1

Temat: Konwerter CM-331

Czy używa ktoś może konwertera VGA CM-331 w celu wyświetlania obrazu z Atari? Z jakiegoś powodu u mnie nie ma obrazu gdy łączę się przez Composite. Czy u kogoś to działa?

2

Odp: Konwerter CM-331

Używam GVC Plus z pilotem ale idea jest podobna tych konwerterów :-)
Może pokombinuj z przełączaniem systemu pracy ? NTSC / PAL itp. choć wątpię czy to pomoże...
Kolejna rzecz którą zauważuyłem to to , ze te konwertery są czułe jeszcze na myczek polegający na niedociśnięciu do konca kabli chinch do gniazda i wtedy zrywają sygnał i pojwia się niebieski ekran.
Wogóle zacznij może od tego że bez podłączania atarynki włączasz zasilanie i powinie generować na ekranie konwerter u mnie niebieski (być może u ciebie w innym kolorze) ale jakiś ekran z na tyle silnym sygnałem aby wysterować monitor...
Od tego zacznij potem coś pokombinujemy jeszcze jakby nie działało..

3

Odp: Konwerter CM-331

Sprawdziłem, że konwerter jest sprawny, gdyż wyświetla się obraz z mojego aparatu cyfrowego przez wejście Composite. Także Atari jest sprawne, gdyż po podłączeniu do monitora Commodore 1802 jest obraz.

Jednak obrazu z Atari przez wejście Composite konwertera CM-331 uzyskać nie mogę - mam czarny ekran. Wtyczkę mam prawidłowo włożoną. Słyszałem, że kilka osób uzywa konwertera CM331 - czy konieczne są jakieś przeróbki w Atari? Wejścia S-Video na razie jeszcze nie próbowałem, bo muszę kupić odpowiedni wtyk.

4

Odp: Konwerter CM-331

Ja w zasadzie przez cały czas miałem atarkę przez S-Video puszczone, nawet nie pamiętam, żebym atarkę przez composite puszczał, bo tam leciał sygnał z Falcona:

tak to było podłączone: http://www.atari.w8w.pl/art,22,atari-i-vga.html

a tak wyglądał obraz (oczywiście przez s-video): http://www.atari.w8w.pl/art,58,monitor-vga.html

5

Odp: Konwerter CM-331

Dzięki, to ja też spróbuję przez S-Video w takim razie. Stronę ze zdjęciami obrazu z konwertera znam i między innymi dlatego właśnie taki konwerter sobie kupiłem. :)

6

Odp: Konwerter CM-331

I jak? Działa?

7

Odp: Konwerter CM-331

Podepnę sie pod stary wątek
Dziś będę miał konwerter cm-331 tyle ze wersja z tunerem. I mam pytanie jak podłączę do tego monitor CRT LG flatron to jaka tam będzie częstotliwość odświerzania? Da się ustawic cos sensownego aby oczu nie zabic?