomnę ;)

14

Odp: Henry's House

No to zwróćcie uwagę na gry np z Avalonu, większość rewelacja ale pod względem kolorystycznym tak sobie, kilka dosłownie kolorków.
----wszystko brązowe łacznie z bohaterem (3 odcienie brązowego)
Władcy ciemności
Klątwa
Sexmisja
---wszystko niebieskie---
Barbarian
--------------------------

Ostatnio edytowany przez secon (2010-02-18 09:58:12)

15

Odp: Henry's House

Wszystko brązowe, bo paleta atari - odróżnieniu np. od NESowej - oparta jest o fizjologiczne brązy. Stąd taki nieszczególny efekt. Ale np. odcienie złotego są całkiem, całkiem.

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

16

Odp: Henry's House

secon napisał/a:

No to zwróćcie uwagę na gry np z Avalonu, większość rewelacja ale pod względem kolorystycznym tak sobie, kilka dosłownie kolorków.
----wszystko brązowe łacznie z bohaterem (3 odcienie brązowego)
Władcy ciemności
Klątwa
Sexmisja
---wszystko niebieskie---
Barbarian
--------------------------

odpal włóczykija...
I powiedz mi że ta gra ma mało kolorów i slaby dźwiek..
Bardzo fajna gierka, kolorowa itd.

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-02-18 11:02:23)

17

Odp: Henry's House

Secon - odpal Kult albo Artefakt Przodków z ASF ;) Tam 3 kolory to byłby rarytas :P :P :P

18

Odp: Henry's House

secon napisał/a:

(3 odcienie brązowego)

Ale może policz dobrze. Trzeba się nieźle wysilić, żeby w 4-kolorowym trybie graficznym użyć tylko trzech kolorów.

KMK
? HEX$(6670358)

19

Odp: Henry's House

ojej, chłopak nie liczy koloru tła, stąd wychodzą mu tylko 3 kolory

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

20

Odp: Henry's House

dobra zamykam temat