Temat: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

Witam,

Sprzedam Atari Falcon C-lab Mk-II
W skład oferowanego zestawu wchodzi:

- Falcon C-lab Mk-II / 14 MB RAM / Quantum HD SCSI 520 MB
- FDI - Falcon Digital Interface Steinberg (Coaxial + Optical IN/OUT) + kabel DSP Port/Atari
- Steinberg Cubase Audio-16 - oryginalne oprogramowanie BOX (ang)
- Cubase Key + C.A.C (Cubase Audio Clock)
- dyskietki + instrukcje do Cubase Audio i Falcona (ang + niem) - stan wręcz idealny
- oryginalna przejściówka Atari - Falcon -> monitor
- plastikowa pokrywa przeciwkurzowa na komputer (lekko pęknięta - po starym STFM)
- mysz (Atari-Amiga)
- kabel sieciowy do Falcona
- monitor monochromatyczny (nie Atari) gratis

Fotki Falcona

Dodatkowo - jeśli tylko znajdę w przeprowadzkowym bałaganie (nie daję na to gwarancji)
- interfejs FA-8 (Falcon Audio 8 x analog audio OUT)

Komputer z muzyczną historią - używany tylko w studiu. Od 8 lat na półce, nie używany.
Jestem pierwszym właścicielem (zakup o ile pamięć nie myli - ok. 1995r, Berlin, sklep muzyczny)

Stan ogólny bardzo dobry, w pełni sprawny, do ostatnich chwil dzielnie produkował muzę. Żadnych pęknięć, wad, obudowa lekko zakurzona, z tyłu przy "pstryku" przybrudzona od palców, do odświeżenia, wypucowania. Jedynym drobnym mankamentem jest (jeśli nie mylę się), trochę huczący wentylator - trzeba przesmarować, ale nie znam się na tym.

Cena - do uzgodnienia.
Odbiór chętnie osobisty, 40 km od Wrocławia (plus Wrocław, Legnica, dolnośląskie) - ale wysyłkowo też można.

Jak wyczytałem w innym wątku - zamiast wrzucać maszynę na AlleDrogo, warto wrzucić temat tutaj.
Jeśli ktoś z szanownych kolegów byłby więc zainteresowany, proszę uprzejmie o kontakt na PW lub w wątku.

2

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

Fajny sprzet. Napisz moze jakas cene minimalna bo nie wiem czy jest sens startowac...

3

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

Ano. Też byłbym zainteresowany.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

4

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

Piękna maszyna, też mnie ciekawi cena..

5

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

Witam
jestem zainteresowany podaj cene

MM: tutaj proszę podać cenę, zgodnie z tym na co wskazał Mazi

pozdrawiam

Sniegowy

6

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

Kolego, zasada regulaminu nr 11.
Nieladnie. Nie tylko Ty jestes zainteresowany. Kolejnosc zobowiazuje lub sute przebicie ceny :)

Ostatnio edytowany przez mazi (2011-02-21 19:56:40)

7

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

Tak, faktycznie - Regulamin pkt. 11 - przepraszam wszystkich, nie doczytałem.

Ceny Falconów znamy wszyscy, więc nie ma co bić piany.
Wrzucam cenę 1,790 zł jako startową (taka była niedawno za aukcję skromnego F030/4 MB Ram - a bywały i 2,450 zł).
Sądzę, że moja maszynka jest warta więcej, ale sprzedam za cenę najkorzystniejszą.

Nie znam aż tak zasad forum, chciałbym jednak sprzedać sprzęt - a nie "sprzedawać".
Wyprowadziliśmy się z Wroca na wiochę, zakup domu itd - są potrzeby niestety ważniejsze niż Falcon.

Jeśli więc ktoś chciałby dać więcej niż minimum, zapraszam. Można w wątku, można na PW, ale jak wspomniałem, nie chciałbym być na bakier z Regulaminem, bo choć nie odzywałem się nigdy, to od dość dawna znam i cenię to forum - super ludzie i sporo cennej wiedzy.

Jeżeli ktoś chciałby poważnie pogadać, mogę podać również nr. tel (PW)

8

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

Proponuję cenę 2k zł. Niestety jestem z Rzeszowa, więc prosiłbym o zapakowanie i transport kurierem. Dodatkowe koszty za pakowanie + wysyłkę + fatygę oczywiście ponoszę ja.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

9

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

Cena iscie kolekcjonerska. Odpadam z licytacji. Nie bede placil za 16'sto letni sprzet, ktory nawet nie posiada znaczka atari, takich pieniedzy.

10

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

Posiada, wystarczy włączyć (4 fotka) :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

11

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

Taki znaczek to i emulator posiada :P

12

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

ale znaczek z emulatora jest pozerski i fałszywy ;)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

13

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

horrorus: z jakiego emulatora ?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

14

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

Mazi - to nie psuj zabawy innym i kup sobie Falcona z logiem Atari ;)- Sprawa niezwykle prosta :)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

Można wyskrobać cyrklem na obudowie.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

16

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

Mam tę blaszkę z logiem atari i falcona luzem. Może sobie zrobię "downgrade-a" mojego claba ;)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

17

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

Ale ocb?! Napisałem, ze sie wycofuje wiec jakim cudem mam psuc zabawe innym?
Czytaj ze zrozumieniem a nie piszesz, z predkoscia swojej "dwupedalowej" centrali, co slina na jezyk przyniesie :P

18

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

sqward napisał/a:

horrorus: z jakiego emulatora ?

