Temat: Interfejs SATANDISK SD jak uruchamiac gry 2 dyskowe?

Mam Atari  1040STF 4mb ram mam na partycji karty SD zgrane gry (niestety z krotkimi nazwami :( ) Zainstalowalem progrm ze stronki http://petari.000space.com/atari/imgrun.php Image runner (zgodnie z instrukcjami go zainstalowalem) wystarczy teraz kliknac na gre o rozszerzeniu ST i powinna sie uruchomic ... no wlasnie. Wiekszosc 1 dyskowych faktycznie sie uruchamia a jak ma 2 dyski to wychodzi mi po jakims czasie do okienek gdzie widze stacje A i B jedna jest pusta ale daje sie otworzyc druga jest pusta i nie daje sie otworzyc. i musze resetowac :( Probowalem metoda przeciagania na ten program 2 dyskietek podwietlonych shiftem efekt ten sam.

Z gory sorrki ale ja z Atari ST dopiero zaczynam przygode i nie wszystkie nazwy beda pewnie fachowe. W dawnych czasach moim pierwszym komputerem bylo Atari 130XE wiec sentyment ale troche to mnie przerasta.

Ostatnio edytowany przez pilat23 (2010-11-17 23:43:28)

2

Odp: Interfejs SATANDISK SD jak uruchamiac gry 2 dyskowe?

wydaje mi się że to jest luka analityczna w tym programie ;), pozostaje zrzucanie obrazów/plików z obrazów na dyskietki. Użyj JayMSA. Albo dorwij wersje, które działają z twardym dyskiem np. z dbug.atari.org (zakładka patches).

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

3

Odp: Interfejs SATANDISK SD jak uruchamiac gry 2 dyskowe?

Mozna tez dokupic druga karte sd 1 giga, sciagnac sobie image karty   ktore kiedys Pera Putnik udostepnil,  3 partycje widziane i przez st i Pc

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

4

Odp: Interfejs SATANDISK SD jak uruchamiac gry 2 dyskowe?

zaxon napisał/a:

Mozna tez dokupic druga karte sd 1 giga, sciagnac sobie image karty   ktore kiedys Pera Putnik udostepnil,  3 partycje widziane i przez st i Pc

dzieki za to info wlasnie sciagam sobie ten obraz. Zaraz biegne po 1GB karte :) Bede testowal. Jakas sugestia jakiego programu użyć do odtworzenia z tego image karty , moze byc Drive Image na PC?

5

Odp: Interfejs SATANDISK SD jak uruchamiac gry 2 dyskowe?

saulot napisał/a:

wydaje mi się że to jest luka analityczna w tym programie ;), pozostaje zrzucanie obrazów/plików z obrazów na dyskietki. Użyj JayMSA. Albo dorwij wersje, które działają z twardym dyskiem np. z dbug.atari.org (zakładka patches).

Tez dzieki za ten link bardzo przydatny!!!!
Sprawdzilem i dziala!!!!
Macie jeszcze jakies linki ktore moglyby sie przydac komus poczatkujacemu a nie tak latwo dojsc do nich pytajac google :)?

6

Odp: Interfejs SATANDISK SD jak uruchamiac gry 2 dyskowe?

Ja uzywam USB Image Tool  na PC,  ustawic go w device mode, zrobic restore, wrzucic *.img karty, po zapisie karty wlozyc ja do satana/ultrasatana i powinno byc ok.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2010-11-18 13:17:10)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

7

Odp: Interfejs SATANDISK SD jak uruchamiac gry 2 dyskowe?

zaxon napisał/a:

Ja uzywam USB Image Tool  na PC,  ustawic go w device mode, zrobic restore, wrzucic *.img karty, po zapisie karty wlozyc ja do satana/ultrasatana i powinno byc ok.

Nie wytrzymalem i zrobilem restore ale na krcie 2gb poswiecajac 1gb. Ta partycja co widzi pc jest tylko 230mb a po podlaczeniu do atari widac jeszcze 2 inne jedna 230mb i 470mb.  Teraz spokojnie mozna napchac na partycje 230mb na pc na maxa danych i przenosic juz w samym atari na inna partycje. (trwa to dluuuuugo ale i tak jest to najfajniejsze rozwiazanie). Dzieki wszystkim za pomoc.

8

Odp: Interfejs SATANDISK SD jak uruchamiac gry 2 dyskowe?

Jest jakis myk zeby bylo widac wszystkie 3 partycje pod Pc, gdzies widzialem opis, jak znajde to podam.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

9

Odp: Interfejs SATANDISK SD jak uruchamiac gry 2 dyskowe?

zaxon napisał/a:

Jest jakis myk zeby bylo widac wszystkie 3 partycje pod Pc, gdzies widzialem opis, jak znajde to podam.

Jakbys cos takiego znalazl to bym byl wdzieczny!!!

Mam jeszcze pytanie czy na atari jest jakis program podobny to norton commandera , Free Commander lub jak na amidze directory opus ,  gdzie latwiej by bylo zarzadzac plikami , przegrywac i kasowac?

10

Odp: Interfejs SATANDISK SD jak uruchamiac gry 2 dyskowe?

pilat23 napisał/a:

Mam jeszcze pytanie czy na atari jest jakis program podobny to norton commandera , Free Commander lub jak na amidze directory opus ,  gdzie latwiej by bylo zarzadzac plikami , przegrywac i kasowac?

Jest kilka takich programów na Atari, np. KK Commander: ftp://ftp.datavase.info/st_essential/DS … 14c_uk.zip, lub Kobold: ftp://ftp.pigwa.net/stuff/collections/p … 1467_E.LZH

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

11

Odp: Interfejs SATANDISK SD jak uruchamiac gry 2 dyskowe?

marcin1040stfm napisał/a:
pilat23 napisał/a:

Mam jeszcze pytanie czy na atari jest jakis program podobny to norton commandera , Free Commander lub jak na amidze directory opus ,  gdzie latwiej by bylo zarzadzac plikami , przegrywac i kasowac?

Jest kilka takich programów na Atari, np. KK Commander: ftp://ftp.datavase.info/st_essential/DS … 14c_uk.zip, lub Kobold: ftp://ftp.pigwa.net/stuff/collections/p … 1467_E.LZH

Ten pierwszy programik to nieporozumienie a ten drugi Kobolt naprawde dobry :) Jedyny minus ze trzeba zmienic rozdzielczosc na srednia przy pracy na tv.

12

Odp: Interfejs SATANDISK SD jak uruchamiac gry 2 dyskowe?

pracy i na tv? toz to pojecia przeciwstawne, zorganizuj sobie monitor.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993