51

Odp: atari st ultrasatan,

Robie foty i wrzuce do siebie, pod tytulem "jak hartowala sie stal" , troche dokumentacji do US tez, ale ledwo wstalem od USatanow tak siadlem do sieciowek.
To dma to chyba jest rzadka przypadlosc, poki co nikt mi nie raportowal problemow na ponad 30 US u ludzi i mam nadzieje ze tak zostanie,

W skrocie,
1.plytki dotarly, blad w zleceniu, opisy na plytce zachodza na pady, skrobiemy plytki nozykiem
2. dotarla czesc  z czesci, z UK ,qrdee,jaki ten chip jest gesto pakowany,
3. Czekam na czesci z PL, mialy byc w 3 dni, dzwonie, pan z ujmujacym usmiechem mowi mi ze zapomnieli jednej paczki wyslac
4.Czas leci.....,zamawiam 3x drozej w lokalnym sklepie
5. Pierwszy zmontowany, trzeba zaprogramowac flasha, moj programator nie obsluguje, w kompie nie mam portu LPT zeby zrobic samorobke
6. Biore drugiego kompa od Lewisa, robie drugi programator, uffff,  Flashe zaprogramowane
7. W miedzyczasie szukam wtykow db19, sa w PL w Nikomp, platnosc przelewem, kart nie przyjmuja, szukam, sa wStanach, po 60 centow, super, zamawiam 20, przy checkout wychodzi wysylka 80 USD, odpuszczam,mam 5 db19 zachomikowane, reszta trudno, tne db25
8. ok pierwszy US dziala, program go rozpoznaje, kolejne pol dnia na rozpracowywaniu jak to popartycjonowac itp
9. f**k,5 Usatanow zmontowane ale  zegar nie dziala, lupa, wglad na plytke, 20 plytek ,blad w projekcie, kwarc zwarty do masy,
10. czas ucieka, warto by tez w koncu do pracy jechac, jest dom do okablowania, nie mozna odmowic
11. kabluje domek
12.wszystkie czesci mam w domu czesc to nie to co zamawialem, robie zwrot,za to domek okablowany, Grzybsoniada za pasem
13.Ebay i paypal robia mi kolo dupy, zamrazaja mi na pol roku 2k zlotych, zabawki nadal trzeba zrobic
14. Wszystkie problemy opanowane, wchodze w tryb produkcyjny, 14 godzin przy biurku zeby rozeslac zaleglosci
15. jade na Grzybsoniade
16. Wrocilem z Grzybsoniady, tryb produkcyjny wlaczony rozsylam ostatnie zalegle
17. wyslalem ostatnie zalegle do PL,
18. Trza w koncu manual zrobic itp i go wstawic na strone.
19.  podpunkty od 1a do 19a, pisze i odpisuje na maile, dzwonie itp.
20. Ja to jednak lubie.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

52

Odp: atari st ultrasatan,

A TY jesz kiedyś posiłki, czy zapachem kalafonii z cyny żyjesz?

Najlepszy jest pkt. 20 !

53

Odp: atari st ultrasatan,

Ciężka robota prawdziwego hartownika...ups...hurtownika :) :)

54

Odp: atari st ultrasatan,

zaxon napisał/a:

Ufff, przedwczoraj Usatan polecial do Mono, dzisiaj do Mownego i Cypriana. [...].

Mój dojechał, ale pewnie uruchomię dopiero w piątek bo brak czasu. W każdy razie dzięki za przesyłkę.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

55

Odp: atari st ultrasatan,

Dzieki za potwierdzenie, w razie problemow ,jest gwarancja.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

Odp: atari st ultrasatan,

the world is mine !!!

http://bitman.free.fr/ultrasatan.jpg

THX Zaxon

p.s

mam trzy pytania :


1) gdzie jest + / - ???

2) ile volt / amper ma miec PSU ???

3) switch do jakiego uzytku ???

Ostatnio edytowany przez Bitman'Resurrection (2010-05-19 18:14:43)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

57

Odp: atari st ultrasatan,

polaryzacja na wtyku nie ma znaczenia, w srodku jest dodatkowy mostek, ja uzywam zasilacza od spectrum. Ogolnie zasilacz powinien miec7-9 volt, powyzej 300 miliamper. Switch wlacza i wylacza usatana.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

58

Odp: atari st ultrasatan,

Czy są jeszcze ultrasatan-y do zanabycia ? Znajomy chciał jednego, po tym jak rozczarował się satandisk-iem liczy, że ultra, znaczy szybszy :)

Było miło :) Do widzenia.

