Temat: LDW 2000/ CA2001 opcja "Protect"

Swego czasu w naszej rodzimej literaturze fachowej wyczytałem opis automatycznego zabezpieczania dyskietek przed zapisem w stacjach jaj w temacie, dodam że takowe wykonałem i działało. We wnętrzu stacji należało dokonać drobnych przeróbek (przecięcie ścieżki, dolutowanie zworki - kabelka), działało to po przeróbce w ten sposób iż włożenie dyskietki włączało funkcję protect niezależnie czy otwór zabezpieczający był zaklejony czy nie. Ale naciśnięcie odpowiedniego przycisku - protect, odblokowywało zapis nawet przy zaklejonym otworze zabezpieczającym. Natomiast teraz poszukuję opisu tego udoskonalenia mimo usilnych starań bezskutecznie, dlatego uprzejmie dopraszam się koleżanek i kolegów o podpowiedź jeśli ktoś zna namiary na tenże artykuł ( a może jeszcze ktoś skorzysta z niego).

Dzieci (dzisiaj prawie 20 letnie) wychowałem na Atari 65XE i LDW2000, teraz po latach wracamy, typowa nostalgia.

2

Odp: LDW 2000/ CA2001 opcja "Protect"

miewałem w "łapkach" tak właśnie przerobione stacje. .. lecz na tym niestety sprawa się kończy :) - lecz, jeśli mówisz że chodziło o rodzimą literaturę, może opis tkwi w TA - szukaj pod poniższym linkiem :)

http://tajemnice.atari8.info/

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: LDW 2000/ CA2001 opcja "Protect"

TA już przejżałem, a bardziej mi się kołacze po głowie Bajtek ( jestem w fazie przeglądania), ale to już tyle lat (z 15).
Pink'u ale jak byś trafił taki sprzęt i mógł porównać z orginalnym to może zrób opis/ przepis?

Ostatnio edytowany przez Bouli_23 (2011-01-01 23:54:05)

Dzieci (dzisiaj prawie 20 letnie) wychowałem na Atari 65XE i LDW2000, teraz po latach wracamy, typowa nostalgia.

4

Odp: LDW 2000/ CA2001 opcja "Protect"

Znam jednego gościa z Krakowa, który ma CA2001 z tomsturbo. Wiem, że PROTECT działał tam niezależnie od wycięcia w dyskietce, lecz nie wiem na ile jest to związane z przeróbką samego systemu turbo.. Postaram się to sprawdzić.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: LDW 2000/ CA2001 opcja "Protect"

Ta przeróbka jest przedstawiona na schemacie LDW2000S na stronie http://www.dereatari.republika.pl/atarisch/ldw2000s.zip . To zmiana pokazana linią przerywaną i X przy bramce U14a (LS02).

Ostatnio edytowany przez jer (2011-01-02 11:10:06)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

6

Odp: LDW 2000/ CA2001 opcja "Protect"

No i o to chodziło, przydałby się opis dla mniej wtajemniczonych w elektronice, ale pewnie go zrobię jak się dobiorę do przeróbki.
Dziękuję za szybki odzew.

Dzieci (dzisiaj prawie 20 letnie) wychowałem na Atari 65XE i LDW2000, teraz po latach wracamy, typowa nostalgia.

7

Odp: LDW 2000/ CA2001 opcja "Protect"

Mam napisaną własnoręcznie przez jednego z TOMSów instrukcję montażu TOMS Turbo w CA2001.
Na pewno tam jest ten Protect.
Przeróbkę robiłem sobie sam, zestaw do montażu dostałem kurierem. Łącznie kurier to była połowa ceny przysłanego epromu, mikrostyku ze specjalnym ramieniem do sprawdzania stanu otwarcia stacji, dwóch instrukcji i dyskietki. Może nie zapomnę zabrać tego od rodziców. Natomiast nie będzie to w tym tygodniu.
Pamiętam, że naszukałem się jednego przejścia przez płytkę na drugą stronę.
Mało zajmuję się Atari, ale ciągle mam ochotę dołożyć do tej CA ROM Tygrysa...
Chociaż SIO2SD, APE, stereo, 1 MB i nowa Sparta trochę też mi się marzą...

8

Odp: LDW 2000/ CA2001 opcja "Protect"

W moim opisie było tylko lutowanie i cięcie ścieżek, dlatego stosownie do opisu jak w linkach wyżej byłoby cacy bez montażu mikroswitcha.

Ostatnio edytowany przez Bouli_23 (2011-01-06 07:08:52)

Dzieci (dzisiaj prawie 20 letnie) wychowałem na Atari 65XE i LDW2000, teraz po latach wracamy, typowa nostalgia.

9

Odp: LDW 2000/ CA2001 opcja "Protect"

Początek przeróbki już jest, ale gdzie można zarzucić ściągawkę?

Znalazłem opis:

Moje Atari 1991. 06 strona 8 i9.
A autorem opisu - opracowania jest nieodżałowany Mariusz Geisler.

Ale dwa numery wcześniej jest podobny opis dla 1050.

I to chyba wyczerpuje temat, chyba że ktoś ma jeszce inne pytania dotyczące powyższego tematu.

Ostatnio edytowany przez Bouli_23 (2011-01-31 21:28:43)

Dzieci (dzisiaj prawie 20 letnie) wychowałem na Atari 65XE i LDW2000, teraz po latach wracamy, typowa nostalgia.