Temat: Atari 800Xl - problem ze wstaniem

Hej!
Ostatnio wpadły mi 3 zdezelowane Atarki i zajmuję się ich ożywieniem. Niestety jedna z 800XL ma problem z prawidłowym uruchomieniem się po przełączeniu włącznika na ON. W połowie przypadków pokazuje się czerwony lub szary ekran - wystarczy wtedy nacisnąć na RESET i Atari poprawnie pokazuje READY  (zaznaczam, że w pozostałych przypadkach uruchamia się prawidłowo).
Macie może jakiś pomysł co to może być?
Pozdrawiam,
Grzegorz

2

Odp: Atari 800Xl - problem ze wstaniem

Na dzien dobry , rozebrac, powyciagac uklady z podstawek jesli sa,poczyscic nozki, powciskac spowrotem, sprawdzic.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

3

Odp: Atari 800Xl - problem ze wstaniem

To już wszystko zrobione (wszystko wyczyszczone, no oprócz wyjmowania z podstawek, bo ich po prostu nie ma :) - wlutowano wszystkie scalaki na stałe ). W ogóle jakaś dziwna to wersja płyty jest (REV płyty jest pusty i całkowicie inne numery rezystorów - sprawdzałem na podstawie video mod ).

4

Odp: Atari 800Xl - problem ze wstaniem

Z ciekawości zapodaj fotki płyty

(może masz ROM zrobiony na EPROMie i go diabli biorą)

Ostatnio edytowany przez pajero (2010-09-03 00:50:09)

5

Odp: Atari 800Xl - problem ze wstaniem

Oki - jutro wieczorkiem jak zjadę do domu to wrzucę fotki.

6

Odp: Atari 800Xl - problem ze wstaniem

Czerwony ekran wyskakiwał często, jeśli jest jakiś problem z komunikacją z OS'em. Jeśli romy są w podstawkach - wyciągnij to ostrożnie i ponownie wciśnij - powinno pomóc.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: Atari 800Xl - problem ze wstaniem

Grzegorz napisał, że wszystko wlutowane...

Pin, czy jest wtedy sens wylutować towarzystwo i zmienić je na podstawki licząc, że sama ta czynność podniesie Atarkę? Pytam, bo też mam 800-tkę z podobnymi objawami...

8

Odp: Atari 800Xl - problem ze wstaniem

Witam ponownie!
Sorry za brak zdjęć - będą trochę później (aparat zszedł z tego padołu, a na komórce mam blokowany aparat - "company policy :) ) ". W każdym bądź razie płyta główna ma numer CA025926, a jeden z uc na płycie jest o numerze C061991-29 (czyżby to był FREDDIE ??)Pozdrówka,
Grzegorz

9

Odp: Atari 800Xl - problem ze wstaniem

http://atariki.krap.pl/index.php/Lista_ … talogowych

Tak w ogóle, to part number płyty od 800XL znajduje się na jej SPODNIEJ stronie. To CA-cośtam to jest nie-wiem-co, ale nie to.

KMK
? HEX$(6670358)

10

Odp: Atari 800Xl - problem ze wstaniem

Zgodza się dzięki za info... NIestety problem z zawieszaniem się podczas uruchamiania kompa wciąż występuję (nawet ROM jest wlutowany na stałę i nie ma jak przeczyścić :). Mam dwie takie same płyty i są identyczne (nawet dodatkowe rezystory wlutowane jakby w 'post-produkcji' są identyczne.
Nie wiem w sumie gdzie szukać? (i czemu błąd ten występuje tylko w przypadku power-on, a nie reset?).

Pozdrawiam,
Grzegorz