Odp: atari st ultrasatan,

Ok ,  dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi !!!

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

60

Odp: atari st ultrasatan,

Echh i bylo sie stresowac? Tak swoja droga Bitman rowno 1000 postow w tym samym czasie mielismy, LOL.

Panowie, prosba, przetestujcie swoje Usatany bo mam u siebie pare szt zamrozone jako "fundusz gwarancyjny" w razie jakby ktorys mial problemy i chcialbym to uwolnic.

Artik ,znajdzie sie ale juz po cenie stalej, 90 funciakow z wysylka.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

61

Odp: atari st ultrasatan,

zaxon napisał/a:

[...]
18. Trza w koncu manual zrobic itp i go wstawic na strone.
[...]

Jakiś postęp w sprawie manuala? Albo chociaż tutaj ramowy scenariusz testu? Ja pewnie jutro będe mógł się zabrać za uruchomienie.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

62

Odp: atari st ultrasatan,

Ja to robie elektronicznie. Softwarowo to hmm,w manualu to tylko  moge rozpisac to co sam  podlapalem, wg mojego czynnika opiniotworczego to wystarczy, wiec kazdy dostal twardy dysk do Atari , podlaczamy i lecimy z opisem wg Jokiego,  format, partycje na karcie, reload, mamy pod Darmowym ICD. Mozna kupic sobie HDDDRIVER , ma wieksze mozliwosci, ale zrozumcie ja oferuje hardware a co wy z tym  zrobicie?? Wiem ze mam teraz skonfirugowanego USatana ktory od razu laduje mi sterowniki, ale to bylo 5 godzin pracy Sqwarda zeby to dopasowac.

To dziala, bawcie sie dalej.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

63

Odp: atari st ultrasatan,

Udało mi się zabrać wcześniej niż planowałem :)
Poszło zgodnie z instrukcją Jookie'go dla ICDPro. Partycjonowanie bez problemu, zmiana nazwy też, ustawienie RTC i ładowanie go z AUTO też.
Na 520 STe z TOS 1.62 i karcie 2GB założyłem partycję boot C: 16MB i partycje D: do K: po 256MB (no ta końcowa wyszła mniejsza) żeby dało się wykorzystać tę kartę na wcześniejszym TOS bo mam jeszcze 260ST i 520ST.
-- edit --
Pierwsza instalka jaka leżała pod ręką: Timeworks Publisher 2.0, bez problemu zobaczyła wszystkie partycje i zainstalowała się na wybranej przeze mnie. To dobranoc :)
-- edit --
Partycjonowanie i wymiana danych PC-St przez wspólne partycja na karcie SD to w zasadzie już temat na inny wątek, ale tylko prostuję powyższe nieprawdziwe info o limitach rozmiarów partycji. Najlepiej przeczytać ten poradnik.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2010-05-22 14:58:41)

Post's attachments

IMG_8935.JPG 108.45 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

64

Odp: atari st ultrasatan,

Dzieki Adam,ja naprawde przepraszam ale sam nie  dam rady, udalo mi sie zgrac dzieki Sqwarda pomocy transfer danych via karta sieciowa, FTP na kompie, kabel i mamy transfer danych. Ogolnie 3 miesiace temu to o ST wiedzialem tylko ze mam kilka i sa w szafie.

Drugie info,robie kolejne 20 Ultrasatanow ,5 jak zwykle po promocyjnej cenie dla aarea . Nadal 260 zl plus 15zl wysylka, termin wplat na promocje  28 maja, paypal albo miedzynarodowy bank transfer.


U mnie na stronie lezy tez programik  Pery Putnika , do ladowania danych na karte SD dla satana i Usatana.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

65

Odp: atari st ultrasatan,

Polecam Hddrivera i Magica albo Bigdosa (i jeden i drugi obsługuje fat16). Wtedy drugą kartę formatuje się na pc pod fat16 i wszystko śmiga bez żadnych problemów i kombinacji.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

66

Odp: atari st ultrasatan,

Dzieki Zaxon za UltraSatana, popyla on jak ta lala :)
Niestety niedługo po odebraniu US, padła mi klawiatura (albo ACIA ) w 1040STE i nici z ogladania demosow dla STE w realu.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org