1

Temat: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

Jak w temacie.
Zaznaczam, że lista ma charakter póki co sondażowy. Jeśli uzbiera się spora grupa jest szansa, że któryś z elektroników zainteresuje się tematem i podejmie się wykonania interfejsu. Prosze o jasne deklaracje bez pokrętnych odpowiedzi w stylu "że chętnie zakupie jeśli nie pojawi się coś innego".
Lista dotyczy osób, które na KMK są zdecydowane niezależnie od innych, mających pojawić się w przyszlości wynalazków.
Z oczywistych wzgledów cena (niestety) nie jest póki co znana.

zaczynam:

szary -1 szt.

Ostatnio edytowany przez szary (2010-10-21 01:59:16)

ogólnie to k...a jesień idzie!

2

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

1 szt. ale NOWEGO TYPU (SpeedDrive SD/CF) interfejsu jeśli Candle go zrobi :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-10-21 09:47:41)

3

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

Jestem zainteresowany KmK x1 i SpeedDrive x1

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-10-21 13:16:42)

4

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

KMK i SpeedDrive po 1 szt.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

5

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

KMK 1szt i SpeedDrive 1szt

pozdrawiam

Sniegowy

6

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

1szt Speeddrive

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

7

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

1szt Speeddrive

8

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

I dla mnie KmK x1 i SpeedDrive x1 !

9

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

Dla mnie piwo. Albo dwa...

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

10

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

chetnie bym wznowil produkcje KMK/IDEa - jesli tylko bedzie odzew ze strony tworcow.

Panowie ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

11

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

Brawo dla Lotharka!!!

A co chodzi z tymi autorami??
Czy chodzi o soft do kmk???

Jeśli tak to w czym problem zapłacić autorom za tyle urządzeń ile ich powstanie??

Jeśli brędzę to przepraszam!
Ale bardzo chciałbym mieć kmk, a nie sio2ide ..
Szkoda że tak doskonałe urządzenie ma tak niewiele osób.

12

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

ja tez ze 4 wezme,ale pod warunkiem ze beda stabilnie dzialac na mojej kazdej atarce.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

13

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

czyzby swiatelko w tunelu...? :)

ogólnie to k...a jesień idzie!

14

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

Mam tzw. mieszane uczucia. Z jednej strony, to fajnie, że ktoś to chce mieć, no i potwierdzam, że jest to (zarówno KMK/JŻ IDE jak i IDEa) bardzo fajne urządzenie - jak działa. Z działaniem natomiast widaomo jak jest - z jedną atarką działa świetnie, z inną kupa. Oidp rzecz sprowadzała się do w sumie ok. dwóch ustawień układu RC, jak nie działało z jednym, to działało z drugim. Tu może Simius coś by naświetlił.

IDEa miała być pozbawiona tej wady, ale też, jak wiadomo nie jest. Przy czym wina leży tu po stronie Atari Corp., sygnały w gnieździe PBI/ECI (i na płycie też) nie mają takich samych parametrów w każdym egzemplarzu komputera, przez co oczywiście dostaje się twórcy sprzętu z nich korzystającego, a czasem i koderowi, który napisze firmware i utilsy.

Candle zrobił taki egzemplarz IDEi, że działało to z wieloma nawet bardzo dziwnymi kompami (800XL SECAM itd.), tylko nie wiedzieć czemu, ten jego patch występuje (a przynajmniej występował jeszcze 2 miesiące temu) tylko w jednym egzemplarzu.

Ad rem: no, w sumie, czemu nie. Jeśli jest chętny do wznowienia produkcji... to niech robi, jeśli chodzi o mnie. Na opłatę licencyjną mogę machnąć ręką, tradycyjna moja stawka jest za mała (5 złotych od egz.), żebym się musiał o nią chandryczyć, jak to w przeszłości bywało.

KMK
? HEX$(6670358)

15

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

http://images45.fotosik.pl/357/496a6d07d61acabfm.jpg

A nie prosciej?

Specyfikacja : sparta z RTC ,flashowana, do tego 2 ramcarty po 1 mbit, obudowa, slot na CF card.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

16

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

czy to jest ten temat w ktorym piszemy listy do laponii?

przechodze na tumiwisizm

17

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

Tak... Zatem jak będzie z tym Speeddrivem, "Mikołaju"? ;)

18

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

Ja też jestem chętny na KmK x1 i SpeedDrive x1 !

19

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

To kiedy do odbioru ? i kiedy będzie gotowe ?

20

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

KMK x1 i SpeedDrive x2

21

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

KMK x1 SpeedDrive x1

22

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

kilo ziemniakow i maslo poprosze

przechodze na tumiwisizm

23

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

Widzisz Candle, troche roboty i sklep mozesz otworzyc... Popyt jest :) A co z Ultimate? Bo widze ze w kwestii HDD/SD sa jakies alternatywy (zaxon cos tam montuje) ale pamiec musze poszerzyc

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

24

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

Mam remont, mnostwo pracy zawodowej i fajnie by było, jakby się coś działo na Atari, ale mniej fajnie, jeśli ja muszę wszystko zrobić sam
zmotywujcie więc - pieniądze nie są dla mnie montywacją
czyjś trud, zaangażowanie i namacalne wyniki tegoż (w postaci software np) owszem

wygląda na to że wszyscy tutaj się przestawili na konsumpcje i kreatywność jest w regresie

bo co? bo brak wiedzy? ja też nie umiem wielu rzeczy - np narysować czegoś, czy napisać gry na 6502, ale jakoś daje rade - poświęcam ileś godzin na coś, co dla kogoś innego jest kwestią 20 minut i to z przerwą na piwo - po co? żeby w ogóle cokolwiek było - ale cóż - jakoś nie specjalnie mnie takie coś bawi

więc czekam na wasze produkcje, a wypisywanie tutaj produkt XX YY sztuk uważam za irytujące

przechodze na tumiwisizm

25

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

W pełni się zgadzam :) Natomiast w elektronice jestem ciut słaby - owszem jakiś prosty układzik, jakieś eksperymenty, tuning, naprawa... Ale co do projektowania to mi praktyki brakuje :/

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem