1

Temat: SAP i TMC 8 kanalow mono

Czy istnieje taka mozliwosc zeby zrobic plik sap z pliku zrodlowego tmc tak zeby 8 kanalow bylo odgrywane w mono. Wszystkie moje muzyczki sa robione wlasnie w ten sosob, a na stereo tak jakos dziwnie brzmia :)

bits received: 001000100010110000100010

2

Odp: SAP i TMC 8 kanalow mono

heh no chyba w sapmakerze o ile pamietam jest taka sytuacja ze jak robisz sapa z pliku Thety to dajac mu rozszezenie tmc - sapmaker zrobi go "mono"  a jak dasz tm8 to robi dopiero stereo.   Ale wydaje mi sie to troche dziwne, przeciez jesli muza napisana jest tak, ze na obu pokeyach grasz to samo to nie powinno miec to znaczenia czy sapa zrobisz stereo czy mono.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

Odp: SAP i TMC 8 kanalow mono

wydaje mi się, że BLB miał na myśli "złączenie kanału lewego i prawego", tak jakbyś złączył sobie kabelki ;-) żeby i na prawym i na lewym grało to samo ;-)

4

Odp: SAP i TMC 8 kanalow mono

Greg ma racje :lol:

w sapmakerze jak sie robi plik sap z pliku o rozszerzeniu TMC to wowczas graja mono ale tylko 4 kanaly :( Mialem ma mysli to zeby przy odtwarzaniu, wszystkie 8 kanalow bylo slyszane i w lewym i w prawym kanale np.  wiezy stereo.

bits received: 001000100010110000100010

5

Odp: SAP i TMC 8 kanalow mono

ok. kumam. Mysle ze to mozna rozwiazac na poziomie sap playera  np nadajac Sun'owi zeby w swoim playerze zrobil opcje mono.(takie zwarcie kabelkow)  przelacznik taki) albo zeby sobie player sam takiego sapa rozpoznawal po jakims umownym znaku zawartym w informacjach o pliku.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

Odp: SAP i TMC 8 kanalow mono

no niestety, nie da się tego zrobić przy pomocy Sap Makera, ale można by trochę zmodyfikować playera sapowskiego, by się przełączał na "mono". Ale ja jestem przeciwny ;-) bo wtedy to już droga otwarta do 12, 16, 24 kanałów ;-)

7

Odp: SAP i TMC 8 kanalow mono

Eeee  co ty opowiadasz   droga otwarta ???  ani troche. Technicznie to jeszcze daleka droga. Zrobienie przelacznika mono todrobiazg, a 16 czy 24 sciezki to kawal roboty. POdejzewam ze sporo kombinowania z Playerem ale i wtedy przydalby sie soft do robienia muzy "totalmultichannel".  .  ... a mnie tam by odpowiadalo.  nawet i 32 kanaly .  Od przybytku głowa nie boli.  A czemu to niby sie ograniczac ?   heh a mozeby tak pokombinowac  i z 2 tmckow zrobic 1 ?  tak jak kiedys xtd pisal bodajze swoje mody 8 kanalowe ;)  chyba sie kiedys pobawię ;))  z 16 kanalowym sapem ..  No moze nie do konca sapem, bo trza napisac 2 utworki , zrobic sapy, zrzoocic na wave'y i zmiksowac pod jakims cooleditem ;)), a potem wykrecic mp3       ...  heh fajny pomysl ...   :twisted:  :twisted:  :twisted:

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

Odp: SAP i TMC 8 kanalow mono

Wszystko da się zrobić... jak ktoś chce, choć faktycznie, trzeba by napisać na atarce nowy tracker no i jakoś te pokeye połączyć ;-) No bo dwa pokeye w atarce się mieszczą, a jakby tak dodać kolejne 4 to będzie wystawać za obudowę ;-) ;-) ;-)

A chodziło mi o kompoty z 24 kanałami ;-) to już nie atarka ;-)

Ale możnaby namówić Rastera żeby pomnożył liczbę kanałów przez 3, ciekawe, co by z tego wyszło (Puryści atarowscy, proszę tego zdania nie czytać), tu chodzi tylko o eksperyment.

He he

9

Odp: SAP i TMC 8 kanalow mono

Nie, no bez kombinacji ;) Ja chce zeby prawidlowo bylo odtwarzane 8 kanalow mono tak jak slysze swojego atarka podlaczonego do tv ;) Daleki jestem od pakowania dodatkowych pokeyow w sprzecik :)

bits received: 001000100010110000100010

10

Odp: SAP i TMC 8 kanalow mono

Qrcze, jednak niezle by bylo wstawic 4 pokeye, jako ciekawostka (16 kanalow...quadro :) ).
Nie jest to chyba trudne hardwarowo, a trakera by sie napisalo.
Ciekawy jestem jak by brzmialy MIDy na czyms takim :)

Mayonez/COBRA
Atari 1040 STE (4MB RAM, TOS 2.06/1.06, Ultrasatan, Netusbee)
Atari 65XE, 512KB ext. RAM, SIO2SD

11

Odp: SAP i TMC 8 kanalow mono

... kiedys w tymze tylko celu probowalismy z Fatmanem podlaczyc starego Sound Blastera 8 bit mono do Atarynki przez (bardzo) prototypowy interfejs ISA. W tym celu nauczylem sie nawet programowac syntezator FM w SB. Skonczylo sie na lekkim zafajczeniu SB, bo pomerdalo nam sie cos z napieciami... Ale mimo to SB dzialal nadal. Ehhh.. to byly czasy...

Mayonez/COBRA
Atari 1040 STE (4MB RAM, TOS 2.06/1.06, Ultrasatan, Netusbee)
Atari 65XE, 512KB ext. RAM, SIO2SD