1

Temat: a może by tak....

odgrzać taką lasermanię na piecu?
ajron (ten od power gg) coś tam zrobił, ale... można zrobić to lepiej
no i oczywiście dodać oryginalny soundtrack :D

chętnych zapraszam do podjęcia tematu

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

2

Odp: a może by tak....

Ja mimo wszystko wolalbym, gdyby ktorys z niedokonczonych projektow ujrzal swiatlo dzienne - maloatarowski Mortal Kombat by Pentagram, badz Vector by Fox. W wypadku Lasermanii wszelkie klony nie oddadza juz tego klimatu - sciezka dzwiekowa, widok atarowskiej grafiki - przeciez gdy ktos chce pograc, to zawsze moze odpalic gierke na atarce badz emulatorze, wiec po co kolejny "rimejk" ?

3

Odp: a może by tak....

Lasermania nie była oryginalnym pomysłem - był to klon jakiejś starszej o parę lat gry, niestety nie jestem w stanie przytoczyć tytułu. Natomiast ten "oryginalny" soundtrack Pelca to nic innego jak zrzynka z utworu New Order "Touched By The Hand Of God".

4

Odp: a może by tak....

hehe!
jakis czas temu, tez mi to chodzilo po glowie, (nawet jakies pixelki sie zaczely pojawiac :) ) ale jak to w zyciu bywa projekt stanol w martwym punkcie.

5

Odp: a może by tak....

sun: odgrzać taką lasermanię na piecu?

No to mnie teraz wkurzyles...
Wszystko na tego zakichanego grzyba byscie portowali.
A moze znajdzie sie chetny do napisania porzadnego emulatora xl/xe na Flaszke albo na St.

A zreszta, robta co chceta...

6

Odp: a może by tak....

no niestety, nie mam stka i nie programowalem na stku, za to na atarce i na piecu owszem.

co do emula, to moze skompilowac linuxa na stka, potem emula i masz :D

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

7

Odp: a może by tak....

wystarczy wersja Lasermanii Ajrona. :)  8) 

Ja chcialbym pograc w IK+  oraz .... w  JACK THE NIPPER w wersji atarowskiej (o niszczeniu niewiele bylo gier na XE, np. RAMPAGE).   :P     ;)   :lol:

P.S. Darth to określa "spłatać komuś figla" ...  :lol:

8

Odp: a może by tak....

A ja bym pomęczył Last Ninję lub Commando - oczywiście na Atarsi.  8)

A podobno któraś z tych dwu gierek jest, tylko nikt nie wie która i kto ją ma...

Gepard - lukaj w dyski!!!  ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

9

Odp: a może by tak....

, za to na atarce i na piecu owszem.

A czy Twoja poprzednia xywa to PYTEK i nalezales do grupy TIGHT ???  :o
Sorry jesli pomylilem Cie z inna osoba (co sie na tym forum czasem zdarza  ;)  ).

10

Odp: a może by tak....

co do emula, to moze skompilowac linuxa na stka, potem emula i masz :D

Zwykly ST jest zbyt wolny, zeby emulowac male Atari - goly Falcon tez nie ma tego power-a - dopiero majac Falcona z 060 ma to szanse porzadnie dzialac - mam tu na mysli emulacje z szybkoscia conajmniej oryginalnego malego Atari.

11

Odp: a może by tak....

1. podobno istnieje commando na Atari
2. poprzednik Lasermani to jak dla mnie Deflector, jest na aarea w plikach

p.s.
gry tak pozno ukazuja sie na Atari bo Sikor ma dlugi cykl wydawniczy :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

12

Odp: a może by tak....

nie zaczynajmy historii o istnieniu Last Ninja czy tez Commando na Atari...bo jak znam zycie to jakis kolo napisał jakiegos crapa i nazwał go w podobny sposób...chyba z tego co pamietam to był jakis crap co zwał sie Commando...
ciekawie co sie dzieje z projektami IK+ i Yie Ar Kung-Fu na malucha...bo jakoś cicho sie zrobiło...

gep/lamers^dial

13

Odp: a może by tak....

Powiadało się kiedyś, że GUNLAW czy WHO DARES WINS II to takie Atarowskie Commando ale prawda jest chyba jednak inna. Jest taka stronka jak www.atari-explorer.com Zerknijcie pod link http://www.atari-explorer.com/XE-Carts-VG.html Pomiędzy niewydanymi prototypami jest właśnie Commando ale to jeszcze nic! Na tej samej stronie w dziale -Atari articles- można pooglądać zeskanowany numer ATARIAN MAGAZINE (Premier) z sierpnia 1989 http://www.atari-explorer.com/atarian-premier.html Luknijcie na stronę 15 i 16 - dla mnie bomba. Żadna crap wersja tylko niezły wypas. I niech zacytuję końcówkę opisu "...the 7800 and XE versions have even more objects than the 2600 version - things like a knife and machine gun which really increase your destructive power. Game versions for different systems vary in the number of screens and skill levels, but on all three systems, Commando is tough, fast and intense. Are you up to the challenge?" Tak od kilkunastu lat  :cry:  ale może się doczekamy bo na Atari Age miała miejsce pewna dyskusja "lost prototypes" - finally to be released? http://www.atariage.com/forums/viewtopic.php?t=31247 i wychodzi na to, że kilka fajnych gierek, których miało nie być na Atari - jednak jest i oby ujrzały je nasze piękne oczy.  :D

14

Odp: a może by tak....

