Temat: Dyski SCSI do ST

Witam,

mam w szufladzie różne dyski SCSI i już mi się wysypują zanim ją otworzę :)
Część z nich ma złącze 50 a część 68. Nie chce mi się ich sprawdzać bez potrzeby a wywalić szkoda.
Jaka pojemność jest akceptowana przez różne ST i czy ktoś byłby chętny ? Ostatni "nabytek" to IBM 2,1GB 68-pin.

2

Odp: Dyski SCSI do ST

Pojemności akceptowalnej przez ST ( nie ma znaczenia jakie ) nie znam, ale śmiem twierdzić że jest duża :)
Natomiast, limitem jaki znam jest 1GB dla prawie wszystkich kontrolerów SCSI--ACSI które się pojawiły,
jedyne znane mi kontrolery które dopuszczają większą pojemność są od ICD i tu znam 2: Link 97 oraz Link 2
A skoro masz za dużo dysków, to byłbym zainteresowany jakimś 1GB 50-pin, będziesz u Grzybsona?, bo
tam najlepiej było by dokonać transakcji :)

3

Odp: Dyski SCSI do ST

2,1GB bardzo ładnie w TT-ce chodzi. Jury:1 GB to na partycję w TOS-ie, nie limit dysku. A czy jakiś limit dysku jest - nie wiem, chyba nie. Najwyżej nie zapełni się go.

Sikor umarł...

4

Odp: Dyski SCSI do ST

ale BartoszP pyta się o ST a nie TT :p
no i w przypadku limitu 1GB to ja też nie piszę o limicie dysku ( bo o tym to napisałem, że nie znam, ale domniemam że jest duży :) ), tylko o limicie kontrolera SCSI--ACSI, który nie adresuje ( oczywiście ACSI nie SCSI :) ) więcej niż 1GB, jedynie ICD to "obeszło" i w niektórych ( te 2 podane powyżej napewno ) kontrolerach dają możliwość "zobaczenia" więcej niż 1GB.
Poczytać można tu:
http://www.atari-forum.com/wiki/index.p … imitations

Ostatnio edytowany przez jury (2010-04-19 19:09:35)

5

Odp: Dyski SCSI do ST

ST użyłem jako synonimu ST i nowsze...
z tym 1GB i 50 pin ... poszukam ale nie obiecuję bo więcej mam większych z 68-pin..

6

Odp: Dyski SCSI do ST

Jak cena mała to i ja na jeden bym się pisał, bo mam w jednej tt-ce padnięty. Nieważne - 50 czy 68 pinów - mam przejścióweczke i dyski SCSI 2 (68 pinów) spokojnie działają ;)

Sikor umarł...

7

Odp: Dyski SCSI do ST

Sikor, postaram się jutro zejść do katakumb :) to tam powinienem mieć jakiś 18GB 68-pin ( nie jestem na 100% pewien, ale tak mi się wydaje ), więc przy najbliższej okazji bym Ci go podrzucił ( sztab, Grzybsoniada, czy coś ), a że go nie używam i wala się tam już 6 lat, to tylko zwiększę sobie miejsce "przechowawcze"  w piwnicy :)

8

Odp: Dyski SCSI do ST

@jury: ja byłem pierwszy w czyszczeniu magazynów :)

9

Odp: Dyski SCSI do ST

Przyjmę każdą ilość, byle nie więcej niż 6 ;P

Sikor umarł...

10

Odp: Dyski SCSI do ST

ale moja propozycja była nie do przelicytowania, bo gratisowa :)
tyle że właśnie byłem sprawdzić i po przeliczeniu okazuje się że te dyski mają 80-pinów, więc do atari chyba raczej mało użyteczne,
w takim razie moja oferta chyba nieaktualna, sorki za zamieszanie :)

11

Odp: Dyski SCSI do ST

jury: każde SCSI da się podłączyć do Atari, ale takie w TT-ce będzie obsługiwane jako SCSI I, a w Falconie SCSI II. Ale do takiego i tak nie mam przejściówki :P

Sikor umarł...

12

Odp: Dyski SCSI do ST

Sikor: gdzie mozna kupic taka przejsciowke na 68-->50 pin ? ja mam dysk 68 pin i nie mialem jak podlaczc go do TT'ki :(

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

13

Odp: Dyski SCSI do ST

http://www.allegro.pl/item1004424273_sc … 68pin.html

Było miło :) Do widzenia.

14

Odp: Dyski SCSI do ST

piter napisał/a:

Sikor: gdzie mozna kupic taka przejsciowke na 68-->50 pin ? ja mam dysk 68 pin i nie mialem jak podlaczc go do TT'ki :(

Ja brałem kiedyś w sklepie w Wawie, ale tego sklepu już nie ma. Ale przypuszczam, że spokojnie jest do znalezienia. I to nie tylko 68na50, ale także 80na 50 (o ile dobrze pamiętam ilośc pinów w SCSI 3).

Artik: akurat podałeś w drugą stronę, ze SCSI I na SCSI II ;)

Ostatnio edytowany przez Sikor (2010-04-20 21:48:34)

Sikor umarł...

15

Odp: Dyski SCSI do ST

Jutro postaram się sprawdzić dyski i jakoś chętnych obdzielę.

16

Odp: Dyski SCSI do ST

Sprawdzone na razie do wydania 2 szt. IBM DCAS-32160 czyli 2GB ze złączem 68-pin.

Kto chętny ?

17

Odp: Dyski SCSI do ST

Jeden przygarnę, jak brak chętnych - nawet oba :)

Sikor umarł...

18

Odp: Dyski SCSI do ST

Ostatnie wezwanie dla chętnych bo jak nie to pójdą oba do Sikora.