Temat: 2-gi pia - centronix - qmeg

mam takie pytanko wmontowalem sobie 2-gie pia takie co rozpoznaje qmeg jak sprawdzic, czy to dziala ??? jakimi programami, czy mozna prosto z qmega ???

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: 2-gi pia - centronix - qmeg

Drugie PIA musi byc widocznie na stronie $D6 ($d600-d603) - linie magistrali 8-bitowej PA (pierwszy port IO w PIA) stanowia 8-bitowa szyne danych, nozki PB0 jest linia STROBE, natomiast PB6 linia BUSY (standard LPT). Aby Q-meg obslugiwal drukarke (urzadzenie P:) poprzez dodatkowe PIA, to linia PB7 musi miec podany stan "0" - zwarcie linie z masa zalatwia sprawe ;) W wypadku gdy PB7 ma podana "1" logiczna, to Q-meg obsluguje handler P: standardowo (czyli wszystkie procedury sa obslugiwane via SIO).

Informacje pochodza z numeru 1/93 czasopisma Atari Magazyn, z artykulu opisujacego Q-meg-a autorstwa Pawla Bulkowskiego (Our 5oft) ;)

3

Odp: 2-gi pia - centronix - qmeg

napisales mi jak sie wlacza/wylacza centronixa tyle to ja przeczytalem w seriousie ale chodzi mi oto jak sie drukuje, co trzeba nacisnac w qmegu albo jaki program uzyc itd....

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: 2-gi pia - centronix - qmeg

Po prostu wykorzystujesz handler P: ktory standardowo masz w systemie.

5

Odp: 2-gi pia - centronix - qmeg

Oryginalny QMEG 3.4 (chyba na tym sie konczyly) obsluguje takze graficzny wydruk listingow, nie pamietam juz dokladnie ale wystarczy uzyc P2: czy tez P3:. W QMEGach przerabianych przeze mnie (czyli wiekszosci krazacych po kraju poza 4.04 :) ) wyrzucilem graficzny wydruk tekstu (ktory poza tym zajmowal troche RAMu ponizej ekranu) i zostawilem tylko standardowe drukowanie, dodatkowo jeden z bitow portu B przy podawaniu 0 lub 1 wylacza lub wlacza podmiane kodu RETURN na pecetowe CL/LF. Zdaje sie ze to byl bit 5 (ale nic sobie nie dam uciac ;) ).
Do graficznych wydrukow napisalem sobie zajmujacy pol strony handler o nazwie GPrint. A pozostawione w ROMie miejsce przeznaczylem na rozbudowe QMEGa o dodatkowe procedury i poprawki.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

6

Odp: 2-gi pia - centronix - qmeg

kurcze zalozylem sobie ten centronix wedlug opisu z seriousa nr.11 no i. uruchamiam go przy qmegu 4.04 wlaczajc program sprint xl i chce cos wydrukowac na panasoniku kxp 1150 i nic :( czy ten program wykrywa ten centronix z qmega ??? czy moze ten progs sprint xl dzial tylko na epsonach a moze trzeba mu jakies kody wpisac ??? czy ktos juz na tym cos drukowal ??? lub moze zna jakis inny program na kturym by mozna bylo w latwy sposob sprawdzic czy cos sie wydrukuje...
pozdr.

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: 2-gi pia - centronix - qmeg

czy moze ten progs sprint xl dzial tylko na epsonach a moze trzeba mu jakies kody wpisac ???

KXP1150 jest zgodna ze standardem epsona. Skopiuj cos (tekst) pod ktorymkolwiek DOS-em na urzadzenie P: - powinno cos wydrukowac.

8

Odp: 2-gi pia - centronix - qmeg

kurcze to mam odpalic przez qmega dosa z niego np: z dyku D1 z wczesniej stworzonym plikiem np. text.txt wpisac P:text.txt ??? cholera tak to ma byc jestem niekumaty w tej sprawie bo drukarki do atarki nigdy niepodlaczalem....

"wszystko się kiedyś kończy......."

9

Odp: 2-gi pia - centronix - qmeg

Zalezy jakiego DOS-a uzywasz - pod MyDOS-em naciskasz C, potem wpisujesz: PLIK.TXT,P: i powinno Ci wydrukowac.