Jednym z najwiekszych shitow w historii byly:

- ROBOCOP  (nie chodzi o demo, ale o pseudo-gre, gdzie gracz ginal chwile po rozpoczeciu gry - salwa z czolgu)

- ANOTHER WORLD  - po co autor wypuscil nieskonczona gre ?!?

Magnus z Thorgalem (WFMH) mieli zakodowac jeszcze kilka tytulow, np. TANGENT (gra chyba z C64?  Na koncu gry TACTIC byla zapowiedz: "Tangent coming soon!") ale na planach sie skonczylo, lenistwo albo piractwo zaniechalo te plany. Podobnie zreszta jak z autorami NAJEMNIKA, ktorym marzylo sie napisanie jeszcze kilku gier, np. atarowskiej wersji "PIRATES!" ...   :twisted:    :cry:

15

Odp: a może by tak....

A wracajac do watku z Lasermania i jej soundtrackiem, to polecam linka: http://commodore.justdied.com/Laser.mp3 - wazy okolo 4 MB. Odsluchajcie i skasujcie, bo ten utwor jest kawalkiem komercyjnym i aby posiadac go legalnie musicie kupic oryginalna plyte ;)

16

Odp: a może by tak....

No coz ludzie nalezacy do grupy CHAOS Softworks (czyli m.in. Pelc i Miąsik) mieli sentyment do tworczosci grupy NEW ORDER, co slychac np. w grze TRIX albo jednej z demówek "AUTOMATU PERKUSYJNEGO"...  ;)

17

Odp: a może by tak....

siem rozpętało, a ja chciałem tylko, żeby dodać tam sapliba i puścić muzę i już.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

18

Odp: a może by tak....

Muzyczka Trix_Ingame to akurat "cover" utworu "Forest" The Cure. Ja zawsze zastanawiałem się, czy np. melodyjka z Freda to oryginalna kompozycja Pelca, czy też siakieś zapożyczenie. Z resztą, jeśli chodzi o upodobania muzyczne JP, wystarczy przytoczyć jedno słowo: ElectroBody :)

19

Odp: a może by tak....

ok, a druga muza z lasermanii ? też new order - pytam, bo nie jestem miłośnikiem, choć podobało mi się kilka kawałków tej grupy.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

20

Odp: a może by tak....

Druga muza z Lasermanii to raczej na pewno kompozycja innej osoby - DK, znanego z ASMA pod ksywa Sherlock.

Natomiast bardzo mnie nurtuje historia gry Electrobody, bo zawsze wydawalo mi sie, ze powstala jej wersja atarowska, ale niestety nikt inny tego nie moze potwierdzic. O ile mnie pamiec nie myli byla o tej grze wzmianka we wstepniaku jednego z numerow "Swiata Atari", w ktorym redaktor dzielil sie z czytelnikami informacja o powodzeniu polskich gier na atari na zachodzie.

21

Odp: a może by tak....

Raczej pierwsze slysze, zeby istnialo Electrobody na Atari - moze tutaj chodzilo po prostu o to, ze gra byla wzorowana na grach atarowskich (osobiscie doszukiwalbym sie z lekka podobienstwa do Misji) ;)

22

Odp: a może by tak....

Marok, niestety mylisz sie w temacie DK - w LASERMANII udzialal sie DANIEL KLECZYNSKI, znany pozniej z dzialalnosci w jednym z nurtow polskiego techno.   Z SHERLOCKIEM (z "pamietnej" grupy Orion)  nie mial nic wspolnego, moze poza inicjalami (tamtem chyba zwal sie Dariusz K. = Dariusz Kociuba,  czy jakos tak ?  Moze Vasco to pamieta?  ;)  ).

23

Odp: a może by tak....

Coz, mylic sie rzecz ludzka. Ja tez z poczatku kojarzylem Daniela Kleczynskiego z autorem muzyczek w atarowskich gierkach, ale jesli nie masz 100% pewnosci, ze masz racje, to moze jednak to wlasnie Sherlock z Orionow byl tym DK? Przeczytalem w ktorejs tam odezwie Orionow, ze wlasnie ich muzyk maczal palce w produkcjach avalonu! Mozesz sprawdzic.

24

Odp: a może by tak....

Marok - spoko! Nikt nie jest doskonaly!  :)
A ORIONI to... szkoda slow... Wojna z Jagerem (demko nawet powstalo) i te przechwalki jakoby to ich muzyk robil muze do w/w gry - żenada!  :-/

25

Odp: a może by tak....

A ORIONI to... szkoda slow... Wojna z Jagerem (demko nawet powstalo) i te przechwalki jakoby to ich muzyk robil muze do w/w gry - żenada!  :-/

Pamietam, ze Lobo/Orion pojawil sie na QP96 (lub QP97) i mial miejsce dosc niemily incydent z jego udzialem, bo nagle w jego posiadanie weszly dyskietki, ktore nalezaly do Kuchary - oczywiscie bylo potem tlumaczenie, ze to przypadek itp. Faktem jest, ze od tamtej pory juz nie pojawil sie na zadnym party, a o grupie Orion sluch zaginal ;)