26

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Można pracować całkiem sporo, ale warto też mieć na uwadze los konia z "Folwarku Zwierzęcego" Orwella. To nie sztuka zaharować  się na śmierć, ale własną pracą wypracować sobie perspektywę. Prawda jest taka, że jeśli nie urządzimy sobie własnego kraju, to historia XX w. mówi, że z każdego innego w każdej chwili mogą nas wywalić na zbity pysk (do ilu np. musimy mieć wizę na wjazd?). Nie chodzi o to, żeby każdy miał pracę, ale żeby miał warunki do życia dzięki swojej pracy. A to jest już kwestia prawodawstwa, a więc zadanie ludzi przy korycie. I naprawdę to nie chodzi o to, że to ktoś, a nie ja ma mi dać lepszą przyszłość. Co z tego, że zarobisz pieniądze, jak niewłaściwi ludzie u władzy znacjonalizują Ci nagle cały wypracowany ciężko majątek? Naprawę Państwa zaczyna się od naprawy pojęć - a więc głosować na ludzi kierujących się zasadami, a nie na populistów.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

27

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

.. i niestety w całej tej sytuacji dlatego więcej wydaję, niż zarabiam :). Np. 20% budżetu państwa to używki. Alkohol i tytoń. Jest, jak jest - lecz nie stać mnie na papierosy, więc ... za paczkę płacę niecałe 2pln. Jak? :) - kolekcjonuję tytoń :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

28

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

mono napisał/a:

a więc głosować na ludzi kierujących się zasadami, a nie na populistów.

czyli kogo, dobry człowieku ?
ja mało interesuję się polityką.
newsów nie oglądam w tv, szkoda zdrowia.
sensacyjnych wiadomości przeróżny też nie.
czasem, dociera do mnie rykoszetem jakieś info, jak mi zadzwoni zaaferowana matka, która już pobiera emeryturkę z ZUS i nic jej tego nie zabierze, więc czym tu się aferować ?
Mam 37l. wiem, że nie będę miał z ZUSu nic, bo go nie będzie. Ale kiedyś też nie było i jakoś to było.
Szczęka mi opadła, jak kiedyś moja matka mnie zapytała, skąd dawniej ludzie pobierali emerytury? I dotarło do mnie, że ludzie w wieku 55-60 lat, biorą kasę i nie wiedzą skąd ona jest, nie wiedzą też, skąd ją brali ich rodzice i nie wiedzą, że ich dziadkowie nie brali. Do tego uważają, że to oni wygrali wojnę, że za komuny było lepiej, bo każdy miał pracę itp. Nie dociera, że teraz MY za to wszystko płacimy, za to, że kiedyś "było lepiej". Skoro było, to znaczy, że teraz musi być gorzej nie? Takie są odwieczne prawa natury :)

Wracając do początku. Nie oglądam, więc nie głosuję, robię swoje. Widzę, że nie jest dobrze wokół mnie, że tak powiem, ale co ja mogę? Otóż, tak jak prawi Dely, mogę zadbać oto, żeby dobrze było mnie i mojej rodzinie.
Pin: pracodawca też mnie dymał, więc go olałem. Odeszliśmy w 5 osób i od 10 lat radzimy sobie sami. Pracy dużo, dzień, czasem noc, łikend, ale wiem za co pracuję i po co. I sprawia mi to frajdę.
I tego życzę wszystkim.

A głosować... to jak na początku zapytałem... ja nie mam na kogo i pewnie miał nie będę. Każdy polityk, dorastając do pewnego wieku, patrzy za stołkiem, teczką, furą... i za tym, żeby zarobić, zadbać o siebie i swoją rodzinę. Tak, jak każdy z nas.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

29

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

dely: tu nie chodzi o to by zarabiac, tu chodzi o to by "panstwo" (tak na prawde to aparat) nie grabilo narodu, marnotrawiac pozniej ciezko wyrobione pieniadze na stada darmozjadow przyjmujacych "petentow" w godzinach 11-15, z czego robiacych sobie 2h przerwy na kawe...

a) sorry, ale ja sie czuje ograbiony wszelkimi podatkami,
b) jak juz nasciagaja "tych groszy" to nimi nie zarzadzaja, po prostu je przepuszczaja...

panowie - mowicie by nie glosowac na populistow - to sie pojawia dylemat: pojsc do wyborow, czy nie glosowac na populistow?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

30

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

W Polsce jest źle, bo nie mamy elit politycznych - mamy jakichś oszołomów - z jednej strony wychowanków PZPR, a z drugiej robotników - obie te grupy przemówiły unisono przy tzw. okrągłym stole i podzieliły się profitami podpisując wyrok na obywateli - dożywotnia praca w kamieniołomach zwanych III RP, by nam żyło się lepiej.

