1

Temat: włączyłem Atari i białe grube poziome nieruchome pasy

Czołem

Przeglądałem forum i nic nie znalazłem na mój problem.
Ze 3 lata leżał sprzęt na półce. Odkładałem sprawny :)
Obecnie:
Konsola 2600 chodzi a Atari 800XL nie - białe pasy jak w temacie.
Zarówno przez kabel antenowy jaki i po monitorowym (na cinch) - objaw ten sam.

Będę wdzięczny za sugestie ?
Pozdrawiam
Artur

Ostatnio edytowany przez art75 (2010-02-28 20:51:05)

Atari 800xl, magnetofon, Atari 2600, 10 kartów, wersja pudełkowa programu PAINT + dyskietka (mój pierwszy zakup w Allegro '2002)

www.zegary-klapkowe.com | hhmm.pl (oldskulowe zegary, 5% zniżki dla forum Atari)

2

Odp: włączyłem Atari i białe grube poziome nieruchome pasy

Na początek sprawdź, czy układy scalone w podstawkach są "dociśnięte".

3

Odp: włączyłem Atari i białe grube poziome nieruchome pasy

dzięki

rozkręciłem to całe Atari - łącznie z tymi radiatorami w środku - i nie ma tu ani jednego scalaka na podstawce (wszystko wlutowane w płytę)

z rzeczy, w które można zaingerować, widzę tylko jakiś potencjometr na płycie głównej i 2 malutkie na małej obudowie wyjścia antenowego TV.

jakiś pomysł ?

Atari 800xl, magnetofon, Atari 2600, 10 kartów, wersja pudełkowa programu PAINT + dyskietka (mój pierwszy zakup w Allegro '2002)

www.zegary-klapkowe.com | hhmm.pl (oldskulowe zegary, 5% zniżki dla forum Atari)

4

Odp: włączyłem Atari i białe grube poziome nieruchome pasy

uruchom Atari na kilka minut (bez obudowy i ekranu, czy klawiatury) i sprawdź, czy jakiś scalak się nie grzeje. Zacznij od pamięci RAM (8 jednakowych kości z lewej strony) :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: włączyłem Atari i białe grube poziome nieruchome pasy

witaj

nie mam termometru do scalaków ale na jednych da się trzymać palec długo na innych tylko kilka sekund.
ok 5 minut od włączenia

RAM
grzeje mocno (licząc od włącznika) nr 2,3,6,8
reszta znacznie słabiej

INNE
norma, 2 zimne
1 gorący - trzeci z rzędu 4 dużych ustawionych "gęsiego"
(ten niemal vis a vis - slota do kartów)

czekam na orzeczenie :)

Atari 800xl, magnetofon, Atari 2600, 10 kartów, wersja pudełkowa programu PAINT + dyskietka (mój pierwszy zakup w Allegro '2002)

www.zegary-klapkowe.com | hhmm.pl (oldskulowe zegary, 5% zniżki dla forum Atari)

6

Odp: włączyłem Atari i białe grube poziome nieruchome pasy

ramy do wymiany, a jakie oznaczenia ma ten układ ? nie jest to czasem C014889 ?

___
Press play on tape...

7

Odp: włączyłem Atari i białe grube poziome nieruchome pasy

nie ten - trochę w prawo C014806-12

czyli to by było na tyle, bo sam nie naprawię - nie mam odsysarki do cyny i dawcy

rozejrzę się w Allegro bo Atari powinno być w domu ;)

Atari 800xl, magnetofon, Atari 2600, 10 kartów, wersja pudełkowa programu PAINT + dyskietka (mój pierwszy zakup w Allegro '2002)

www.zegary-klapkowe.com | hhmm.pl (oldskulowe zegary, 5% zniżki dla forum Atari)

8

Odp: włączyłem Atari i białe grube poziome nieruchome pasy

Procesora nie ruszaj (CO14806). Wymień najpierw gorące pamięci, a gdy nadal nie będzie działać - po kolei pozostałe.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

9

Odp: włączyłem Atari i białe grube poziome nieruchome pasy

no tak procesor się grzeje :)
(sic! ale ze mnie znawca...)

nie mam części, ale dziękuję za rady Kolegom

Atari 800xl, magnetofon, Atari 2600, 10 kartów, wersja pudełkowa programu PAINT + dyskietka (mój pierwszy zakup w Allegro '2002)

www.zegary-klapkowe.com | hhmm.pl (oldskulowe zegary, 5% zniżki dla forum Atari)

10

Odp: włączyłem Atari i białe grube poziome nieruchome pasy

mam zepsutego carta którego jak włożę do XEGS to pojawia się jeden piały pasek na ekrenie szerokości dłoni :-)