1

Temat: Zewnętrzna stacja dysków... kombinacja

Witam
Zakupiłem ostatnio zestaw składający się ze zwykłej PCtowej stacji dyskietek 1.44 i podłączonego do niej kabelka zakończonego z drugiej strony atarowską wtyczką stacji dysków. Zainteresował mnie kabelek który niezwłocznie podłączyłem z jednej strony do MegiSTE a z drugiej do emulatora stacji dyskietek zakupionego u Lothatka. No i oczywiście nie działa. Na pewno "styka", bo po podłączeniu Atari przestaje widzieć również swoją wewnętrzną stację ;-)
Ze stacjo-emulatorem coś tam powymyślam, ale potrzebuje waszej pomocy w kwestii:
Jakie ustawienia (A,B, inne...) powinna mieć zewnętrzna stacja dyskietek podłączona przez kabelek-przejściówkę?

P.S. A może ktoś ma do sprzedania zewnętrzną stację do STka? :-)

Odp: Zewnętrzna stacja dysków... kombinacja

mam,zasilacz też co do kabla to muszę pogrzebać.

Ostatnio edytowany przez Ryszard Mauersberg (2010-08-19 15:39:07)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

3

Odp: Zewnętrzna stacja dysków... kombinacja

Oczywiście oddaję Ryśkowi pierwszeństwo ale jakby coś Wam nie doszło do skutku to ja też jedną mam. Będzie potrzebny zasilacz, np. jakiś uniwersalny chyba 12V albo 9V.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

4

Odp: Zewnętrzna stacja dysków... kombinacja

Na ile wyceniacie te stacje? Może wezmę obydwie...

5

Odp: Zewnętrzna stacja dysków... kombinacja

Marek, tylko nie wiem czy ty chcesz jej używać normalnie z dyskietkami czy odłączyć kabel i wpiąć go do tego emul(g)atora? Bo mój kabel jest przylutowany na stałe do pinów stacji :) choć oczywiście możesz sobie to ładnie obciąć i zacisnąć na normalną złączkę. Stacja jest tak ustawiona że ST widzi ją jako B. Kosztowała mnie 37zł i za tyle oddam + przesyłka. Będziesz jeszcze potrzebował do niej zasilacz, ja używam uniwersalnego z regulacją 3V-12V ustawionego na 9V lub 12V.
Przetestowałem formatowanie, zapis, odczyt, również odczyt dyskietek zapisanych w innej stacji i odczyt w innych stacjach dyskietek zapisanych w tej przedmiotowej. Wszystko OK.
Mogę się jej pozbyć bo później trafiły mi się jeszcze SF314, SF354 i inna podobna do tej tu opisanej. Tyle mi wystarczy :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.