1

Temat: Czy lubię gry pseudo-tekstowe?

Wątek do testów ankiety, ale jednocześnie do sprawdzenia upodobań graczy. Ankieta trwa 7 dni

Sikor umarł...

2

Odp: Czy lubię gry pseudo-tekstowe?

Edit - pytanie usunięte.

Ostatnio edytowany przez FUJI (2010-03-08 17:28:36)

3

Odp: Czy lubię gry pseudo-tekstowe?

heh, za dużo osób nie wzięło udziału w ankiecie - w sumie jest 25 osób na 34, którym coś takiego podpada, w tym 8 takich, co by pograli i bez grafiki. Mamy jakiś pogląd...

Sikor umarł...

4

Odp: Czy lubię gry pseudo-tekstowe?

Sikor napisał/a:

w tym 8 takich, co by pograli i bez grafiki

To jacyś zboczeńcy, niech sobie kupią ZAM-2-BETA a nie Atari :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

5

Odp: Czy lubię gry pseudo-tekstowe?

eee, bez przesady. Choć czyste tekstówki są mocno ortodoksyjne to jednak potrafią wciągnąć na długie godziny. Znam to z autopsji. To tak jakbyś powiedział, że Ci co lubią książki a nie komiksy też są zboczeńcami. W dzisiejszych czasach na pewno, ale dobra książka to podstawa. I w sumie cieszę się, że jestem zboczeńcem :)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

6

Odp: Czy lubię gry pseudo-tekstowe?

To jednak trochę co innego :) W czyste tekstówki w książce lub gazecie też grywałem. Ale kiedy człowiek siedzi przed ekranem jego percepcja i oczekiwania są inne :) Tak - ebooki też drukuję przed czytaniem :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

7

Odp: Czy lubię gry pseudo-tekstowe?

no dobra
ale chyba mozna powiedziec smialo ze barahir czy mózgprocesor fajna gra jest
i jesli bylo by takich gier wiecej to i swiat bylby odrobine piekniejszy ;)

przechodze na tumiwisizm

8

Odp: Czy lubię gry pseudo-tekstowe?

A ja za to widzę, że mimo ustawionego limitu dni - ankietę można wypełniać dalej... ;) Więc błąd w silniku forum, ale to nie do Delego, a do twórców silniczka  ;)

Sikor umarł...

9

Odp: Czy lubię gry pseudo-tekstowe?

Dla mnie tekstowki byly objawieniem. Tzn. bylem oczarowany faktem ze mozna porozumiewac sie z komputerem za pomoca jezyka "naturalnego". Grafika zazwyczaj jedynie przeszkadzala (bo w tekstowkach zwykle byla traktowana po macoszemu i dlugo sie rysowala algorytmami "wektorowymi").

Natomiast przyznam sie, ze zaglosowalem "Nie, takie gry ssą.". Bo wg mnie gry nie pozwalajace wpisywac polecen tylko dokonywac prostych wyborow to takie wykastrowane tekstowki :P No nie lubie.

Pamietam ze zaskoczeniem  bylo tez dla mnie kiedy sie dowiedzialem, ze w manualach do tekstowek czesto wymienione sa slowa ktorych mozna uzywac. Ja oczywiscie gralem najpierw w "piraty" z gieldy i bylem przekonany ze odgadywanie slownika jest czescia zabawy ;)

10

Odp: Czy lubię gry pseudo-tekstowe?

A ja tylko przypomnę, że jest od jakiegoś czasu dostępne Adventure Studio.
http://www.atariage.com/forums/topic/15 … re-studio/
Chętnie pomogę od strony programistycznej, gdy pojawi się ciekawa fabuła gry.

11

Odp: Czy lubię gry pseudo-tekstowe?

Sikor, dawaj grę nawet dla tylko tych 8 osób. Ja jestem jednym z tych, którzy chętnie zagrają w taką grę.
Przyznam, że mnie również chodziło po głowie zrobienie takiej gry paragrafowej w wersji komputerowej.
Mamy chyba podobne myśli. Zresztą okazało się to już na ostatniej Grzybsoniadzie :)

Jak masz natchnienie to pisz!

12

Odp: Czy lubię gry pseudo-tekstowe?

Larek: nie, nie mam żadnej gotowej. Jeśli nawet coś zrobię - to na razie cos małego. Prawdziwa paragrafówka musi u mnie poczekać - ostatnio kłopoty ze zdrowiem, a co z tym związane u mnie - i finansowo kiepsko stoję. Więc nie mm głowy na pisanie teraz czegoś większego.

Sikor umarł...