I to jest problem - wszystkie partie w Polsce wywodzą się z tych samych PZPRowsko-robotniczych korzeni - jak tacy ludzie mają rządzić krajem w XXI wieku - oni widzą tylko to z czym sami mają problemy: alkohol, papierosy, hazard, narkotyki, dopalacze, katastrofy, krzyże, dyskryminacje, broń... Problemy, które dla przeciętnego zdrowego człowieka nie istnieją.

Ja chcę sobie pracować, żyć, rozwijać się, rozmnażać i od państwa oczekuję tylko podstawowych produktów takich jak armia, policja i parę innych rzeczy. Resztę chcę kupować za swoje uczciwie zarobione pieniądze. Niestety dostaję cały pakiet produktów, które w zasadzie nie kwalifikują się do użycia - bo w rękach naszego rządu wszystkie dobra zostają wypaczone i zmarnotrawione.

No i co zrobić - trzeba robić swoje... Paszport mam ważny na wypadek, gdyby obecny rząd chciał porządzić drugą kadencję w podobnym stylu... Do wyborów pójdę - zagłosuję na JKM jak zawsze... Wiedzy trochę mam - myślę, że zawsze gdzieś się coś zrobi żeby przeżyć. Od III RP nie oczekuję już niczego - niestety ona mimo to wydziera mi miesiąc w miesiąc 60% moich pieniędzy (Dzień Wolności Podatkowej był pod koniec czerwca - teraz pewnie będzie w lipcu).

PS. gRzEnIu: A co Cię tak boli kleryk z ambony i nadawca z Torunia? Oni to robią za swoje pieniądze... To się nazywa wolność - każdy może robić co chce, dopóki nie narusza mojego "terytorium".

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Gdyby gó.wno było ze złota, to ubodzy rodziliby się bez du.py.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Panowie, ja wiem że to bałagan, ale idźcie sobie proszę z takimi dyskusjami na onet czy inne wp.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

33

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Wniosek: "trzeba zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową" :)

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2011-03-07 10:39:02)

Było miło :) Do widzenia.

34

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

krzyc napisał/a:

A co Cię tak boli kleryk z ambony i nadawca z Torunia? Oni to robią za swoje pieniądze...

Z tym można http://www.youtube.com/watch?v=dAKdqc2AGOE.

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2011-03-07 12:32:19)

35

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Adam Klobukowski: Za późno ugryzłem się w palce klepiące w klawiaturę... Masz rację.

36

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@laoo: Piękne! :D laoo++ :)

37

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dziękuję bardzo za taki poziom dyskusji o kraju. Nauczcie się najpierw pisać poprawnie po polsku.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

38

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Laoo - LOOOOLLZZZ :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

39

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

laoo: cudo

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

40

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zaraz mnie znienawidzicie, bo jestem w KRUS-ie  :]

btw. mogę zmienić słowa w historycznym mod'ku: " atari? ja jestem rolnikiem"... :]

gep/lamers^dial

41

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

laoo/ng napisał/a:
krzyc napisał/a:

A co Cię tak boli kleryk z ambony i nadawca z Torunia? Oni to robią za swoje pieniądze...

Z tym można http://www.youtube.com/watch?v=dAKdqc2AGOE.

Dyskusja byłaby to dość erystyczna, bo chodziło o kleryka z ambony i nadawcę z Torunia, a nie o bzdurne wydatki państwa na tzw. związki wyznaniowe.

Ale skoro już o to zahaczyliśmy, to wydaje mi się, że jest to forma łapówki za przychylność hierarchów kościelnych (którzy chyba w dużej części już zapomnieli, dzięki komu zostali hierarchami w PRL) - ostatnio nawet prezydent Kwaśniewski mówił w Trójce o związku tzw. komisji majątkowej z referendum w sprawie członkostwa w UE - jak to rząd SLD szedł "kościołowi" na rękę by ten ostatni organizował ludzi na referendum... to tylko dowodzi jak bardzo nasze "elity" są zepsute.

A tak na koniec: jako katolik uważam, że sam powinienem finansować swój Kościół i zapewnić naukę religii swoim dzieciom.

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

42

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

hmmm... zamiast religii powinni wprowadzić naukę o rodzinie. religia tylko wprowadza zamęt.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

43

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Przecież nie musisz brać udziału w nauce religii, ani Twoje dziecko.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

44

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Oczywiście, że nie...ale na świadectwie jest gruba krecha, lekcja etyki brak, trzeba się określać światopoglądowo, że dziecko nie będzie chodzić na lekcje religii bo założenie jest, że chodzi...

