1

Temat: Program do rysowania na ATARI ST/STE

Przymierzam się do rysowania na atari dla mnie programy są bardziej intuicyjne niż na pc ;) pomimo że tylko raz się bawiłem Deluxe Paint. Ostatnio zainteresowałem się Cyber Paint v2 , chciałbym też tworzyć animacje ;)

Który program wybrać??
Czy wymagana jest większa ilość pamięci ram?

2

Odp: Program do rysowania na ATARI ST/STE

Mnie się najbardziej podobał delux paint. Można w nim tworzyć animacje.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: Program do rysowania na ATARI ST/STE

Hej Gotham :)

Podaję Ci linka do programów graficznych na ST:

http://dhs.nu/files.php?t=pixelpainter

Mi najbardziej podoba się CrackArt, co prawda nie można w nim robić animacji, ale ma wiele ciekawych narzędzi.

Pozdrawiam serdecznie.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

4

Odp: Program do rysowania na ATARI ST/STE

gotham napisał/a:

Czy wymagana jest większa ilość pamięci ram?

Nie, nie jest wymagana, natomiast jak to zwykle bywa, im więcej tym lepiej :)
Ja też polecam CrackArt'a, nie ma nic lepszego i wygodniejszego na ST/STE ! :D
I w nim wygląda to tak że jak masz 1MB to masz 6 "slotów" na obrazki,
jak masz więcej to możesz użyć wszystkie sloty czyli 9. Nie wiem jak jest w przypadku 0,5MB, pewnie są ze 2/3 sloty.

Ostatnio edytowany przez jury (2010-11-19 07:53:56)

5

Odp: Program do rysowania na ATARI ST/STE

ja ze swojej strony mogę polecić crack arta i neochrome master 2.28. Ten pierwszy ma jedyną wadę taką, że nie supportuje palety ste.

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

Odp: Program do rysowania na ATARI ST/STE

Jak mówimy o 260ST to Degas :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: Program do rysowania na ATARI ST/STE

A Cyber Paint ?? Interesuje mnie rysowanie grafiki 2d i animacje 2d dlatego zwróciłem uwagę na ten program.

8

Odp: Program do rysowania na ATARI ST/STE

No nareszcie ktos sie zainteresowal Cyberpaint'em :D Tak tak, polecam ten programik. Kupe czasu nad nim spedzilem. Kiedys zrobilem "demo" za pomoca cyberpaint'a, fracland'a (tez polecam - mozna bardzo fajne animacje gor wyrenderowac) no i sculpt'a 3d. Na cyberpaint'cie zrobilem zoomingrotatora, i bumpmapping, oczywiscie nie takie fajne jak w demach kodowanych ale efekt byl zblizony :D latajace, obracane napisy to pestka w tym programie. No i jest calkiem szybki. Milej zabawy zycze! No i najlepiej jak bys mial jednak te 4mb ramu.

9

Odp: Program do rysowania na ATARI ST/STE

4 Mb ramu dają dodatkowe możliwości ?? i czy wymagany jest dysk twardy do tworzenia animacji?