26

Odp: OSD configurator - możliwości

No to teraz kwestia, czy jest nadzieja na OSD, czy jednak nie ma szans, bo:

1) wszyscy zlali temat

lub

2) nie ma źródeł

;)

27

Odp: OSD configurator - możliwości

Ano wlasnie, moze w kupie sila? Ja tam wujkowi Candlowi co tydzien przypominam o AOSD, nawet mam jedno poskladane, tylko atmege programowac, ale sam widac mam niska sile przebicia.Inna sprawa ze wsad do atmegi faktycznie sie poszedl ......,i musialby wszystko pisac od nowa.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

28

Odp: OSD configurator - możliwości

No to może faktycznie niech Candle zadecyduje, czy ma ochote na ponowne napisanie AOSD. Bo chętni tu i na A.Age by się raczej znaleźli. Ale ci chętni też chcą wiedzieć, czy jest szansa i się wstrzymać, czy jednak wiercić dziury w obudowach ;)

29

Odp: OSD configurator - możliwości

Jacques ,mam doklaadnie ten sam dylemat.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

30

Odp: OSD configurator - możliwości

pierwsze primo - do aosd w chwili obecnej nie ma nic - nie ma gerberow, nie ma pcb, nie ma schematu - wszystko poszlo sie kochac
kod jest
drugie primo - moge podjac tematu jesli bedzie te 10-20 osob zainteresowanych
trzecie primo - konkursu "mam zyczenie" nie przewiduje
a z firmware na glowie w tej chwili mam nowe aki, a jesli ogolnie wziasc tematy atarowe to procz produkcyjnych jeszcze development 2 gierek na vbxe (tylko na vbxe) i zaczynam robic bokami...

przechodze na tumiwisizm

31

Odp: OSD configurator - możliwości

Primo - AKI
Sepunto - SpeedDrive
Tfercio - 1050e
qurdupe - SoundBoard
pięścio - AOSD

Tia - biedny Candle - Ty, a może scedujesz ostatni projekt na Twego imiennika. Jest chętny przecież :)

32

Odp: OSD configurator - możliwości

1050e jest skonczone

przechodze na tumiwisizm

33

Odp: OSD configurator - możliwości

zaxon napisał/a:

Jacques ,mam doklaadnie ten sam dylemat.

Wiercenie - niby łatwe, ale czasami rozwali plastik.
O wyglądzie nie wspomnę.


A będziesz w Głuchołazach?
Może jak pokażesz swój moduł to zareklamujesz upgrade?

34

Odp: OSD configurator - możliwości

Hmm, schemat mam , przynajmniej ten do ktorego mi podsylales  plytke,plytke mamzmontowana, tylko  na wsad do atmegi czeka a  gerberow z gamy nie wydostaniesz ?

Pajero, wiercenie i ogolnie obrobka plastikow mnie przerasta, jakbym nie kombinowal to zawsze cos krzywo, dlatego takie rozwiazanie naprawde mnie uszczesliwia.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

35

Odp: OSD configurator - możliwości

a ja ciągle jestem zdania, że można to zrobić na dwóch/trzech rejestrach sprzętowych RW.
8kB wystarczy na SIO2SD Managera + opcje konfiguratora.

Takich dwóch jak nas trzech to niema ani jednego.

36

Odp: OSD configurator - możliwości

Teddyboar, OSD na rejestrach sprzetowych? Bo na OSD urok tego rozwiazania polega. Samo  przelaczanie to pikus.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

37

Odp: OSD configurator - możliwości

Właśnie - widzę co wybieram, i nie muszę grzebać na czuja z tyłu kompa.

Szkoda, że ludzie tego nie czują :(

38

Odp: OSD configurator - możliwości

Mysle ze czuja ale w wiekszosci maja juz i tak porzniete obudowy i im to nic nie zmienia.  Pajero, bedziesz na Grzybsoniadzie? Ew bedzie ktos z twoich rejonow, podal bym te rzeczy ktore ci juz obiecuje od xxx czasu.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

39

Odp: OSD configurator - możliwości

OT: nie - na GłuchyWłazy chce jechać. Ale zapodać mi możesz, ucieszę się :) Resztę na PW

40

Odp: OSD configurator - możliwości

osd nie / rejestr sprzętowy który zastępuje przełączniki - po co ciachać obudowę ???

start+select+option+reset wywołuje konfigurator (zmodyfikowany rom) w którym wybierasz os, ustawienia modów itp

po co zaprzęgać kolejną atmegę? i ile pstryknięć zasilaniem wytrzyma ? SIO2SD wytrzymuje około 50 potem trzeba go flashować

Takich dwóch jak nas trzech to niema ani jednego.

41

Odp: OSD configurator - możliwości

miliony
mega sie nazywa
w sio2sd jak ci sie znudzi flaszowanie go w kolko to ustaw fuse bity od brown-out'a

przechodze na tumiwisizm

42

Odp: OSD configurator - możliwości

tEDDYbOAR napisał/a:

osd nie / rejestr sprzętowy który zastępuje przełączniki - po co ciachać obudowę ???

Przy OSD właśnie nie ciacha się niczego.

tEDDYbOAR napisał/a:

start+select+option+reset wywołuje konfigurator (zmodyfikowany rom) w którym wybierasz os, ustawienia modów itp

Reset to zawsze uwalenie stanu teraźniejszego. A przy OSD przełączasz w "locie".
Np. załadujesz demko z ustawieniem mono, by przełączyć na stereo będziesz musiał demko wczytać jeszcze raz. Przy OSD zmieniasz se ustawienia w trakcie trwania dema.....

tEDDYbOAR napisał/a:

po co zaprzęgać kolejną atmegę? i ile pstryknięć zasilaniem wytrzyma ? SIO2SD wytrzymuje około 50 potem trzeba go flashować

A mnie nie wali się bo nie pstrykam. Przy QMEGu komp jest tylko raz włączany na dzień.

43

Odp: OSD configurator - możliwości

candle: które FB jeszcze ustawić ???  mam SPIEN, CKOPT, EESAVE, BOOTSZ1 ustawione na 1

Takich dwóch jak nas trzech to niema ani jednego.

44

Odp: OSD configurator - możliwości

masz miec bodlevel i boden ustawione na 0 (fuse high byte)
jesli spien masz na 1 to se zaprogramowales proca - tj mozesz go tylko programowac w trybie rownoleglym
a jesli mozesz go programowac po spi (isp) to znaczy ze programator cie w ciula robi

przechodze na tumiwisizm

45

Odp: OSD configurator - możliwości

Ten hex na spiflashu to wsad czego? Atmegi czy gala?

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

46

Odp: OSD configurator - możliwości

do atmegi, chyba 168

przechodze na tumiwisizm

47

Odp: OSD configurator - możliwości

no i ? :)- co z tym będzie?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

48

Odp: OSD configurator - możliwości

a co ma byc?
sami konsumenci - nikomu sie robic nie chce :P
a dajcie co od siebie :P

przechodze na tumiwisizm

49

Odp: OSD configurator - możliwości

Pinek - bardzo chcę ten projekt pociągnąć... tak, więc - poczkaj do 2011...

Obecnie naumiałem się obsługiwać program do robienia płytek, co widać w temacie SwitchSelectora (uczyć się trza na prościźnie).

Na razie posiłkować się możesz BIOS4Config
http://www.abbuc.de/~hardwaredoc/projek … onfig.html

jedyne 27euro

50

Odp: OSD configurator - możliwości

Candle - niechaj każdy się zajmie swoim, ze mnie elektronik żaden, więc zrobię to, co potrafię a o czym była mowa ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info