1

Temat: MyDos 4.53 i plik autorun.sys

MyDos w wersji 4.53 nie wczytuje mi automatycznie pliku AUTORUN.SYS. Natomiast wersja 4.50 bez problemów uruchamia go. Wie ktoś, co jest grane? Te nowsze wersje nie mają takiej funkcji, czy może jest to realizowane w inny sposób - tak jak np. w DOS II+/D, gdzie należy taki plik wskazać poleceniem JOB?

2

Odp: MyDos 4.53 i plik autorun.sys

Według m.in. tego źródła autorunem będzie dowolny plik z rozszerzeniem .ARx gdzie x=1...9.

czyli np. JASIU.AR0 się "autorunnie" :)

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: MyDos 4.53 i plik autorun.sys

Działa! Dzięki za błyskawiczną odpowiedź.
Pozdrawiam.

4

Odp: MyDos 4.53 i plik autorun.sys

Nadmienić przy okazji należy, że numerek jest pozycją w kolejce automatycznie uruchamianych programów.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

5

Odp: MyDos 4.53 i plik autorun.sys

miker napisał/a:

Według m.in. tego źródła autorunem będzie dowolny plik z rozszerzeniem .ARx gdzie x=1...9.

czyli np. JASIU.AR0 się "autorunnie" :)

gdyby bylo jak piszesz to by sie nie uruchomil, bo 0 nie nalezy do przedzialu 1-9 :P

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

6

Odp: MyDos 4.53 i plik autorun.sys

Nie rozumiesz, jest napisane "autorunnie", czyli "autorun-nie", czyli że NIE nastąpi autorun. :]

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

7

Odp: MyDos 4.53 i plik autorun.sys

no właśnie, jeleniu :D

a poprawkując: autorunem będzie dowolny plik z rozszerzeniem .ARx gdzie x=0...9.

pasi teraz?

(a larek i tak załapał) :)

I Ty zostaniesz big endianem...

8

Odp: MyDos 4.53 i plik autorun.sys

bo ja taki bystrzak jestem ;-)

9

Odp: MyDos 4.53 i plik autorun.sys

no dobra - chowam sie pod stół...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

10

Odp: MyDos 4.53 i plik autorun.sys

Qrde, zainstalowalem mydosa 4.53 na HD  dysku d1: , skopiowalem toms navigatora na HD d1, jak mydosa zmusic zeby go wczytywal automatycznie? Plik tn przemianowalem na TN.AR1 i sie nie auto-uruchamia.

Ogolnie lopatologicznie jak zrobic pod mydosem (i czy sie da) cos w rodzaju autoexeca?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

11

Odp: MyDos 4.53 i plik autorun.sys

a to nie przemianowywalo sie go na dup.sys?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

12

Odp: MyDos 4.53 i plik autorun.sys

Poszlo, Jell, dzieki wielkie.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

13

Odp: MyDos 4.53 i plik autorun.sys

W MyDos 4.53 aby uruchomił się TN.AR1 musi istnieć TN.AR0. Czyli sam TN.AR1 się nie uruchomi. Aby pliki uruchamiały się po kolei musi istnieć ciągłość numeracji od AR0.