Temat: Wersja PCB w Mega STE

Instrukcja wymiany FDD w Mega STE z DD na HD mówi w pkt. 5:
"If the main PCB is lover than REV B, [...] add jumper wire in the solder side of the board from U7 pin 32 to UA2 pin 19 [...]."
Niestety na mojej płycie w lewym górnym rogu jest tylko: "ATARI CORP 1990, CA 00677- _ _ _ REV  _ _ _ ", znaczy są puste miejsca bez wpisanej wersji. Po prawej stronie płyty jest chyba numer seryjny: M004001 i ATMC Mar. 7. 1991.
Jak inaczej rozpoznać jaka to wersja PCB i czy potrzeba zwierać te nogi czy nie?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

2

Odp: Wersja PCB w Mega STE

Na moje oko jeżeli nie ma oznaczenia co do rewizji płyty, to należy sprawdzić, czy takie połączenie już jest w postaci ścieżki tzn. czy jest przejście między pinem 19 UA2 do pinu 32 U7 (najelpiej wykorzystać do tego jakiś miernik). Jeżeli nie ma, to pewnie trzeba podlutować kawałek kabelka.
Według schematu MegiSTE, którego jestem w posiadaniu, takiego połączenia nie ma, a pin 19 UA2 wisi w powietrzu. Na pinie 32 U7 (68000PLCC) jest sygnał A1, który pewnie musi być wykorzystany przez UA2 w celu zdekodowania jakiegoś adresu.

3

Odp: Wersja PCB w Mega STE

Połączenia nie było i najwyraźniej tego brakowało, bo po połączeniu kabelkiem tych pinów, Mega STE zaczęła czytać, formatować i kopiować dyskietki HD i to na WD1772-02-02 a nie na prawdziwym Ajaxie, jupijaj! Dzięki wielkie Pasiu za pomoc tutaj i na privie.

Pytanko czy tak zmodyfikowana MegaSTE powinna potrafić formatować dyskietki HD na DS? Aktualnie nie chce tego robić, tzn. chwilę rzeźbi i wyświetla błąd. Te same dyskietki, bez problemu formatuje na HD. Stacja Sony MPF-520-1
Dyskietki DS/DD formatowane są prawidłowo na DS.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2011-01-31 21:16:11)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

4

Odp: Wersja PCB w Mega STE

Poprawcie mnie jeśli się mylę. Dyski HD muszą mieć zaklejone okienko, żeby stacja traktowała je jako DD.

5

Odp: Wersja PCB w Mega STE

@pasiu: poprawiam Cię. To zależy: niektóre stacje DD w ST to olewają. Epsony montowane w TT-kach to olewają (stacje HD). Na falkonie nie sprawdzałem. Przypuszczam - że kwestia sterowników w PC wymaga zaklejenia, gdy czujnik odkrywa, że to HD.

Sikor umarł...

6

Odp: Wersja PCB w Mega STE

Sikor <-- chodzi o stację HD wmontowaną do Mega STE. Nie wiem jakie stacje kryły się pod atarowskim p/n 301371-001, ale moja wstawiona sony mpf520-1 wymaga zaklejenia okienka tak jak pisze Pasiu. Właśnie to sprawdziłem. Dyskietka HD bez zaklejania formatuje się na HD i nie formatuje się na DS, a zaklejona odwrotnie. Dzięki za pomoc.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2011-02-01 18:11:46)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.