1

Temat: Zamienię na Atari

Z racji że posiadam coś czego nie jestem w stanie wykorzystać chętnie zamienię się na wypasione Atari lub zestaw.
Jest to miernik FLUKE 175 mało używany bo elektronik ze mnie żaden :)
W pierwszej chwili chciałem wystawić na ebay ale pomyślałem że komuś tutaj się bardziej przyda a z racji wymiany barterowej może kupić względnie tanio.
Miernik jest w moim posiadaniu około 6 lat. Sprawny. Stan bardzo dobry (muszę go tylko wytrzeć z kurzu bo nim zarósł :) )
Tyle się wyleżał więc mi się nie spieszy żeby się pozbyć już teraz. Więc czekam na oferty na PW przez następny miesiąc.
Jeśli nie masz na tą chwilę czegoś do wymiany to napisz co ewentualnie mógłbyś zaoferować i mniej więcej kiedy.
Opisywać miernika chyba nie muszę a i ceny są kosmiczne więc myślę że oferta jest atrakcyjna.
Mnie wystarcza miernik za 50 zł i to tak za dużo jak dla mnie oferuje ;)
Pozdrawiam

http://img689.imageshack.us/img689/582/flukeh.jpg

2

Odp: Zamienię na Atari

Ooo, a ja się cieszyłem, że mam fajny miernik ....
Dzienks, właśnie się doczytałem o RMS   http://pl.wikipedia.org/wiki/Warto%C5%9 … _skuteczna


A mnie się wydawało, że 4 setki za pudełko z pokrętłem to wypaczenie ;)

3

Odp: Zamienię na Atari

nie wiem, czy ten motyw przejdzie :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Zamienię na Atari

Najpierw pomyślałem że to prowokacja :-) Ale chyba nie.... to na poważnie:) Ale z drugie j strony oferować miernik za wypasiony zestaw? :-) Czyżby jednak prowokacja? :) Jeśli nie, to ja mam taką propozycję - zerknij na Ebay, szczególnie niemiecki i spójrz po ile sprzedają się 'wypasione' zestawy Atari a nie daj boże z działającą stacją dyskietek :-) Tego miernika nie dało by się wymienić nawet za samą stację XF551, która ostatnio widziałem za 200 euro:-)

MM: Mam propozycję. Zamieść sobie topik w Bałaganie, gdzie będziesz informował o nowych tekstach, a nie doklejaj linków do postów, ponieważ istnieje poważne podejrzenie, że piszesz tu tylko po to, aby reklamować swoją stronę.

scenial - journalsme de la scene ;)

5

Odp: Zamienię na Atari

XF 551 do szczęścia mi nie potrzebny. Słowo "wypasione" jest pojęciem względnym.
Dla mnie znaczy dobre rozszerzenie ram, stereo, vbxe, sio2sd i takie tam.
Miernik leży i się marnuje, komuś może się bardziej przyda.
Ja mam na razie 3 stacje, 3 atari (dwa 320 kb i 130-ke), sio2sd drugie się "robi".
Przydałoby mi się do testów coś ze stereo i vbxe i większym ramem.
Jak się nikt nie zainteresuje to nic się nie stanie, miernik najwyżej zostanie na półce.
Darek

6

Odp: Zamienię na Atari

no nie wiem, czy to ma sens :) - Powiedzmy, że taki miernik kosztuje normalnie 50pln. Zastanówmy się teraz, ile kosztuje Atari - po kosztach, w dobrej cenie:

Atari - komputer: 40pln
1088 ram (jest tańsze od 320k - bo bardziej popularne) - 50pln
stereo - powiedzmy 50pln
VBXE - 350pln

powyższe ceny i tak są zaniżone.