45

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

sun: wyobrażasz sobie że moje dzieci nie chodzą na religię ? Już widzę wytykanie palcem przez nieudaczników i średniowiecznych tępaków chociaż nie będą mieli pojęcia co robią. Cóż, głupi naród głupi kraj.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-03-07 22:35:09)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

46

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

a dlaczego miałby chodzić, masz prawo do wychowania swoich dzieci według swojego światopoglądu. jeżeli się obawiasz wytykania palcami rozmawiaj z dzieckiem, przygotuj je na taką ewentualność. w/g mnie więcej złego powoduje  indoktrynacja od tak młodego wieku.

nauczanie religii nie powinno mieć miejsca w szkole. Jeżeli rodzic jest prawdziwie wierzący i chce aby jego dziecko również wierzyło sam zadba o to aby dziecko wychować w/g swoich poglądów. Kiedyś religia była w salach przy kościołach jakoś nikt nie cierpiał z tego powodu.

Religia do szkół  została przemycona w celu pozyskania jak największej ilości przyszłych wiernych owieczek.

Ostatnio edytowany przez seban (2011-03-07 23:20:42)

47

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

gRzEnIu napisał/a:

wyobrażasz sobie że moje dzieci nie chodzą na religię ? Już widzę wytykanie palcem przez nieudaczników i średniowiecznych tępaków

A więc obłudnie posyłasz dziecko na religię, bo zależy ci na opinii nieudaczników i średniowiecznych tępaków?

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

48

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Odnoszę wrażenie, że Grzeniowi zależy na spokoju dziecka a nie na opiniach dewotów. Dzieci, do pewnego wieku, nie rozumieją takiej obłudy. Z drugiej strony ostracyzm spowodowany koniecznością czekania na korytarzu powoduje, że dziecko samo zaczyna chcieć chodzić na te lekcje tylko dlatego, że inne dzieci tam są.

49

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

grzeniu: ja się wycofałem z wiary katolickiej, na rzecz żadnej konkretnej. choć, kiedyś na tv religia widziałem ojca przeora, który uważa, że to utopia.
idąc dalej, moje dziecko nie chodzi na religię, i nie będzie chodzić.
teraz bryka co prawda dopiero do zerówki, ale i tak się nie ugnę, bo zależy mi na tym, żeby - jeśli będzie chciało - potrafiło rozumnie wybrać w co chce wierzyć i czy chce należeć do tej czy innej sekty :)
i rację ma Fox, że większość posyła, większość bierze śluby, bo taka jest tradycja, wychowanie, i co na to rodzina, jak to przeżyje mamusia czy dziadek.
heh, miałem kręconą śrubę, ale się nie dałem. trzeba mieć własne zdanie i tyle. i rodzina to przeżyje. a ja jestem zdrowszy, tak to miałbym kaca, że się poddałem.
owszem, moja mama nie może przeżyć jak to będzie, jak dzieci polecą do komunii, sukienki, dupeńki itp. prezenty - bo to oto przecież chodzi. wielkie mi rzeczy, przecież mogę zrobić ot taką imprezkę z okazji zakwitnięcia krzaka róży, kupić dziecku laptopa, rower, czy co tam, bo wtedy to będzie ot taki prezent z jakiejś tam okazji, a nie skomercjalizowanej imprezy komunijnej.

dużo by o tym gadać, każdy ma to na własny pogląd, niemniej, chciałem gRzenIowi uświadomić, że świat się nie zawali i pomyśl, że to może Twoje dziecko będzie resztę wytykać palcami :) fajnie nie ? zresztą, jak napisał Fox, tępaki wytykają, mądrzy rozumieją.

BartoszP: teraz ma łatwiej, bo religię ma do rana, ale uwierz mi, że nie dam się wkręcić w owczy pęd, pogoń za tłumem itp. przecież te dzieciaki nic z tego nie kumają.
Pomyśl, że w przedszkolu, gdzie córka miała 5 lat, jakaś nawiedzona katechetka rozprawiała z nimi o aborcji. że laska była w ciąży zagrożonej, że musiała wybrać między życiem swoim a dziecka.... q.rwa, ponad pół roku dziecko budziło się z płaczem w nocy i bredziło o umieraniu, nie do końca kumając o co chodzi. kto wie co laska tam jeszcze naplotła, co zapadło w podświadomość tak chłonnego umysłu. a chodziła, bo w przedszkolu religię miała jakoś w środku dnia, więc nie było bardzo szans, żeby temu zapobiec. na szczęście po tym incydencie zmieniłem przedszkole na takie, gdzie religia była rano :)

Zbaczamy z głównego wątku, jak zwykle, jak wpada temat kleru, religii itp. :)

Ostatnio edytowany przez sun (2011-03-07 23:49:11)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

50

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

scjentolodzy wszystkich krajów! łączcie się! ;) :D

Ostatnio edytowany przez gepard (2011-03-08 00:07:20)

gep/lamers^dial