Powiadam Wam. Każde logo generowane przez emu to fałsz i obłuda. Nie twórzcie nowych bogów, albowiem jedyny prawdziwy osądzi Was podczas ostatecznej pogawędki o Waszej wierności do Atari ;)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

19

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

Ale co ty bredzisz, gdzie Ty tam widzisz jakiś emulator ?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

20

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

Haha .. i za to lubię to forum :-)

Mazi - co do tych 16-lat ... Przecież to atari.area a nie iphone.area :p

Aukcyjne Falki MK-I w wersji 4MB, bez najlepszego dedykowanego softu i przystawek = 1799 zł (styczeń 2011). Podałem cenę uczciwą i nie jest to cena "kolekcjonerska" - bo za taką uważam płacenie 2,500 zł za podstawowy F030 w kartonie (z czego to ten karton kosztuje 1000 zł ;-) .. Jeden więc zapłaci 2500 za "oryginalny karton" z małym Falkiem, inny woli wydać kasę na potężniejszą maszynę. Rozumiem kolekcjonerów, znam wielu - ale ja nie jestem kolekcjonerem, tylko użytkownikiem - Falcona kupiłem nie po to, żeby stał w muzeum, tylko żeby pracował. Wówczas (i przez wiele kolejnych lat) nie było lepszego systemu HD Recording do robienia muzy. Traktowałem to zawodowo i MK II był strzałem w 10-tkę. ..

A drogo to ja za niego dałem .. w 1995r .. lepiej zapomnieć :rolleyes:

Mono - tymczasem oferujesz najwięcej.
Mam też 2 maile od chętnych ludzi z forum - czekam na ich ewentualne decyzje.

21

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

Cena jest jak najbardziej kolekcjonerska. Zobacz ile kosztuja sprzety o wiele lepsze niz flacon, przyklad pierwszy z brzegu: http://allegro.pl/compaq-piii-733-mhz-3 … 92369.html
W czasach swietnosci falcona mozna bylo na nim zarabiac i kasa sie zwracala ale teraz? Owszem mozna probowac ale to juz nie ten komfort jak przy dzisiejszych maszynach.
Chcialbym miec falcona ale nie specjalnie mam ochote placic ponad 2k za komputer na ktorym chcialbym sobie troche hobbystycznie poklikac. No, chyba, ze wygram w totka ;)

22

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

No widzisz, czyli jednak w okre$$$lonych warunkach dał byś 2k za sprzęt który współcześnie nie ma żadnej wartości użytkowej. Przez ludzi o takich jak Ty skłonnościach porządni hobbyści muszą rujnować swój budżet domowy ;-)

23

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

Haha, usmialem sie, dobre :)

marekp ++

Ostatnio edytowany przez mazi (2011-02-23 13:54:55)

24

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

Jestem zainteresowany tym Falconem także, mimo że Clab i bez logo, heh dla mnie tez jednak ma to znaczenie, ale nie wiem do końca jakie są zasady tej licytacji :-) Czy licytujemy publicznie w na forum czy pisząc priv oferty do sprzedającego?

Co do wartości użytkowej, jak ktoś napisał, oglądanie demek to jest 100% wartośc użytkowa :-)

Akira/Pulse

Przegląd demek na STe z roku 2010? Ależ proszę bardzo:-) Co prawda pisany głownie dla sceny pc, c64 i amigi, ale można zerknać;)

http://www.scenial.pl/archives/6240

scenial - journalsme de la scene ;)

25

Odp: Sprzedam - Atari Falcon C-Lab MK II + osprzęt

Akira, rób jak chcesz - możesz podać tutaj, możesz na priv.

Tymczasem oprócz Mono jest dwóch chętnych - z czego jeden zamilkł, a drugi proponuje zakup na przełomie marca/kwietnia, czyli za miesiąc, oferując 2100 zł. Niezbyt jednak odpowiadają mi jakieś odległe terminy, więc oferta od Mono jest konkretniejsza. Jeśli ktoś z szanownych kolegów chciałby szybciej dobić targu - idę na to (bo wstyd może się przyznać, ale Falcon zostanie zamieniony na prozaiczne rzeczy potrzebne na wsi - kosiarkę spalinową, piłę łańcuchową i inne bzdety, które do tej pory mi nie były potrzebne - a wiosna za pasem).

Jak wcześniej napisałem, chciałbym maszynę sprzedać, a nie sprzedawać.
Sądzę, że 2-3 dni i zamykamy temat, bo nie ma co ciągnąć tygodniami.

Ostatnio edytowany przez Atariusz (2011-02-23 19:58:42)