... to na wstępie niecałe 500pln. Czy ten topic i zapytanie ma jakiś sens? ;)-

Ostatnio edytowany przez Pin (2011-02-22 18:40:58)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: Zamienię na Atari

Pin: http://allegro.pl/fluke-175-multimetr-c … 35791.html ... Dwie takie Atarki musiałbyś dać za nowy :)

Edit: Pełne dane i dobre zdjęcie masz tu: http://enarzedzia.eu/advanced_search_re … =fluke+175

Ostatnio edytowany przez mono (2011-02-22 18:52:28)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

8

Odp: Zamienię na Atari

... no to przepraszam. Ze zdjęcia miernik wyglądał jak ten, co go widziałem na bazarku za 25pln :). W takim więc razie jeśli to jest to, co na aukcji allegro z tymi funkcjami itd., to odszczekuje mojego posta. Hau, hau :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: Zamienię na Atari

Mono nie chciałem specjalnie pisać ceny bo post był skierowany do tych którzy wiedzą co to za sprzęt.
Ale widzę że muszę rozjaśnić co nieco.
Tak nowe kosztuje około 1000 zł na ebay około 200 funtów oczywiście jest to cena nowego sprzętu z wieczystą gwarancją producenta.
Ja takiej nie posiadam bo nie mam żadnych papierów do tego po tylu latach.
Zdaję sobie sprawę że takiej kasy nie dostanę i nawet nie miałem za bardzo zamiaru sprzedawać.
W czasach gdy ja to kupowałem kosztowało dwa razy tyle.
Ale wpadłem na pomysł że może komuś się tutaj przyda a ma na zbyciu jakiś sprzęcik.
Mnie przydałoby się wypas atari jak pisałem wcześniej jeśli będzie to naprawdę dobry okaz jestem również gotów dopłacić w ramach rozsądku.
Powód dla którego też tu napisałem jest to że takich zestawów atari nie idzie uświadczyć na alledrogo lub ebay.
Więc zwróciłem się do "źródła" czyli osób które takie tworzą.
Pozdrawiam
Darek

10

Odp: Zamienię na Atari

Eagle - napisz na priv do Lotharka, jest elektronikiem i rozszerza kompy.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: Zamienię na Atari

A czy da się przyjechać z miernikiem na party. I czy da się napisać demo na miernik? Pozostaję w rozterce. :)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

12

Odp: Zamienię na Atari

Przyjechać z miernikiem na party się da. Nawet jest to dość często praktykowane przez niektórych :)
O demach na mierniki nic nie słyszałem, ale czego to teraz ludzie nie wymyślą... W końcu pierwsza gra powstała w zasadzie na oscyloskop ;)

13

Odp: Zamienię na Atari

Hmm panowie, w narzedziach pomiarowych fluke to jedna z najlepszych firm, sam uzywam ich paru testerow i sa po prostu doskonale.

Eagle, jestes w Manchesterze?Moge ci zrobic atarke pod zamowienie i wyslac z Londka.  Chetnie bym sie zamienil.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

14

Odp: Zamienię na Atari

zaxon ciekawa opcja ;) napisz na PW co mógłbyś zmontować w zamian, ja Ci odpiszę co bym jeszcze do tego dołożył :)
Ty mi powiesz na ile to się nie mieści w budżecie i wtedy dogadamy się ile dopłacę.
ps. jak coś ustalimy to miernik mogę Ci wysłać od razu żebyś sobie przetestował czy nie kupujesz kota w worku.
Ja na atarke mogę poczekać, nie ma super pośpiechu.
Pozdro

Odp: Zamienię na Atari

No to Przemku, jako jeden z nielicznych w naszym gronie znasz się na miernikach i do tego wierzysz w ludzkie możliwości, więc pisz demo na swój miernik, a nagroda Cię nie minie. :)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

16

Odp: Zamienię na Atari

Były demka na flopy, drukarki, plotery, czemu nie można zaprogramować atarynki, żeby przez port joya włączała i wyłączała tranzystor. Miernik ustawia się na pipawkę i podłącza do kolektora i emitera. Można modulować w ten sposób dźwięk pipawki. Coś jak dżwięk z GTIA. Warunek: Pipawka nie może mieć opóźnienia. Dodatkowo powinny pojawić się efekty na wyświetlaczu.
DO DZIEŁA!

Ostatnio edytowany przez jer (2011-02-24 21:22:54)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware